Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce Yine Tıklanma Rekoru Kırdı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce'nin, TBMM Genel Kurulunda tezkere görüşmeleri esnasında yaptığı konuşma sosyal paylaşım sitelerinde yine tıklama rekoru kırdı.

Haber Giriş Tarihi: 14.10.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
İnce Yine Tıklanma Rekoru Kırdı

Sosyal paylaşım sitelerinde on binlerce kişi tarafından takip edilen CHP Grup Başkanvekili Yalova Milletvekili Muharrem İnce son konuşması ile yine tıklanma rekoru kırdı. TBMM Genel Kurulunda tezkere görüşmeleri esnasında yaptığı konuşması yüz binlerce tıklanan ve izlenen İnce konuşmasında, “Meclis’ten yetki istiyorsun, ne yapacaksın bu yetkiyi alıp da. Vereceğiz o yetkiyi sana merak etme. Sekiz tane yetki aldın, ne yaptıysan dokuzuncuyla da onu yapacaksın. Bir taraftan barış diğer taraftan tezkere olur mu?” diye sordu.
Terörle mücadeleye CHP olarak her zaman destek olduklarını belirten İnce 'Ancak siz bir tiyatro oynuyorsunuz, biz oyuncu değiliz, biz figüran değiliz, bunları milletimizin bilmesini istiyoruz' dedi.Sorunumuz Olmayan Ülke Kalmadı

Türkiye’nin dış politikasını eleştiren İnce "Bir tek dostumuz Gürcistan kaldı, onunla ilgili de yakında Batum kapısıyla sorunlar çıkarsa hiç şaşırmayınız. Suriye, Irak, İran, Ermenistan, Azerbaycan, Rusya, Bulgaristan, Yunanistan, Kıbrıs; herkesle problemliyiz. Sizden önce Azerbaycan’la tek millet, iki devlettik, bugün kavgalıyız. Suriye’yle sorunumuz yoktu, Bulgaristan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki seçimlere müdahale ettiniz, oradaki Türk toplumlarını böldünüz, ayrıştırdınız. Yemen’de Türk menşeli suikast silahları, Glock marka silahlar yakalandı, Türkiye’nin iki kadim dostu vardı: Libya ve Pakistan. İnsan hakları ödülü aldığınız Libya’ya liderinin devrilmesi, öldürülmesi için bavullar dolusu para gönderdiniz. Pakistan’la da aramızı açarsanız hiç şaşırmam. Kurtuluş Savaşı’nda Pakistan, Kıbrıs Barış Harekâtı’ndaki Libya’nın desteğini vefasızlıkla karşıladınız. bizim hükümetlere bağlı olmayan bir Filistin politikamız vardı, hükümet kim olursa olsun Filistin politikamız aynıydı. Orada, siz gittiniz, birtakım örgütler arasında ayrımcılık yaptınız, onları da parçaladınız. Bu parçalamanın sonucunda mayıstan beri Gazze’ye gidemiyorsunuz. Size vizeyi İsrail mi vermiyor, Amerika Birleşik Devletleri mi vermiyor?Dünya Lideriyiz Dediniz Değerli Yalnızlıkla Avundunuz

Devletten devlete ilişki kuran Türkiye’nin itibarını yerle bir ettiniz. Kabilelerle, gruplarla, partilerle dış politika oluşturdunuz. Lübnan’da 2 pilotumuz sizin Suriye politikanızın bir esiridir. 'Oyun kurucuyuz.' dediniz, oyuncak oldunuz. 'Stratejik derinlik' dediniz, stratejik çukura battınız. 'Dünya lideriyiz' derken 'Değerli yalnızlık'la avundunuz. Türkiye’nin itibarını yerlerde sürüklediniz. “Deliğe süpürülmeyin, kullanılın.” sözlerini siyaset sahnesinde sizin sayenizde duyduk. Askerin başına çuval geçirildiğinde 'Müzik notası'nı sizin sayenizde duyduk. Sıfır sorundan değerli yalnızlığa, 'Kardeşim Esad'dan 'Terörist Esed'e siz getirdiniz. Ama bütün bu dış politikanın mimarı Sayın Davutoğlu Meclise neden gelip de bilgi vermiyor? Hadi bize bilgi vermiyor, size de bilgi vermiyor, daha doğrusu, Parlamentoya bilgi vermiyor.” diye konuştu.


Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.