Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ertan Şener Memleket Partisi’nden Aday Adayı Oldu

Memleket Partisi İl Başkanı Ertan Şener il başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliğinden istifa ederek Memleket Partisi’nden Yalova Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.03.2023 11:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ertan Şener Memleket Partisi’nden Aday Adayı Oldu

Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerine az bir süre kala partilerde aday adaylık süreci de hızlandı. Bu çerçevede Memleket Partisi İl Başkanı Ertan Şener’de partisinden Milletvekili adaya adayı olduğunu duyurdu. Memleket Partisi İl Başkanlığı görevinden ve İl Genel Meclisi üyeliğinden de istifa ettiğini bildiren Şener , “Bir hükümetin başarılı mı yoksa başarısız mı olduğunun nasıl ölçülmesi gerektiğini bizzat tarif eden Büyük Önderimiz Atatürk 1923 yılında yaptığı bir konuşmasında, ‘Hükümetin iki hedefi vardır. Biri milletin korunması, ikincisi milletin refahını temin etmek. Bu iki şeyi temin eden hükümet iyi, edemeyen fenadır’ demiştir.

Cumhuriyet tarihinin en önemli seçiminin arifesindeyiz. Ülkemiz için beka sorunu haline gelmiş, çok büyük tehlikelerle karşı karşıyayız. Deprem, iklim krizi gibi doğal afetlerin yanı sıra sayıları milyonları bulan mülteci sorunu, sınır güvenliği ve Mavi Vatan’ın işgali gibi küresel ve bölgesel problemlere ilave olarak iliklerimize kadar hissettiğimiz ekonomik kriz karşısında 21 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının çözümler üretemediği, bilimden ve gerçeklikten uzak olduğu gün gibi aşikârdır.

Ülkemizi ve demokrasimizi zora sokan ucube tek adamlık Sistemi iflas etmiştir. Cumhuriyetimizin yeni yüzyılının arifesinde kaybedecek bir günümüz bile kalmadı. Ülkemizi acilen Atatürk’ün kuruluş ayarlarına döndürmemiz gerekiyor. Bilimin, liyakatin, katılımcılığın, şeffaflığın ve adaletin başta ülke yönetiminden toplumun her alanına dönmesini sağlamak zorundayız.

Atatürk’ün ‘Benim kentimdir’ dediği Yalova’mız da özellikle son 20 yılda sorunları çözülemediği gibi üzerine yenileri eklendi. 1999 Depremi’nin üzerinden geçen 24 yıla rağmen hala güvenli binalarda ve güvenli bir kentte yaşamamız sağlanamadı. Sağlıklı bir kentleşme ve büyümeden uzak bir anlayışla İstanbul dışına gönderilen sektörlerin gelişi güzel hatta kontrolsüz serpiştirilmesi sonucu, turizm, mera, tarım ve orman alanlarımızı kaybettik.

Yıllardır iyi gününüzde kötü gününüzde yanınızda yer almaya çabalayan bir kişi olarak, kentimizin ve ülkemizin sorunlarının çözümü için var gücümle ve daha çok çalışabilmek için sizlerden yetki ve desteklerinizi talep ediyorum.

Bugün itibarıyla Memleket Partisi İl Başkanlığı ve İl Genel Meclisi üyeliği görevlerimden istifa ederek, Milletvekilli Aday Adayı olduğumu açıklıyorum. Geçen yılları kaybetmiş olabiliriz ama değerli Genel Başkanımızın da dediği gibi; ‘Geleceğimizi geri alacağız!’

Yalova’mızın gururu, ülkemizin umudu Memleket Partimizin Sayın Genel Başkanı Sayın Muharrem İnce’ye ve değerli örgütümüze de hem İl Başkanlığım hem de adaylık süreçlerimde bana verdikleri destekten dolayı sonsuz teşekkürlerimi sunarım” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.