Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eski Başkanlar Ortak Adayda Birleşti

İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığı yapmış olan Esra Patıl Dincer, Osman Kendir, Gökhan Derviş Duman ve mevcut Merkez İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir tek adayda fikir birliği yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 02.12.2022 08:32
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Eski Başkanlar Ortak Adayda Birleşti

 Merkez ilçe başkanları kongrede İYİ Parti Yalova Gençlik Kolları Kurucu Başkanlığı da yapmış Halil İbrahim Tokay’a destek vereceklerini açıkladılar.

İYİ Parti Yalova İl Teşkilatı’nda merkez ilçe kongresi heyecanı yaşanıyor. Bu çerçevede eski merkez ilçe başkanları ve mevcut merkez ilçe başkanı tek aday üzerinde fikir birliğine vardılar. Konuyla ilgili olarak oluşturulan ortak metin ise İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Osman Kandemir tarafından kamuoyuna duyuruldu. Metinde şu bilgilere yer verildi, “İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanlığı’nın Olağan 3. Kongresi, 4 Aralık 2022 pazar günü gerçekleştirilecektir. Demokrasinin önemli ayağı olan ilçe kongremizi delegelerimizin sandıktaki iradesiyle taçlandıracak ve İYİ’ler hareketine nefes aldıracağız. Biz İYİ’ler; iş, aş, ekmek, hak, hukuk, adalet, Atatürk’ün ve bilimin aydınlık yolunda demokrasi ve özgürlük için bir araya geldik. Çocuklarımızın yarınları için bir araya geldik. Partiler demokrasinin kalesidir. Seçim demokrasinin teminatıdır. Bunun için biz bu yolda uğraş veriyoruz.

Bundan 5 yıl önce İYİ Parti kuruldu. Bizler de onun neferleri olarak İYİ Parti’yi anlatmaya, tanıtmaya çalıştık ve halen yılmadan aynı tempoda devam etmekteyiz. Milletin gönlüne de artık yerleştiğimize inanıyoruz. Ülkemizin içeresinde bulunduğu zorlu süreçte İYİ Parti olarak Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Genel Merkezimizin çizdiği yolda mücadelemizi sürdürmeye kararlıyız.

Bunun için canla başla çalışmak zorundayız. Bu hedefe yürürken arkadaşlarımızla, dostlarımızla yaptığımız istişareler sonucunda elimizi tekrar taşın altına koymaya karar verdik.  İYİ Parti Merkez İlçe olarak 5 Kasımda sandıkların kurulması ile demokrasinin en güzel örneği olan 400 değerli ilçe delegemizi üyelerimizin geniş katılımı seçerek aşamaların birincisini partimiz açısından olgunluk içerisinde tamamladık. 4 Aralık tarihinde gerçekleştireceğimiz Merkez İlçe kongremizle genç ve dinamik bir ekiple kongre takvimimizin ikinci aşamasını tamamlayacağız. Birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğumuz bugünlerde İYİ Parti teşkilatının daha da büyümesi için herkesi göreve davet ediyoruz.

Bu maksatla bugün burada gerçekleştirmiş olduğumuz toplantımıza Partimizin kuruluşunda yer alan Kurucu ve daha sonraki merkez ilçe başkanlarımız Esra Patıl Dincer, Osman Kendir, Gökhan Derviş Duman ve mevcut Merkez İlçe Başkanımız Osman Kandemir, kongrede aday olacak Kurucu Gençlik Kolları Başkanlığı da yapmış Halil İbrahim Tokay’a destek vermek üzere bir araya geldiler.

Bu desteğin partimize ve Yalova’mıza hayırlar getireceği kanaatindeyiz. Bizler inanıyoruz ki hep birlikte vereceğimiz bu mücadelenin, önce Yalova’da sonrasında da Türkiye’de mutlaka sonuca varacağından eminiz”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.