Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Erken Seçim Kapıda”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan, partisinin Yalova İl Teşkilatını ziyaret etti. Erozan burada yaptığı açıklamada bir erken seçimin kapıda olduğunu dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 22.02.2021 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Erken Seçim Kapıda”

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan, GİK Üyeleri Emine Küçükali, Müberra Çakır ve Hasan Toktaş ile birlikte Yalova’ya geldi. Burada partisinin il binasını ziyaret eden Erozan ve beraberindekiler basın mensuplarının da sorularını cevapladılar. Basın açıklaması İYİ Parti Yalova İl Başkanı Erol Tatar’ın açılış konuşması ile başladı.

Tatar konuşmasında, “İYİ Parti Yalova İl teşkilatı olarak bütün ilçelerimizde teşkilatlanmamızı tamamladık. En son gençlik teşkilat yapılanmamızı da yaptık. Bundan sonra sahaya inerek Pandeminin el verdiği ölçüde Yalovalı vatandaşlarımızla kucaklaşmak, esnafımıza, tüccarımıza, çiftçimize, emeklimize dokunmaktır. Bu güne kadar yaptığımız ziyaretlerle Yalova’da sağlık çalışanlarının temsilcilerine, spor kulüplerimize, esnaf odalarına, STK Temsilcilerine ve ilimizin sektöründe öncü olan iş adamlarımızla bir araya geldik. Bundan sonrada bu ziyaretlerimiz devam edecektir. Biz İl Başkanlığı olarak siyasetteki önceliğimiz Yalova’dır. Hepinizin bildiği gibi biz İYİ Parti olarak Yalova’da gündemi iyi takip eder ve gündem yaratırız.  Dörtyol’daki üst geçitte proje hatasını,  Karma OSB kurulmasını doğuracağı sorunları, deprem sonrası okulların durumunu, Yalova Belediye binasını, kentsel dönüşümü ve birçok sorunu gündeme getirdik ve gündemde kalmasını sağladık. Sadece Yalova’daki sorunları gündeme getirmekle kalmadık çözüm önerilerimizde sunduk. Yalova’nın önemli sorunlarından birisi temiz su hatlarımızı asbestlisi borulardan meydana gelmesidir. Bir an önce bu kanserojen boruların değiştirilmesi gerekmektedir. Ülkemizde deprem gerçeği yadsınamaz. Yalova’mız büyük acılar yaşadığı 17 Ağustos Depreminden sonra mevcut belediye ve genel yönetimler hiç bir önlem almamıştır. Yalova’mızın yapı stoğunun % 50’sini deprem öncesi yapılan 50 -60 yıllık binalar oluşturmaktadır. Bu binalar nerdeyse beton ömrünü tamamlamış depreme karşı dayanıksız haldedir. Bu binalar bir an önce dönüştürülmelidir. Bunun içinde parsel bazında veya ada bazında mevcut durumlarına uygun İmar ve kat yükseklikleri verilmelidir.  Yine TOKİ eli ile dönüştürülecek Esen Tepe ve Romen Mahallesinde;  Romen kardeşlerimiz kesinlikle mağdur edilmemelidir. Dönüşüm rant için değil gerçekten kentsel dönüşüm amaçlı yapılmalıdır.  Yine Yalova Üniversitesi Yalova halkıyla bütünleşmeli vatandaşlarımızın kafasındaki kötü imajından kurtarılmalıdır. Yeni açılacak tıp fakültesi bir milat olarak kabul edilmeli bir an önce akademik eğitimin kalitesi yükseltilerek cazibe merkezi haline gelmelidir. Birde Sırf televizyonlarda haber olabilmek için abuk subuk fikirler ileri süren bu öğretim görevlileri bir an önce üniversite yönetimi tarafından üniversiteden temizlenmelidir. Bu arada tıp fakültesinin kurulmasında emek sarf eden herkese iyi parti olarak teşekkür ediyoruz” sözlerine yer verdi.
“Kahramanlık destanı arıyorlar”
Ardından söz alan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Ahmet Erozan ise Gara operasyonu ve erken seçim konularına değindi. Şehitlere rahmet dileyerek konuşmasına başlayan Erozan, “Keşke bu şehitleri vermemiş olsaydık. İktidar maalesef tükenmişliğiyle insanları feda etme pahasına bir kahramanlık destanı arayışında. Çözüm üretemiyor, sokaktaki haykırışlara çare bulamıyor. Yurtiçi ve yurtdışında bir askeri operasyonla dış politikadaki bir takım tatmin yollarını kullanarak iç politikada vatandaşın hisleri ile eriyen oylarını kotarmaya çalışıyor” dedi.
Tek turlu seçim vurgusu yaptı
Ufukta bir erken seçim olduğu sözlerine de açıklık getiren Erozan, “2018 yılında da biz erken seçim yapılacağını söylemiştik. İktidar ise erken seçim yok. Seçimler zamanında yapılacak dedi. Ama sonra MHP lideri çıkıp bir tarih verdi ve 26 Ağustos tarihini verdi. Cumhurbaşkanı da çok geç diyerek 24 Haziran’da erken seçime gittik. AK Parti bugün de işlerin iyiye gitmediğini görerek yeniden bir erken seçimi halkın önüne koyacaktır. Önümüzdeki günlerde eğer şapkadan bir tavşan çıkacaksa, o tavşan elinde, ‘Cumhurbaşkanı halk tarafından seçilir. Tek turda seçilir ve en yüksek oyu alan kazanır’ yazan bir kağıt olacaktır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.