Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

DP’den Hayır Kampanyası

Demokrat Parti Yalova Teşkilatı, 12 Eylül’de yapılacak Anayasa Referandumu’nda ‘Hayır’ oyu kullanacaklarını açıkladı. Ramazan Şehri’nde toplanan DP’liler, neden hayır oyu kullanacaklarına da açıklık getirdiler.

Haber Giriş Tarihi: 23.08.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Kampanyanın başlaması dolayısıyla gerçekleştirilen toplantıya; Kadıköy Belediye Başkanı Bahattin Aksoy, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Yavuz, Merkez İlçe Başkanı Bahattin Sabahçı, Belediye meclis üyesi Halit Güleç, İsmail Güney, Termal İlçe Başkanı Deniz Öz ile DP il ve ilçe teşkilatları üyeleri katıldı.

Halit Güleç tarafından okunan DP basın bildirisinde şu görüşler yer aldı:
“Demokrat Parti olarak 12 Eylül 2010’da yapılacak referandumda, genel merkezin aldığı karar doğrultusunda yönetici ve Demokrat Parti üyesi arkadaşlarımızın ‘HAYIR’ oyu vermek üzere kampanyamızı başlatıyoruz.Neden Hayır!!!

Askeri rejimin yapmış olduğu Anayasa eşittir Recep Tayyip Erdoğan Anayasası, birbirinden farkı yok. Çünkü birinde askeri darbe sonrası hazırlanan anayasa, diğerinde sivil darbenin yapmış olduğu anayasa. Anayasa hazırlanırken TBMM’deki tüm siyasi partilerin ve Türkiye’de bulunan tüm sivil toplum örgütlerinin oy birliği ile hazırlanmalıdır. Daha evvel askeri yönetimin yapmış olduğu anayasanın 80 maddesi, 17 defa mecliste bulunan partilerin oy birliği ile değiştirilmişti. Ancak buna rağmen askerin basıcı ruhu değiştirilemedi. Şimdi de Başbakan kalkıyor askerin yapmadığı baskıyı yapıp, sivil toplum örgütlerini tehdit ediyor. Yapılacak anayasa referandumunda toplumu ikiye bölerek, ‘arafınızı belli edin evet mi? Hayır mı? diyeceksiniz’ diyor. Anayasa tüm toplumun ve bireylerin uyumuyla olması gereken bir kurum. Totaliter ve baskıyla olmaz. İşte bu yüzden ‘HAYIR’ diyoruz. Yüksek yargıyı meclisteki partinin tekeline sokmamak için hayır! Belirli bir takım odakların doğrultusunda bir anayasa hazırlandığı için hayır! Cumhuriyetimiz, demokrasimiz için hayır! Katillere kahraman muamelesi yaparak oturup onlarla görüştükleri için hayır! Türk askerinin kafasına çuval geçirildiği zaman ağzını açmayanlara hayır! PKK’ya dost, askere düşman oldukları için hayır! Milletin derdi iş, aş ve huzur sorunu olduğu için hayır! Çiftçinin malı mülkü haczedildiği için hayır! Yarı başkanlık sisteminin yolu açıldığı için hayır!
Değerli arkadaşlarımız, hazırlanan anayasaya neden hayır diyoruz, biliyormusunuz?!! Ülkeyi bölmeye getirip, bütünleştirmeye getirmediği için hayır! İktidara ders vermek için hayır! Hayırda milletin hayırı var olduğu için hayır!...

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.