Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

DP'nin MHP Ziyaretinde, "Kader Birliği" Mesajı

Demokrat Parti (DP) Yalova İl Başkanı Bahattin Sabahçı Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ziyaretinde kader birliği mesajı verdi.

Haber Giriş Tarihi: 07.02.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
DP'nin MHP Ziyaretinde, "Kader Birliği" Mesajı

Sabahçı'nın, "İlerleyen dönemde MHP İl Başkanı ile oturup Yalova için kader birliği edeceğiz" demesi yerel seçim öncesi bir yakınlaşma mı sorularını akıllara getirdi.

DP Yalova İl Başkanı Bahattin Sabahçı ve parti yöneticileri gerçekleştirdikleri kongre sonrasında MHP'ye bir ziyaret gerçekleştirdiler. DP'lileri MHP İl Başkanı hasan Topçular ve il yöneticileri karşıladı. Samimi bir ortamda geçen ziyarette DP İl Başkanı'nın, "Önümüzdeki günlerde MHP ile Yalova için kader birliği yapacağız" sözleri ise seçim öncesi yakınlaşma olarak algılandı. Sabahçı konuşmasında, "Biz her zaman Yalova'nın çıkarları doğrultusunda hareket ediyoruz. İlerleyen dönemde de başkanla oturup Yalova için kader birliği edeceğiz. Yalova kişi başına düşen payda 81 vilayet. Yine yatırım bazında sonuncu il Yalova. 3 büyük metropolün ortasında bir il olmamıza rağmen her alanda unutulan ve ötelenen bir il konumundayız. Yalova'da geleceğe yönelik yatırımların yapılması lazım. Yine Yalova'nın kimlik karmaşasından kurtulması lazım. Bütün bunları bir potada yoğurduğumuzda bizlerin Yalova için kader birliği yapmamızın ne kadar önemli olduğu daha net olarak ortaya çıkacaktır" diye konuştu.

MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular ise, Yalova'nın sorunlarının üstesinden gelinmesi için ortak bir tutum sergilenmesi gerektiğini vurguladı. Konuşmasında Ak Parti'yi de eleştiren Topçular, "Yalova'nın durumu ortada. Sanki bu ilin tüm sorunları bitmiş gibi AKP Milletvekili Temel Coşkun İl Genel Meclisi'nden Ordu Fuarına katılmak için 10 bin TL ödenek çıkarttırıyor. Vekili bir türlü Yalova'lı yapamadık.

Yalova 11 yıldır rantçılar tarafından yönetiliyor. Adeta hangi taşın altını kaldırsak hep aynı kişiler çıkıyor. Bu kişilerin siyasi görüşleri de hiç önemli değil zira menfaatleri bağdaştığı için birlikte hareket edebiliyorlar. Yalova için bir çivi çakmayanlar bu ilin altın yılını yaşadığını söylüyorlar" diye konuştu.Arboretum Dp'lileri Karşı Karşıya Getirdi

Yalova'nın turizm yatırımlarının bir kesim tarafından engellenmeye çalışıldığına vurgu yapan ve Arboretum arazisindeki otellerin bir an önce yükselmeye başlaması gerektiğini dile getiren DP İl Başkanı Bahattin Sabahçı ile Doğru Yol Partisi İl Başkanı Mustafa Pehlivan arasında da tartışma yaşandı.

"Burası Yalova açısından iş ve aş kapısı olacak" diyen Sabahçı, " Arboretumda kurulması düşünülen oteller zinciri Yalova'da istihdama önemli katkı sağlayacak. Burada 800 ile bin arasında kişi çalışacak. Ancak birileri aman benim dönemimde bu yatırım gerçekleşsin diye bu kadar önemli olan Arboretumda ki yatırıma engel olmaya çalışıyor. Yalova turizm kenti olacak diyorsak eğer turizm yatırımlarına köstek olmamak lazım. Termal ilçemizde turizm yatırımlarına bedava arazi verilirken yatırımcı önünde sürekli engel konulan bir yere neden gelsin. Yatırımını gidip sıcak suyun merkezinde yapar. Yalova'nın neden baltalanmaya çalışıldığına bir anlam veremiyorum" dedi.

Buna tepki gösteren Doğruyol Partisi il Başkanı Mustafa Pehlivan ise, "Her şey iyi de Yalova'da bu yatırımın yapılacağı tek yer Arboretum arazisi midir. Yalova 17 Ağustos Marmara Depremi benzeri bir afet yaşadığında bu ilin toplanma alanı kalmayacak. Yatırımı burada yapmak şart mı. Ben oraya otel yapılmasını hiç de yerinde bir karar olarak değerlendirmiyorum" sözleri ile buraya yatırılacak yatırımı desteklemediğini dile getirdi.

İle yatırım getirilememesinin siyasilerin beceriksizliği olduğuna değinen MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular da, "Eğer bugün Yalova'ya yatırım getirilemiyorsa bu tamamen siyasilerin beceriksizliğidir. Bugün sanayi bölgesine sanayi, turizm bölgesine de turizm yatırımının gelmesi lazım. Birilerinin bu yatırıma ben yapamıyorsam sende yapama yaklaşımını ortaya koymalarını da çok çirkin buluyorum" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.