Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Kişi Kendinden Bilir İşi”

Yalova’nın Çiftlikköy ilçesine bağlı Taşköprü beldesinde, AK Parti ve CHP belde teşkilatları, taşıma seçmen iddiasıyla Yalova İl Seçim Kurulu’na itirazda bulundu. Bu itirazlara cevap veren Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, iki partiye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2024 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2024 10:10
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Kişi Kendinden Bilir İşi”

Arslan, kendilerinin her seçim döneminde otobüs otobüs oy taşıdıklarını söyleyerek, “Kişi kendinden bilir işi” dedi.

AK Parti ve CHP Çiftlikköy ilçesine bağlı Taşköprü beldesinde seçmen listelerine beldede yaşamayan kişilerin kaydedildiğini belirterek il seçim kuruluna itirazda bulunmuşlardı. Bu çerçevede bir açıklama yapan Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan ise yaptığı açıklama ile AK Parti ve CHP'yi eleştirdi. Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, beldede hatalı seçmen kayıtları olabileceğini kabul etti. Ancak bunun kasıtlı bir durum olmadığını, 2023 yılında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli büyük depremlerin ardından beldede ve yazlık sitelerde geçici olarak birçok misafir kiracının gelip gittiğini belirtti. Ayrıca, fahiş fiyat artışlarından dolayı özellikle tersaneler ve fabrikalarda çalışanların kira olarak nispeten daha uygun olan beldedeki yazlık konutlara yönelmiş olduğunu ifade ederek, bu kadar sirkülasyonun olduğu yerde seçmen listelerindeki uyumsuzlukların doğal olduğunu savundu.

Taşköprü Belediye Başkanı İsmail Arslan, kolluk kuvvetlerinin bu konuda gerekli inceleme ve düzeltmeleri yaptığını da vurguladı. Taşıma seçmen iddialarını ortaya atan AK Parti ve CHP belde teşkilatlarına ise tepki gösteren Arslan, “Kimsenin aklının ucundan geçmediği zamanlarda eski köye yeni adetle otobüs otobüs oy taşıyanlarla şuan da omuz omuza açıklama yapıyorlar. Yahu ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Söylenenlere elbette ki kulak asmıyorum çünkü zaten kendileri bu konuda vukuatlı” dedi.

Arslan, “Daha seçmenini dahi tanımadan aday adayı olan kardeşlerim” diye hitap ettiği AK Parti ve CHP’nin aday adaylarına da göndermede bulunarak, “Beldemizin sorunlarına duyarsız kalan, beldemize hiçbir katkısı olmayan, sadece seçim zamanı beldemize gelip oy isteyen, beldemizin değerlerine saygısızlık eden, beldemizin huzurunu bozmaya çalışan bu kişilerin beldemizde hiçbir şansı yoktur. Beldemizin geleceği için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.