Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Kazanan Türkiye olacak”

Vatan Partisi Yalova İl Başkanı Ayşe Nilgün Metingü, “Biz ekonomiye çözüm getirirsek, zor günleri aşacak politikaları uygularsak, üretim politikasına geçersek hem Türkiye hem Yalova kazanacaktır”

Haber Giriş Tarihi: 28.05.2018 10:43
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Kazanan Türkiye olacak”

Vatan Partisi İl Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda partinin Yalova milletvekili adayları Mustafa Lütfi Bal, Begüm Sultan İşbilen ve İlhan Yörük tanıtıldı. Burada konuşma yapan İl Başkanı Metingü, 27 Ocak 2018 de gerçekleşen Olağanüstü Karar Kurultayında oy birliği ile Genel Başkan Doğu Perinçek’in 120 bin imzayla cumhurbaşkanı adayı olduğunu hatırlattı.

Doğu Perinçek ve Vatan Partisi'nin seçim sürecinde görmezden gelindiğini aktaran Metingü, “Türkiye artık Tayyip Erdoğan'ı sırtında taşıyamaz. Tayyip Erdoğan, Türkiye'yi borç batağına batırmış, Cumhuriyetin temel kurumlarının altını oymuş, bölgede ve Asya'da güvenilmeyen bir yöneticidir. Bugün karşılaştığımız tüm sorunların baş sorumlusu, AKP yönetimidir. Evet, son zamanlarda bütün batı basınında da yer aldığı gibi, teröre karşı mücadelede ve Avrasya yönelişinde Perinçek'in çizgisine yaklaşmıştır. Ancak, Türkiye'yi kamplaştıran uygulamaları, ekonomideki çaresizliği ve özellikle ağırlaşan dış tehdide karşı yetersizlikleriyle artık Türkiye'yi yönetemez” dedi.

Seçim vaatlerini sıraladı

Vatan Partisi hükümetinin üretenlerin hükümeti olacağını belirten Metingü, şöyle devam etti:

“Partisi'nin merkezinde olacağı bir milli hükümette çiftçiye mazot iki liradan verilecek. Herkese iş sağlanacak, sadakaya son verilecek. Asgari ücret insanca yaşanacak düzeye getirilecek. Tüm emekçilere sendikal özgürlük sağlanacak. Borçlar yapılandırılacak. Emeklilere intibak yasası çıkarılacak.

Herkese insanca yaşayacağı konut verilecek. Borsa ve döviz vurgunculuğuna son verilecek. Türk Lirası yeniden değerlenecek. Coğrafi bölgeler arasında ekonomik denge sağlanacak. HDP kapatılacak. Kandil'e beyaz bayrak çektirilecek. NATO'dan çıkılacak ve ABD üslerine el konacak. Bölgemiz ateş çemberi. Vatan Partisi olası bir savaşı önleyecek, komşularla işbirliğini sağlayacak. Suriye ile en sağlam dayanışma ve işbirliğine gidilecek. Hükümetimiz İran'a yönelik yaptırımlara katılmayacak. Şangay İşbirliği Örgütü'ne üye olunacak. Türkiye Avrasya'da öncü bir konuma yerleşecek. Askeri okullar yeniden açılacak. Ücretsiz ve bilimsel bir milli eğitim inşa edilecek. Gençlerimiz tarikat, cemaat yurtlarına mahkum olmayacak. Anayasa taslağı hazır olan tek partiyiz. Parlamenter demokrasi yeniden inşa edilecek. Kadınlarımız yeniden başı dik, özgür cumhuriyet kadını olacak. Kültür, sanat ve spor faaliyetleri özendirilerek bu alanlarda atılımlar yapılacak. Vatan Partisi hükümetinin göreve geldiği an girişeceği acil işlerden bazıları bunlardır. Bu işleri parlamentomuz ve hükümetimiz el ele gerçekleştirecektir.”

Yalova’nın potansiyelleri değerlendirilmeli

Sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Metingü, Yalova ile ilgili görüşlerini şöyle açıkladı:

“Bizim için önemli olan ekonomik durum, dış ilişkilerin düzeltilmesidir. Türkiye için yapılan her şey Yalova için yapılacaktır. Biz ekonomiye çözüm getirirsek, zor günleri aşacak politikaları uygularsak, üretim politikasına geçersek hem Yalova hem Türkiye kazanacaktır. Tarımda büyük sıkıntılar var. Yalova tarımıyla, çiçekçiliği, meyveciliği adı anılan bir il. Tarımdaki sıkıntıları çözerek Yalovalı üreticiyi rahatlatacağız. Yalova üniversite şehri. Üniversite şehirleri bulunduğu yere katkı sağlayan yerlerdir. Üniversite bulunduğu şehir kalkındırır. Yalova üniversite şehri olarak kalkındırılmalıdır. Şu anda mevcut yurtlar yeterli değil. Yalova kongre şehri de olabilir aslında. Büyük şehirlere çok yakın. Yalova bu imkana kavuşturulabilir. Bunun yanı sıra sağlık turizmi açısından da Yalova kalkındırılabilir. Termal çok ciddi bir potansiyel. Yalova’nın turizm potansiyelleri değerlendirmeli. Yalova’ya çok ciddi bir katkının bugüne kadar olduğun görmüyoruz. Yanlış politikaların sonucunda Yalova gelebileceği hale geldi zaten. Yalova’ya hava alanı açacağım diyorlar. Hava alanına gitmek isteyen 25 dakikada Sabiha Gökçe’ne gidiyor. Hava alanı yapsanız Yalova’ya ne olacak. Bizim işimiz vaat değil, uygulamadır.”

Kim ne söylerse söylesin yalan

Partinin birinci sıra Yalova milletvekili adayı Mustafa Lütfi Bal ise şunları kaydetti, “Önümüzdeki dönem çok ağır şartların dönem. Kim ne söylerse söylesin yalan. Önümüzdeki dönem Türkiye’nin güvenlik ve ekonomik problemlerinin çözümü dönemi var. Seçim vaatlerinde hayal satıyorlar. Kaynakları nereden bulacaklar. Çiftçiyi destekleyeceğiz diyorlar. Nerede kaynak. Bölge ülkeleriyle iyi geçinirsek kaynak bulursun. Bizim zamanımızda dolarla alışveriş olmayacak.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.