Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

DP Çınarcık İlçe Başkanı’ndan Açıklama

Çınarcık’ta yapılması planlanan Hastane ve Huzurevi için tartışmalar bitmiyor. Son olarak şimdi de Demokrat Parti’den açıklama geldi.

Haber Giriş Tarihi: 30.01.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yapılması planlanan Hastane ve Huzur evi için geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Miletvekili Muharram İnce’nin açıklamalarıyla daha da alevlenmişti. Şimdi ise Demokrat Parti Çınarcık İlçe Başkanı Mehmet Macaroğlu’nun açıklamalarıyla bir kez daha gündeme geldi.

Demokrat Parti Çınarcık İlçe Başkanı Mehmet Macaroğlu’nun açıklaması ise aynen şöyle; “Yalova İli Çınarcık İlçesi Çalıca Taşlık mevkiinde pafta 1, Parsel 21 de kayıtlı 50.300 m2 gayrimenkul, 20.01.1992 tarihinde Çınarcık Belediyesine intikal etmiş, 15.06.1992 tarihinde Çınarcık Belediye Meclisi’nin 27 sayılı kararı ile bu gayrimenkul oybirliği ile Çınarcık Hastane ve Huzurevi’ne bağışlanmıştır. Yine Çınarcık Belediyesi’nin aynı tarihli aynı kararı ile Çınarcık Belediyesi’nin Çınarcık Hastane ve Huzurevi Vakfı’na üye olmasına karar verilmiştir.

12.08.1992 tarihinde dönemin Çınarcık Belediye Başkanı Turgut Kurt Çınarcık Tapu Müdürlüğü’nde bu yerin Çınarcık Hastane ve Huzurevi Vakfına bağışlama işlemini gerçekleştirmiştir.

31.05.1999 tarihinde Karayolları 14. Bölge Müdürlüğü’nün isteği üzerine Tapu Müdürlüğünce gayrimenkule şerh konularak bir kısmı istimlâk edilmiştir. Daha sonra adı geçen yerde imar uygulaması ile parselasyon çalışması yapılmıştır.
24.07.2009 tarihinde de hastane ve huzurevi yapmak amacı ile Çınarcık Belediyesi tarafından bağışlanan bu gayrimenkulün 3750 metrekaresi 150.004 TL bedelle Çınarcık Hastane ve Huzurevi Vakfı tarafından Levent Kenan GÖK adlı bir şahsa satılmıştır.

Bu yerin satışı ne şartlarda olmuştur.?
Sayın Levent Kenan Gök te Aralık ayında arsasına Benzinlik açma ruhsatı için Çınarcık Belediyesine müracaat ediyor. 05.01.2010 tarihindeki Belediye Meclisi de bu konu hakkında kapsamlı bilgi edinmek üzere meclisi 08.01.2010 tarihinde toplantıya çağırıyor.

08.01.2010 tarihli meclis oturumuna Sayın Belediye Başkanımız meclis toplantısına katılmamıştır. Muhalefet meclis üyelerinin tüm çabalarına rağmen AKP’li meclis üyelerinin desteğiyle ve bir AKP’li üyenin şerh koymak şartıyla Ruhsat Belediye meclisinden geçmiştir. AKP’li üyelerin Dayanakları ise arsayı satan Çınarcık Hastane ve Huzurevi Vakıfı bize ne; biz ne yapabiliriz? Bu bizi ilgilendirmez. Denilmiştir. Ve maalesef “AKP’li üyeler ruhsattın verilmesi için kabul oyu kullanmışlardır. Muhalif üyeler ruhsatın verilmemesi ve gerekli araştırmaların yapılmasını istemişlerdir.”

Bakın sayın meclis üyeleri sizi şu şekilde ilgilendirir. Orası her ne kadar vâkıfın yeri ise de sizlerin ama hepinizin olaya karşı çıkması ve olaya karşı çıkarak tavır koymanız gerekmektedir.
Geçen dönemde imar planı yapılmış olması bizi bağlamaz demek de o kadar basit değildir.
Sizler oraya Çınarcığın ve Çınarcıklıların hakkını savunmaya geldiniz. Çınarcığı Peşkeş çekmeye değil
O mülk üzerinde tüyü bitmemiş yetimin, fakirin, fukaranın hakkı vardır.
Zaten Belediye Başkanı Ruhsat dilekçesini meclise sunana kadar hukuk mahkemesinde Tapu iptal davası açması gerekmekteydi” dedi.
Şimdi bu işten kimler karlı çıkmışlardır.
1- Vakıf harcama yapacak paraya kavuşmuştur!
2- Belediye dolmuş durakları için bir arsaya sahip olmuştur!
3- Minibüsçüler durak karşısında Benzin istasyonuna kavuşacaklardır!
4- Arsayı satın alan kişi ise masrafının kaç misli ile arsasını babasının oğluna satacaktır!
5- Yer itibariyle Hastane olmaya müsait olmayan yere hastane yaptırmanın sebebi bu olayla da zaten ortaya çıkmış oluyor?

Zaten bu soğuk kış günlerinde hastanenin hemen karşısındaki yol; iş makineleri ve kamyonların çalışmalarından kayarak tehlike arz etmektedir. İnşallah yetkililer durumu fark eder ve gereğini yapar, Halkımıza maddi ve manevi zarar açmadan önlerler.

Sayın Valim, Sayın Cumhuriyet Savcım, Sayın Kaymakamım ve Sayın Yetkililer hepinizi Allah aşkına hepinizi Çınarcık için göreve davet ediyorum.

Sevgili Çınarcık’lılar biz Demokrat Parti olarak gerekli yerlere Müracaatımızı yaparak Gerekli araştırmanın yapılmasını istedik. Bu davanın da sonuna kadar takipçisiyiz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.