Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İyi Parti Etibank Arazisine Talip Oldu

İYİ Parti Yalova Teşkilatı adına açıklama yapan Başkan yardımcısı Talip Bayburtlu, yıllardır atıl durumda bekleyen Etibank Tesisler arazisine talip olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 09:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İyi Parti Etibank Arazisine Talip Oldu

Bayburtlu bu alanda bir Fen Lisesi yaparak ileride tesis etmek istedikleri Silikon Vadisi’nin temellerini atacaklarının altını çizdi.

İYİ Parti ilginç bir teklifte bulundu. Çiftlikköy ilçesinde bulunan Etibank Tesisleri arazisine talip olan İYİ Parti burada hem ilimiz, hem de ülkemiz açısından ileriye dönük değer üretecek bir silikon vadisi kurmak istediklerini dile getirdi. İYİ Parti Yalova Başkan Yardımcısı Talip Bayburtlu yaptığı açıklamada, Bilindiği üzere, Yalova'mızda var olan ve yıllardan beri çürümeye terkedilen Etibank Tesisleri ve arazisi, yılan hikayesine dönen tahsis işlemleriyle, hala doğru şekilde değerlendirilememektedir. Ak Partili Yöneticilerin ve İktidar mensuplarının, bu arazide Yalova halkının ve toplumun faydasına katkı sağlayacak bir tesis yapma konusunda yetersiz kaldılar. En son bilindiği üzere Etibank Tesisleri’nin bulunduğu alan Yalova Üniversitesi’ne tahsis edildi. Ama ne yazık ki Üniversite bu alanı gerektiği gibi değerlendiremedi. Bu arazi de ranta kurban edilmesin” dedi.

“Ne yapıtılar ne yaptırdılar”
Alanın yıllardır atıl durumda beklemesini de eleştiren Bayburtlu, “Bu alan Yalova ekonomisine, Turizm, Kültür ve Eğitim sistemine hizmet edecek bir çok gerçekçi projeye ev sahipliği yapılabilecek, şehrimizin en gözde mekanları arasındadır. Ama ne yazık ki Ak Parti’nin Yalova Teşkilat yönetimi bu alana ne proje yaptı, ne de yapılacak projelere müsaade ettiler. Bu alan şimdilerde harabeye dönmüş, yıkılmış ve tinercilerin, evsizlerin mekanı haline gelmiştir. Ak Parti Yalova teşkilatı bildiğiniz üzere İktidarının ilk yıllarında tarihi değere sahip İnkılap Gemisi’ni Yalova'ya getirmiştir. Yanlış ve hatalı proje ve yüksek maliyetli bütçeye rağmen tarihi gemiyi hurdaya çıkarmıştır. Şimdi aynı akıbeti Etibank tesisleri de yaşamaktadır. Yalova'mız Ak Partili yıllarda birçok ekonomik değerini kaybetmiş ve boş gereksiz yatırımlar istihdama katkı sağlamamıştır. Yalova'mız Yüksek Eğitim düzeyine rağmen beyin gücüne sahip olmasının avantajlarını doğru şekilde planlayamamış ve bu durum beyin göçüne, özellikle gençlerin şehrimizi, hatta ülkemizi terk etme boyutuna gelmiştir.

Bu alanı modern, donanımlı, kültürel ve her türlü sosyal faaliyetin yapılabildiği, Marmara’ya ve şehrimize yakışan kütüphanesi ile eğitimde lokomotif olacak Fen Lisesi yapmak üzere talep ediyoruz. Yapacağımız bu lise İktidara geldiğimizde kurmayı planladığımız silikon vadisi ve teknoparkların temelini ve altyapısını oluşturacak. Yalova eğitimde ve teknolojide öncü il olacak. İyi Parti olarak Yalova'yla ilgili hayallerimiz ve projelerimiz bunlar. İnşallah yapılacak seçimlerde milletten aldığımız yetkiyle de bu projeleri hayata geçireceğiz.  Biz milletimize inanıyor ve güveniyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.