Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Mesele Memleket Hep Birlikte Evet"

AK Parti Yalova İl Teşkilatı, 16 Nisan’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Halk Oylaması kapsamında son çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 14.04.2017 09:30
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Mesele Memleket Hep Birlikte Evet"

Halk oylamasına sayılı günler kala Yalova’da vatandaşlar ile bir araya gelen AK Parti teşkilatları halk oylaması ile ilgili bilgiler verip vatandaşların sorunlarını dinliyorlar.

AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Milletvekili Fikri Demirel ve parti teşkilatı EVET çalışmaları kapsamında vatandaşları ziyaret etmeyi sürdürdü.  Vatandaşlara 18 maddeden oluşan anayasa paket değişikliğini anlattıklarını söyleyen Başkan Öztabak, “Kalıcı istikrarın sağlanması için seçimden mutlaka tek başına iktidar çıkacak. 2023 hedefleri ivme kazanacak, hızlı ve etkili yönetim, ekonomik büyüme, refah ve kalkınmanın garantisi olacaktır. Yeni sistemle birlikte hızlı karar alan, hızlı icraat ve reform yapan, etkin bir yönetim modeli oluşacak. Vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayan, gelişmelere ayak uyduran, kurumların hızlı çalışmalarını sağlayan bir işleyiş hakim olacak. Bürokrasi azalacak, büyüme hızlanacak. Güçlü yasama, güçlü icraat ile vesayet sistemi tamamen tasfiye edilecek. Yasama ve yürütme güçlenecek, devletin gerçek sahibi millet olacak. Yönetimde çift başlılık ortadan kalkacak. Güvenli ve huzurlu bir Türkiye için, Güçlü meclis ile güçlü temsilin oluşacağına dikkat çekerek birlik ve uzlaşma içerisinde Cumhurbaşkanı yüzde 50’nin üzerinde bir oy ile doğrudan halk tarafından seçilecek.” dedi.

Başkan Öztabak, “16 Nisan’daki halk oylamasına sayılı günler kaldı. Mesele memleket hep birlikte evet diyoruz. Bu oylama Türkiye için önemli bir viraj. Yalova’da en yüksek evet oyunun çıkması için çalışmalarımız kesintisiz bir şekilde devam edecek. Yalovalı hemşerilerimizin de halk oylamasında en yüksek desteği vereceğinden şüphemiz yoktur” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.