Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Laledere ve 500 Evler İçin 400 Bin TL

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, Laledere Köyünde meydana gelen heyelan ve 500 Evler Mahallesinde toprak kayması sorunu için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığından 400 Bin TL ödenek alındığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Laledere ve 500 Evler İçin 400 Bin TL

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, ‘Şubat 2011 tarihinde meydana gelen aşırı yağışlar ve sel nedeniyle son 5 yıldır tekrar korku verici hale gelen Laledere Köyünde meydana gelen heyelan ve 500 Evler Mahallesinde çözüme kavuşmayı bekleyen 15 yıllık toprak kayması sorunu’ için Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığından toplam 400.000 TL Acil Yardımın Yalova Valiliği emrine gönderildiğini açıkladı.

AK Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “Bilindiği üzere son 5 yıldır vahim bir şekilde çözüm bekleyen ve 2011 yılında Şubat ayında meydana gelen aşırı yağışlarla vahameti artan Laledere Köyündeki heyelan ve yine 15 yıldır 500 Evler Mahallesinde var olan toprak kayması sorunun çözüme kavuşturulması için il başkanlığına atandıktan sonra derhal çalışmalarına başladım. Heyelan ve toprak kayması, o bölgede ve yörede yaşayan hemşerilerimizin can güvenliğini tehlikeye atmıştır. Bu üzücü durumu ve sebeplerini çok eskiden beri bilmekte ve çalışmaların başlatılması için uzun süreden beri uğraş vermekteyim. Görev yapan Valilerimizin ve yetkililerin özellikle bu bölgelere dikkatini çekmek için ayrıca girişimler başlatmıştım. O çevredeki vatandaşlarımızın korkularını ve içerisinde oldukları tehlikenin boyutlarını yerinde inceleme ve inceletme imkânı sağladık.

Nihayet girişimlerimizi başlattığımız kısa bir süre içerisinde Valiliğimizin, Afet ve Acil il müdürlüğümüzün de çözüm çalışmaları neticesinde Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığından Laledere Köyü için 200.000 TL, 500 Evler Mahallesi için 200.000 TL Acil Yardım ödeneğinin Valiliğimizin emrinde Laledere Köyündeki heyelan ve 500 Evler Mahallesindeki toprak kayması için kullanılması sağlanmıştır. Bu konuda girişimlerimiz sonuç vermiştir, Çiftlikköy halkı ve ilçemiz için hayırlı olsun diliyorum.

Bir tarafta Laledere Köyünde çok eskilere dayanan, ancak geçici çözümler üretilebilen bir heyelan sorunu, diğer tarafta 15 yıldır 500 Evler Mahallesi sakinlerini tedirgin eden, mahalle halkının canlarını tehlikeye atan toprak kayması sorunu beni uykularımdan etmekteydi. Köy halkını ve mahalle sakinlerini mutsuz ve huzursuz eden bu üzücü doğal olaylara tepkisiz kalamazdık. Vatandaşlarımızın mağdur olmaması, kayıpların yaşanmaması için Yalova’da ve Ankara’da gerekli işlemleri başlattık. Takibini bizzat kendim yaptık. Sonuç olarak, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı’na iletmiş olduğumuz Yalova Valiliği ve Afet ve Acil Durum il müdürlüğü çalışmalarına iki yüzer bin TL olmak üzere toplamda 400.000 TL Acil Yardım sağlanmış durumdadır.

Yalova’mıza sevgimizi, vatandaşlarımıza ilgimizi ve hassasiyetimizi hizmetlerimizle göstereceğiz. Yalova’mızın ve hemşerilerimizin menfaatine olan her çalışmada bulunmaktan gurur duymaktayım.

Çalışmalarından dolayı Yalova Valiliğine desteklerinden dolayı Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığına Çiftlikköy ve yöre halkı adına, vatandaşlarımız adına teşekkürlerimi sunuyorum. Allah bir daha aynı afetleri ve üzücü durumları yaşatmasın diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.