Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Güneşin Kadınları Projesi” Yalova’da da Hayata Geçiyor

İYİ Partinin, kadının başta ekonomi olmak üzere hayatın her alanında güçlenmesi için, 81 ilde başlattığı Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifi Projesi Yalova’da da hayata geçiyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.09.2021 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Güneşin Kadınları Projesi” Yalova’da da Hayata Geçiyor

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığınca, kadın emeğinin değerlendirilmesi ve kadının istihdama katılımının artırılması amacıyla başlatılan Kadın Kooperatifleri kurulması çalışmaları tüm Türkiye’de devam ediyor. Bu çerçevede Yalova’da da Güneşin Kadınları Kadın Kooperatifi kurulması için Yalova İYİ Parti Kadın Politikalarından sorumlu başkan yardımcısı Elif Akyol Tosun çalışmalara başladı.

Elif Akyol Tosun yaptığı açıklamada, “Proje ile Yalovalı kadınların ürettiği ürünleri tüm Türkiye’de pazarlama imkanı bulacağız. Yalova’da üretilmeyen ürünleri de diğer illerden getirip burada pazarlama imkanı yaratacağız. Bunları aynı zamanda dijital ortamda yapacağız. Bu kapsamda başta tüm köylerimiz olmak üzere Yalovalı kadınlarla temasa geçiyoruz. İlk tespitimiz, kadınlarımızın ürünlerini haftada 1 gün pazar yerinde satış imkanının yeterli olmadığıdır. Bunun için kadınlarımızın ürünlerini sergileyebilmeleri için mağaza şeklinde görünür bir bölgede tahsis edilmesi gereklidir. Ürünlerin üretim yerleri belirlenecek ve bu yerlerde üretilip, uygun saklama koşullarında saklanacaktır. Ürün kalitesi denetlenecektir. Kadınlarımızın başta ekonomi olmak üzere hayatın içinde olmadığı bir Aydınlık Türkiye düşünülemez. Güneşin Kadınları Kooperatifi projesini tüm bunları gerçekleştirmek için önemli bir adım olarak görüyoruz. Güçlü Kadın Güçlü Türkiye demektir” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.