Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Demirel, “Her Zaman Engellilerin Yanındayız”

Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Ak Parti Yalova Milletvekili adayı Fikri Demirel ve parti yöneticileri, Yalova Melekler Rehabilitasyon Merkezi’nin TİGEM’de düzenlediği pikniğe katıldılar.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Demirel, “Her Zaman Engellilerin Yanındayız”

Piknikte, engelli çocuklar ile aileleri Ak Partilileri bağırlarına bastı.
Her yaştan bedensel, zihinsel, işitme, otistik, özel öğrenme güçlüğü çeken, görme engelli, dil ve konuşma güçlüğü çeken 300 öğrencinin ayda 8 saat destek eğitimi aldığı Melekler Rehabilitasyon Merkezi’nin pikniğine katılan Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Ak Parti Yalova Milletvekili adayı Fikri Demirel ve parti yöneticileri, burada öğrenci ve velileriyle bir araya geldiler.Sosyal Hizmetlerde 22 Kat Artış

Engelli ailelerinin sorunları dinleyen Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, ülkeyi her alanda yükseltmek için halkın desteğiyle birçok politikaları devreye soktuklarını ifade ederek, “Ülkemizde 2002'de sosyal yardım ve hizmetler için toplam 1 milyar 376 milyon liralık kaynak ayrılırken, bugün bu rakam 22 milyar 645 milyon liraya yükseldi. Yani 22 kat. Engellilere yönelik en kapsamlı çalışmayı yürüttük. Evlerinde bakılan 426 bin engellimiz var. Bizden sosyal destek alan ayrıca 540 bin engellimiz var. Özel bakım merkezlerinde devlet himayesinde bakılan yaklaşık 10 bin engellimiz var. Bunu da siyasi istikrar sayesinde yaptık” dedi.“Hükümet Olarak Yanınızdayız”

Engellilerin eğitimine yönelik kurumların arttırılmasını isteyen vatandaşlara, konuyla ilgili gerekli çalışmaların yürütüldüğünü söyleyen Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, “Bizim ihtiyacımız engelliler için ayrı ayrı kurumlar değil, bir komplekstir. Engellilerimizin eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora, kent standartlarının iyileştirilmesinden, psikolojik ve sosyal desteğe kadar sorunlarına çözüm bulunması bizlerin görevidir. Engelli vatandaşlarımız, kendilerine değer verildiğini, devletimizin her zaman yanlarında olduklarını, bizlerin kendilerine en yakın kişiler olduğumuzu bilmelidirler” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.