Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Her Kapının Ardında Başka Bir Hikaye İle Karşılaşıyoruz”

AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dicle Şimşek Battal, kadın kolları olarak ev ziyaretlerine önem verdiklerini ve çaldıkları her kapının ardında da başka bir hikaye ile karşılaştıklarını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 25.10.2021 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Her Kapının Ardında Başka Bir Hikaye İle Karşılaşıyoruz”

AK Parti Kadın Kolları tarafından yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dicle Şimşek Battal bu anlamda ev ziyaretlerine ayrı bir önem verdiklerini ifade etti. Kadınlarla yüz yüze konuşmayı ve onların duygularına, hikayelerine ortak olmayı tercih ettiklerini dile getiren Battal, “Biz ziyaretler yapmak yerine yanına gittiğimiz her ailenin, her kadının hayatına dokunmayı tercih ediyoruz. Zira bu sayede onları çok daha somut bir şekilde anlıyorsunuz. Çalışarak, emeği ile ayakta kalmaya çalışan, tırnaklarıyla hayata tutunmaya çalışan kadınlarımız var. Onlarla birlikte olmak çok güzel bir duygu. Onların mu mücadelesinde her zaman yanlarında olduğumuzu bilmelerinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Biz AK Parti Kadın Kolları olarak kadınlarımıza maddi, manevi, hukuki ne yönde desteğe ve yardıma ihtiyaç duyuyorlarsa onu sağlıyoruz. Bunu halkımızın bize verdiği bir görev kabul etmenin de ötesinde insani bir sorumluluk kabul ederek yapıyoruz. Biz kadının güçlü taraflarını ön plana çıkarmaya çalışan bir teşkilatın mensuplarıyız. Elbette bu anlamda en büyük desteği genel başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan alıyoruz. Bu anlamda Cumhurbaşkanımızın parti genel başkanı sıfatı ile parti içerisinde, Cumhurbaşkanı sıfatı ile de kadınların hayatın her aşamasında daha fazla aktif olmasına tanıdığı imkanlar ortada. Hayatın her alanında kadınların sayısı arttıkça kadınlar daha da güçlenmeye başlıyorlar. Elbette bizler güçlendikçe yerelde de kadınlarımızı güçlendirme fırsatı buluyoruz” dedi.

“Kadına yönelik projelerimiz var”
Kadınlara yönelik 2 önemli projeden birsini hayata geçirdiklerini diğerinin de hazırlıklarını tamamlamak üzere olduklarını vurgulayan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Dicle Şimşek Battal, “Şu anda devam eden 2 projemiz var. Bir tanesi, ‘Kadın Emeği Projesi’. Bu 81 ilde uygulanıyor. Önümüzdeki 1-1,5 ay içerisinde bu programı biz Yalova ilimizde de gerçekleştireceğiz. Özellikle duyurmak isterim ki; Bu programa bütün kadınlarımız mutlaka katılsınlar. Proje çalışmak ve üretmek isteyen ama nereden başlayacağını bilmeyen veya elinde sermayesi olmayan kadınlara destek sağlamayı hedefliyor. Bunu yaparken kurum ve kuruluşların kadınlara bu anlamda sağladığı önemli destekler var. Bunları onlara anlatacak ve bu desteklerden faydalanmalarının yolunu göstereceğiz. Bu parti içi bir program değil. Tüm kadınlarımızı kapsayan bir proje.

Bir diğer projemiz ise; ‘Nerede kamıştık’ projesi. Bu da öğrenim hayatını her hangi bir sebeple yarıda bırakmak zorunda kalan kadınlarımızın eğitim hayatlarına devam edebilmelerine ön ayak olmayı hedefleyen bir proje. 81 ille aynı zamanda proje Yalova’da da hayata geçirildi. Gerekli tanıtımları bu anlamda yaptık. İlk dönem kayıtları da 20 Ekim 2021 tarihi itibarı ile sona erdi ve Yalova genelinde bizim de beklemediğimiz kadar yüksek bir başvuru oldu. Bu projeyi de 4 yıl boyunca uygulayacağız” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.