Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Hukuka Ve Hakkaniyet Duygusuna Aykırı”

Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nin hakkında verdiği 10 ay hapis cezası ve hak mahrumiyeti cezası ile ilgili basın açıklaması gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 29.05.2023 10:28
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Hukuka Ve Hakkaniyet Duygusuna Aykırı”

Kaytazdere Belediye binasının önünde gerçekleşen basın açıklamasında CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan, CHP İl Başkanı Muttalip Tunç, DEVA Partisi bir önceki dönem İl Başkanı Mehmet Demirhan, Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, CHP Kadın Kolları Başkanı Meryem Ataç, CHP belde başkanları, ve partililer yalnız bırakmadı.

“Haksız ve asılsız şikayetler üzerine”

Kameraların karşısına geçen Ali Kangal çarpıcı açıklamalarda bulundu. Açıklamasına “Yalova 2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından haksız ve asılsız şikâyetler üzerine İdare Mahkemesi kararını yerine getirmediğim ve bu surete hakkımda yapılan yargılama neticesinde hukuka ve hakkaniyete aykırı olarak 10 Ay Hapis Cezasına hükmedilmiş ve hakkımda hak mahrumiyeti karart verilmiştir” diyen Ali Kangal, “istinaf Mahkemesi tarafından haklı itirazlarımız dikkate alınmayarak, istinaf talebimiz reddedilmiştir. Bu karara karşı, tarafımca gerekli hukuki yollara başvurulmuş ise de istinaf incelemesi neticesinde de netice olarak, hakkımda verilen hapis cezası ve hak mahrumiyeti kararı maalesef kesinleşmiş durumdadır” ifadelerini kullandı.

“Kimseye haksızlık yapmadım, menfaat sağlamadım”

“Görevi kötüye kullanma suçunu işlediğim iddiası ile halkımız tarafından seçimle işbaşına gelerek özveriyle yerine getirdiğim Kaytazdere Belediye Başkanlığını yürütmekte iken hakkımda yapılan bu yargılama; belediyemizin ihtiyaçları ve kamu hizmetleri doğrultusunda, kamu menfaati ve vatandaşlarımızın da şikayetleri gözetilerek, daha iyi ve doğru hizmet verilmesi amacıyla belediyemiz personelinin görevi ile ilgili olarak, tüm özlük hakları ayni kalmak suretiyle görev değişikliği yapılmasından kaynaklanmaktadır” açıklamasını yapan Ali Kangal, “Belediye Başkanlığı görevim süresince tüm işlemlerim usul ve yasaya uygun olmuş, her zaman kamu menfaati gözetilmiş, kimseye haksızlık yapılmamış ve kimseye de menfaat sağlanmamıştır. Kamu zararına neden olacak hiçbir kararım ve işlemim yoktur” dedi.

“Şahsımı ve ekibimi rakip gören odaklar tarafından asılsız suçlandım”

Hakkındaki kararın herhangi bir kişiye ya da kendisine haksız menfaat sağlamak, belediyenin ve kamunun zararına neden olmaktan verilmediğini söyleyen Kangal, “Tamamen belediyemiz ihtiyaçları doğrultusunda personelimiz hakkında yapılan görevlendirme kararı ile ilgilidir. "Kendine değil kentine çalışan bir başkan" olma hedefiyle yola çıktığımız ve seçildiğimiz günden bu yana çizgimizden hiç şaşmadığımız için başkanlığım süresince şahsımı ve ekibimi güçlü bir rakip olarak gören odaklar tarafından hakkımda asılsız ve haksız suçlamalar yapılmıştır. Gelinen aşamada ise maalesef bu kişiler hedeflerine ulaşmıştır” açıklamasını yaptı.

“Hukuku ve hakkaniyet duygusuna aykırı bir karar”

Son olarak “Anayasal Düzene ve Devletimizin güvenliğine karşı işlenen suçlar ile kadın cinayetleri gibi çok daha ağır suçlarda dahi mahkemelerce uygulanan takdiri indirim nedenleri ve yasanın lehe hükümleri, hiçbir haklı gerekçe olmaksızın ve tüm hukuk teamülleri göz ardı edilerek lehimde uygulanmamıştır” sözlerine sarf eden Kangal, “Hukuka ve hakkaniyete aykırı olduğunu düşündüğümüz ve adalet duygumuzu zedeleyen bu karara rağmen, haklı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğimizi ve her zaman olduğu gibi kentimize ve halkımıza hizmete devam edeceğimizi kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine sunarım” dedi.

Kangal’ın ardından sırasıyla Muttalip Tunç ve Tahsin Becan da açıklamalarda bulunarak Ali Kangal’a desteklerini iletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.