Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Durmuş, İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

AK Parti Çiftlikköy İlçe Başkanlığına İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı müracaatını yapan İdris Durmuş, “Türkiye Yüzyılı vizyonu ile değişen ve gelişen çağımızda her bir köyümüz için çalışmaya devam etmeyi arzuluyorum.” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.11.2023 09:05
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Durmuş, İl Genel Meclis Üyeliği Aday Adaylığı Başvurusunu Yaptı

İl Genel Meclis Üyesi İdris Durmuş gerçekleşecek olan yerel seçimde yeniden İl Genel Meclisi üyeliği için aday adaylığını açıkladı. 2019-2023 döneminde yaptığı çalışmaları ve hedeflerini anlata İdris Durmuş, yaptığı açıklamada, 2019 yılından günümüze İl Genel Meclis üyesi olarak Yalova ve Çiftlikköy ilçesinin köylerinde sorumluluk alanına giren toplumsal, ekonomik, sosyal, tarım, hayvancılık, sağlık, kültürel konularını yakından takip edip gerekli yatırım ve hizmetleri meclis başkanı Hasan Soygüzel, meclis üyesi arkadaşları ve il özel idarenin idarecileri ile kaymakamlar ve muhtarlarla koordineli olarak uyum içerisinde maksimum düzeyde yapmaya çalıştığını belirtti.

Durmuş, gerek yollar, gerek su ve altyapı, gerekse de üst yapı ile köylerdeki çalışmaları her bir köye ulaştırmaya çalıştıklarını, köylerdeki tüm çalışmaların sonucu değişim ve gelişimin vatandaşlardan gelen memnuniyetin kendilerini daha fazla çalışmaya neden olduğunu ifade etti. Devam eden yatırımların sonuçlandırılması ile köylerin daha modern görünüme kavuşacağına inandığını söyledi. Durmuş, yeni dönemde de Türkiye Yüzyılı vizyonu ile değişen ve gelişen çağda her bir köy için çalışmaya devam etmeyi arzuladığını dile getirdi. Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Vali, AK Parti il başkanı Umut Güçlü, önceki dönem il başkanları, Çiftlikköy İlçe Başkanı Serdar Kaya ve teşkilatlardan aldığı güç ile köy muhtarları ve halkın teveccühünü almaya devam etmek için planlamalarını yaptığını kaydetti. Siyasi büyükleri ve partinin vereceği karar ile yeni dönemde de aday gösterilirse, seçmenin teveccühü ile seçilmeyi hedeflediğini, İl Genel Meclisinde geçmişte olduğu gibi yeni dönemde de her yönüyle daha modern köylerin yaşam standardını yükseltmeyi arzuladığını vurguladı. Durmuş, sevdasının ille de bir yerlere seçilmek, makamlar değil, kentine olan borcunu her statüde ödeyebilmek olduğunu belirtti. Kent için iyiyi, olması gerekenleri kamuoyu ile devamlı etkileşim içerisinde özellikle 400’e yakın köşe yazısıyla, köşe yazarlığı kimliğiyle ifade etmeye çalıştığını, içinde uzun yıllar görev aldığı ilin çeşitli STK’larındaki çalışmaların ve deneyiminin, kenti daha iyi tanımada, problemlerinin ve çözüm yollarının akademik olarak belirlenmesinde kendisine çok şey kazandırdığına inandığını ifade eden Durmuş, mesleğinden elde ettiği tecrübe ve birikim, AK Parti teşkilatlarında uzun yıllar çeşitli kademelerde yöneticilik yapmanın getirdiği deneyimini, İl Genel Meclis Başkan vekilliği, Plan ve Bütçe Komisyonu başkanlığı, Meclis Denetim Komisyonu başkanlığı görevlerinde edindiği tecrübeyi hemşerilerine hizmet etmede yeniden değerlendirmeyi amaçladığını sözlerine ekledi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.