Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İnce’den Bakan Çelik’e Önerge

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili ve Milli Eğitim Komisyonu üyesi Muharrem İNCE, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sözleşmesi yenilenmeyen öğretmenlerİ TBMM Gündemine taşıdı.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

İnce, pedagojik formasyonları olmadığı gerekçesiyle sözleşmesi yenilenmeyerek görevlerine son verilen İngilizce öğretmenlerini Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’e yönelttiği yazılı soru önergesiyle Meclis gündemine taşıdı.

AKP, döneminde Milli Eğitim Bakanlığı’nın öngörülemeyen işler yaptığını vurgulayan İNCE, “Bu kişiler öğretmen olma koşullarını taşmıyorlarsa, daha önce neden atandıklarını” sordu.

Bu kişilerin nereden, hangi üniversiteden pedagojik formasyon belgesi alabileceklerini öğrenmek isteyen İNCE, “Bakanlığın açtığı Pedagojik Formasyon Kursu’na bu kişilerin neden dahil edilmediğinin” yanıtını da istedi.

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin soruları şöyle;
1- Bakanlığınız tarafından sözleşmeli öğretmen olarak atamaları yapılan üniversitelerin Fen-Edebiyat Fakültelerinin Fransız Dili-Alman Dili Edebiyatı bölümlerinden mezun öğretmenlerimizin, Danıştay’ın vermiş olduğu karardan sonra formasyonları olmadığı gerekçesiyle 4/C statüsünden 4/B statüsüne geçirilmedikleri, sözleşmelerinin yenilenmediği ve kendilerine formasyon şartı konulduğu doğru mudur? Bu şekilde sözleşmesi yenilenmeyen İngilizce Öğretmeni sayısı kaçtır?
2- Bu kişiler öğretmen olma koşullarını taşımıyorsa daha önce neden atanmışlardır?
3- Bu kişilere şart olarak öne sürülen formasyon Belgesi’ni bu kişilerin Türkiye’de herhangi bir üniversiteden veya başka bir kurumdan almaları mümkün müdür? Mümkün değilse, Bakanlığınız bu öğretmenlerimizden neden imkansızı istemektedir?
4- Formasyonu olmadığı halde İngilizce Branşından bakanlığınızı döneminde ataması yapılan öğretmen sayısı kaçtır?
5- Bakanlığınız tarafından düzenlenen “Pedagojik Formasyon Kursu”na bu kişilerin dahil edilmemesinin gerekçesi nedir?

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.