Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Daha Da Güçlüyüz”

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener referandum sürecini değerlendirerek Yalovalılara teşekkür etti. Şener, " Yılmadık, yorulmadık, bıkmadık. Aslında daha da güçlendik" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 20.04.2017 12:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Daha Da Güçlüyüz”

CHP Yalova Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener referandumun ülke genelinde ve Yalova özelinde çıkan sonucuna yönelik bir açıklamada bulundu. Şener açıklamasında, "Karşısında 15 yıllık iktidar olmanın gücünü ve devletin tüm imkanlarını hoyratça kullanan bir yapıya rağmen yılmadan, üşenmeden, bıkmadan ve korkusuzca Cumhuriyeti’ne ve demokrasisine sahip çıkmaya çalışan Yalova’da hayır oylarının önde çıkmasını sağlayan tüm halkımızı yürekten kutluyorum. Bu referandum sonuçları da gösteriyor ki, Yalova halkı temelleri Yalova’da atılan çağdaş demokratik hukuk devletine ve çok partili parlamenter sisteme sahip çıkmaktadır. Tek adamlığa, parti devletine, hukuksuzluğa ve ötekileştirmeye hayır demektedir. Gecesini gündüzüne katarak çalışan, verdikleri oylarla Yalova’dan bu aydınlık sonucun çıkmasına katkı sağlayan partili partisiz ayrımı yapmadan herkese gönülden teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

"Bizim sözümüz bitmedi"
Açıklamasında mühürsüz zarflara da değinen Şener, "Referandum süresince uğradıkları onca haksızlıklara ve kışkırtmalara rağmen sağduyu ile hareket eden Hayırlı Yalovalılar inanıyorum ki, referandum sonrasında da aynı sağduyuyu elden bırakmadan ülkemizi ve ilimizi, birlik ve beraberlik içinde aydınlık yarınlara ulaştıracak azim ve kararlılığı ortaya koyacaklardır.  Ancak; tüm dünya özgürlüklere, eşitliğe, çok renkliliklere ve daha çok demokrasiye doğru emin ve hızlı adımlarla ilerlerken, ülkemizde tek adamlığa yol açan bir anayasa değişikliğini oylamış olmak bile üzücüyken, ne yazık ki şimdi de mühürsüz oyların geçerli sayılması gibi tarifi mümkün değil bir hukuksuzluğun yaşatıldığı ülke konumuna düşürüldük! Genel Başkanımızın da dediği gibi ‘Mühür; söz bitti, karar verildi’ demektir. Eğer mühür yoksa söz bitmemiştir. Herkes bilsin ki; çağdaş demokratik hukuk devletine inanan her bir Yalovalının da, bizim de sözümüz bitmemiştir.

Yılmadık, yorulmadık, bıkmadık. Aslında daha da güçlendik. İnancımız, kararlığımız, azmimiz ve sayımız daha da artarak çoğaldı. Ve herkes bilsin ki; aydınlık Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır!’ emrini hiç ama hiç unutmadık" diye konuştu.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.