Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Hasan Nergiz Gerçekleri Söylemiyor”

İl Genel Meclisi Başkanlığı seçimiyle ilgili 55 no’lu kararın valilik onayını mahkemede iptal ettiren AKP’il Meclis Üyesi Hasan Nergis, seçimde usul hatası yapıldığı için ve valiliğe yaptığı itiraz reddedildiği için hukuki yola başvurduğunu söylemişt

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Hasan Nergiz Gerçekleri Söylemiyor”

Nergiz’in kaos yaratarak siyasi rant elde etmeye yönelik hareket ettiğini düşündüğünü söyleyen Meclis Başkanı Atalay Beştaş, “Hasan Nergiz gerçekleri söylemiyor” dedi.“AÇIKLAMALARI FARKLI İCRAATLARI FARKLI”

Beştaş, “Kendisi Yalova Gazetesi’ndeki açıklamasında İl Genel Meclisi seçimlerinde hiçbir hile, şaibe yoktur diyor Yalova halkına. Ama 3.İdare Mahkemesi’nde ‘başkanın önünde boş zarflar var, bu da şüphe ve şaibe yaratıyor’ diye dava açıyor. Yalova basınında ‘benim başkanlığım döneminde hiçbir seçimde oyların tasnifini ben yapmadım’ diyor. Video kayıtlarında oyların tasnifini kendisinin yaptığı görülüyor. Takdir sizin” diye konuştu.“ÖNCEKİ SEÇİMDE, ALENİ USULSÜZLÜK YAPTIN MI?”

Daha önce yapılan ve Nergiz’in başkan adayı olduğu seçimleri hatırlatan Beştaş, “2007’de Mart ve Nisan ayı seçimlerinde, gizli oylama yapılması gerekirken, Meclis Üyesi Altuğ Doğan onu, ‘başkan oyları sandığa atmamız lazım, sandık yok’ diye uyarırken, ‘ben başkanım ister sandık koyarım, ister koymam’ diyerek aleni şekilde masa üstünde kullanılan oyları, o dönemki Başkan olarak Hasan Nergiz’in tasnifi, video kayıtlarında görülüyor” dedi.“NEDEN DİREK SEÇİM İPTALİ DAVASI AÇMADIN?”

Beştaş, “Hasan Nergiz’e soruyorum, niye Meclis Başkanlığı seçimlerine dava açmadınız? Niye başkanın seçildiğini belirten 55 no’lu kararın iptali için değil de, valilikten kendinize gelen 1715 sayılı komisyon kararının iptali için dava açtınız? Amacınız Meclis Başkanlığı seçiminde şahsıma oy vererek kazanmamı sağlayarak, Ak Parti içinde kaos yaratmak mı? 2007 Mart seçimlerinde İlhan Evcin’e karşı 8’e 7 oyla seçimi kaybettiniz. Ve seçimin başkanlık divanını yapılması gereken 3 gün içinde değil de, 5’inci gün yaparak iptal ettirdiniz. Ve 2007 Nisan’da yenilenen başkanlık seçiminde Meclis Başkanlığına kendiniz seçildiniz. Acaba partiniz sizi aday değil, Ali Rıza Alkış’ı aday göstermesinden dolayı mı Yalova’yı bu kadar karıştırıyorsunuz? Daha sonra kötü olacağın kişilerle sırlarını paylaşma, onlarla sır kalabilecek olaylarda bulunma, veya sır verdiğin kişilere kötülük yapma” diye konuştu. Beştaş, Nergiz’in 2007 seçimleriyle ilgili meclis kayıtlarının videosunu da basın mensuplarına iletti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.