Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demiryürek’ten Basın Toplantısı

MHP Yalova İl Kongresinde adaylığını açıklayan Ahmet Demiryürek, Uygulama Oteli’nde basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 23.09.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Kongre hakkında düşüncelerini belirten ve ekibini tanıtan Demiryürek, açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Önümüzdeki pazar günü yapılacak olan il başkanlığı seçimini, partimizin büyük iktidar yürüyüşü için çok önemli olduğunu düşünüyorum. Biliyorum ki, MHP, Yalova’da hak ettiği yere gelemediği müddetçe Türkiye’nin beklediği milliyetçi iktidarın gerçekleşmesi de gecikecektir. İktidar kapısı ise Yalova ile açılacaktır.

Yalova bir anlamda Türkiye’nin kaderini belirleyecektir. Bu sebeple, ilimizde elinde projeleri olan, Yalova’yı bir bütün olarak kucaklayacak; geçmişiyle barışık ama geleceği hazırlamakta daha iddialı olan, sesi ve soluğu daha güçlü, ufku ve ülküsü daha berrak, yeni bir kadroya ihtiyaç vardır. Esasen, milliyetçilik özünde,”daha iyi olma, daha güzelini yapma” iddiasını taşır. Biz bu iddianın sahibiyiz. Bugüne kadar Yalova’da milliyetçi harekete katkısı olan herkese teşekkür ediyoruz. Her Milliyetçi Hareket Parti’li bu hareketin değişik kademelerinde hizmet alarak daha güçlü bir Türkiye hayalini gerçekleştirmek ister.

Ben ve yol arkadaşlarımda bunu istiyoruz.
Yalova insanını yepyeni bir heyecanla, bir bütün olarak harekete geçirmek, büyük iktidar yürüyüşüne omuz vermek için değerli delegelerimizden görev talep ediyoruz. Bu görevi tam anlamı ile yerine getirebileceğimize imanımız ve inancımız tamdır. Değerli delegelerimizin de bize inanmalarını ve güvenmelerini istiyoruz. Milliyetçi-Ülkücü kimliğimize yakışır bir duruş ile iktidar yürüyüşümüzde Yalova olarak ön saflara geçmenin zamanı gelmiştir. Büyük iktidar kervanımızı harekete geçirecek yönetim ve ekibimiz bu kutsal görev için delegelerimizin teveccühünü talep ediyoruz. Yüce Allah; devletimizi, milletimizi, vatanımızı korusun. Niyeti halis olanların yar ve yardımcısı olsun. Parti tabanımızla yapılan geniş istişareler sonucunda il başkanlığına aday olmaya ve yönetim oluşturmaya karar verdik.
Vatan; ”insanları” sokaklara çıkartıp, halkı “boş sloganlar” ile sokağa dökerek, arkasından “rantiye ile şantiye” arasına sıkıştırarak “korunmaz”.Bunlar boş kavgalar. Gerçekleri görelim ve ülkede “Davamız” olan ve böyle kalması için savaş verilen “Türkeş ruhunu” anlayalım… İlme saralım.

Bilge liderimiz Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bizlere verdiği vazife de şudur; Bu topraklarda yaşayan; Laz’ı, Çerkez’i, Kürdü, Gürcüyü, tarikatçıyı, Alevi’yi, Sünni’yi, kucaklayan milliyetçi ve toplumcu hiyerarşik bir yaklaşım ve ülkücü bir vizyon geliştirmemiz. Kısaca; devlete, vatana, bayrağa, inançlarımıza saygı duyan herkesi başımızın üstünde taşımamız…

Artık zaman bayrak sallama, slogan atma zamanı değil! Zaman bizim olana sahip çıkma zamanı!
Adaylığımızı açıkladıktan sonra ülkücü harekete yakışır bir şekilde fikirlerimizi anlatarak teşkilatların desteğini istiyoruz. Ülkücü hareketin sadece Yalova’da değil, sadece Marmara’da değil, can yurdumuzun en ücra köşesinde bile güçlenmesi için hep birlikte el birliği yapmalıyız.

Bu bir bayrak yarışıdır ve bu yarışın kaybedeni asla olmaz. Bayrağı bugünlere kadar taşıdığı için Sayın İl Başkanımız Hasan Topçular ve arkadaşlarına yürekten teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz takdirde tüm Yalova’yı kucaklayacağız. Bu kongrenin Yalova için bir milat olacağını düşünüyorum. Bu manada bizlere destek veren bütün partili ve şuan partisiz ülküdaşlarımızla birlikte partimiz Milliyetçi Hareket Partisi’nin tek başına iktidar olması için var gücümüzle çalışacağımızın bilinmesini istiyor ve sizlere şimdi buradan söz veriyorum... Sizlerle burada olmaktan gurur duyuyorum. Sağ olun, var olun. Bu vesileyle kongremizin; ilimize, ülkemize ve partimize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.