Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce’nin Hükümeti Topa Tutan Videosu En Çok İzlenenler Arasına Girdi

CHP Yalova milletvekili Muharrem İnce’nin TBMM'de bütçe görüşmeleri sırasında yaptığı konuşma büyük ilgi görüyor. 2002 yılında beri iktidarda olan AKP hükümetinin genel bir özeti niteliğinde olan konuşma internette de sürekli olarak paylaşılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Hükümete yönelik olarak, TEKEL işçilerini kast ederek, ''Biz CHP olarak o işçilerin sorununu dinlerken, siz milletin telefonlarını dinlediniz'' dedi.
2010 Merkezi Yönetim Bütçesi Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerinde şahsı adına söz alan İnce, AK Parti Hükümetinin 7 yıldır aynı şeyleri tekrarladığını, rakamları tersine okuduğunu öne sürdü.
İnsanların yoksullukla mücadele ettiğini, işsizliğin arttığını belirten İnce, buna rağmen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Camdan okuduğu yazılarla pembe tablolar çizdiğini'' iddia etti.
Özelleştirme konusunu irdeleyen İnce, önemli kurumların yabancılara satıldığını, bunların yerine bir fabrika bile yapılmadığını belirterek, ''Miras yedi bir Hükümet oldunuz'' dedi.
TEKEL işçilerinin eylemine de değinen İnce, ''Biz CHP olarak o işçilerin sorununu dinlerken, siz oturduğunuz yerden milletin telefonlarını dinlediniz. Habur'da teröriste kibar, Ankara'da işçiye gaddar oldunuz'' diye konuştu. Hükümetin hukuk sistemini ''alt üst ettiğini'' ileri süren İnce, teröristlerin parti il binası açtığını söyledi.
İnce, konuşmasında, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a hitaben, şunları söyledi:
''Sizin işiniz zor. 35 yıldır siyasettesiniz, bir tane yolsuzluk dosyanız yok. Oğlunuzun gemisi yok, çocuklarınıza burs verecek iş adamı arkadaşlarınız da yok. Sizin işiniz zor.''
İnce'nin konuşması sırasında AKP'li milletvekilleri tepki gösterdi.
Muharrem İnce konuşmasında AKP’ye hitaben "ABD'den korktuğunuz kadar Allah'tan korksaydınız şimdi bu durumlarda değildik" diyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.