Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun, “Temel Coşkun YALAN SÖYLEMEZ!”

AK Parti il başkanı Temel Coşkun son günlerde kendisine ve partisine yönelik gelen eleştirilere bir basın açıklamasıyla cevap verdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.08.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Olayları hayretler içerisinde izlediğini ifade eden Coşkun, açıklamasına Şeyh Edebali’nin Osman Gaziye verdiği nasihati ile sonlandırdı.

Son günlerde gerek CHP gerekse MHP tarafından referandum süreci ile ilgili AK Parti’ye gelen eleştirilere yönelik AK Parti il başkanlığından bir basın açıklaması ile cevap geldi. MHP il başkanı Hasan Topçular’ın AK Parti’yi İmralı’nın avukatı olarak gösterip randevu vermediklerini açıklamasının ardından CHP il başkanı Ertan Şener’in AK Partililere yönelik yalan söylediklerini ifade etmesi üzerine AK Parti il başkanlığından yapılan açıklamada bu beyanatları anlamakta güçlük çekildiği ifadelerine yer verildi.

“Açıklamalara üzülmemek elde değil!”
Bir iftar programında sarf ettiği sözlerin basında yanlış yer aldığını ifade eden AK Parti il başkanı Temel Coşkun, “Yalova siyasetinde anlamakta güçlük çektiğim olaylar yaşanıyor. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren adeta slogan haline gelmiş bir sözümüz var: Yalova siyasetinde sevgi dilini hakim kılacağız! Bu anlayış ile Yalova’da ötekileştirmeyip aksine birliktelik içerisinde siyasi görüşü, inancı, düşüncesi ne olursa olsun herkese, her kesime el uzattık. Ülkemiz adına Yalovamız adına taş üstüne taş koyulacaksa tüm sıfatlarımızı bir kenara bırakıp elimizi taşın altına koyalım dedik. Biz bunları dememize rağmen, bu doğrultuda çalışmalarımızı yürütmemize rağmen bazı siyasi parti temsilcilerinin şahsıma ve partim adına ithafen yapmış olduğu açıklamalar bizleri gerçekten üzmüştür. “
“Yakıştıramadım!”

“Geçtiğimiz hafta iftar yemeğinde sarf ettiğim sözler basına maalesef yanlış aksetmiş. Ana muhalefet partisi mensubu arkadaşlarımız da adeta yangından mal kaçırırcasına yapmış olduğu açıklama ile şahsımda beni ve tüm partili arkadaşlarımı yalancılıkla suçlamışlardır. Bu açıklamalar karşısında üzülmemek elde değil. Çünkü açıklamada bizleri gazete okumamakla da suçlayanlar, eğer gazete okusalardı önceki açıklamalarımızda sadece MHP’nin davetimize mazeretsiz cevap vermediğini beyan ettiğimizi görürlerdi. Bizim hayır broşürlerini okumadığımızı iddia edenler, evet çalışmalarımız kapsamında hazırladığımız çalışmaları inceleselerdi siyasi parti ziyaretlerimiz kısmında kendi fotoğraflarını da orada göreceklerdi. Basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte ziyaretine gittiğimiz ve basında da yer alan bir olayı görmezden geldiğimizi ifade etmek veya bu durumu böyle ilan ettiğimizi düşünmek başta parti yöneticilerimiz olmak üzere son genel seçimlerde %40’lık bir oy dilimiyle bize destek vermiş olan Yalova halkına yapılmış bir hakarettir. Keşke bu açıklama yapılmadan önce bu arkadaşlarımız beni arasaydılar. Kendilerine malumu ilan ederdik. Çünkü Çınarcık ilçemizin Koru beldesinde yaşayan 80 yaşındaki vatandaşımız cep telefonumdan bana ulaşıyor. Bu sebeple ana muhalefetin il temsilcilerinin bana ulaşmak istedikleri takdirde ulaşamamaları söz konusu değildir. “

İçerisinde bulunduğumuz halk oylaması sürecinde siyasi parti temsilcileri olarak kendilerine çok büyük işler düştüğünü ifade eden Coşkun, “Ülkemiz maalesef bu halk oylaması sürecinde bir kutuplaşma içerisine çekilmeye çalışıyor. Gittiğimiz her yerde bunu söylüyor ve vatandaşlarımızı bu konuda uyarıyoruz. Kendilerinin demokrat olduğunu söyleyip ortaya çıkanlar, bugün milletimizin evet yönünde fikrini beyan edeceğini sezinleyip bunu içlerine sindirememiş olacaklar ki böylesine saldırgan bir ruh haline bürünmüşlerdir. Fakat biz bunlara kulak asmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Herkesle her kesimle görüşmeye devam edeceğiz. Onların dertleriyle dertlenip sevinçlerine ortak olacağız. Ülkemiz adına Yalovamız adına atılan her adımın dün olduğu gibi bugün de yanında olacağız. Bunları yaparken de kimseyi kırmayıp kimseyi üzmeyeceğiz. Nasıl ki dün siyasi bir görevimiz yokken birlikte Yalova sahilinde çay içip muhabbetler ediyorsak, bugün de bunun olmasının önünde bir sebep yoktur. Bugün olmadığı gibi yarın da olmayacaktır.” dedi.

Coşkun, yaptığı açıklamasına şu sözlerle devam etti:
“Bizlere İmralı’nın sözcülüğünü yaptığımızı, kendi başımıza anayasa paketi hazırladığımızı, hayır oyu vermenin yasak olduğu bir 82 anayasası referandumdan sonra -bugün hayır çalışması yaptığı halde- hazırlanan bu anayasa değişikliğinin Hitler anayasasından farkı olmayan bir anayasa paketi olduğu ithamını bizlere yakıştırıyorlar. Olsun, biz demokrasi kültürüne inanmış ve bunları yaşayan AK Parti camiasının mensupları olarak bu açıklamalar karşısında üzülsek de bunları olgunlukla karşılıyoruz ve aziz milletimizin gerçekleri gördüğüne inanıyoruz.Bir sağdan bir soldan insanların infazının gerçekleştiği bir Türkiye değil bizim hayalimiz. Biz hem sağdan hem soldan insanlarımızın fikirlerini özgürce beyan ettiği bir Türkiye hayali ile yollara düştük ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.”

“Bizleri bu haksız iddialar ve ithamlarla suçlayanlara en güzel cevabı milletimiz verecektir. Halkın güvenerek, inanarak Yalova’da %40,8 Türkiye’de %46,58 oy oranında verdiği iktidar partisini bu derece ağza alınmayacak kelimelerle suçlamak, her şeyden önce bu millete yapılan hakarettir. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra sağduyusu ile doğru hareket eden milletimiz, en güzel cevabı sandıkta verecektir. Bize bu konuda çok laf düşmez. Çünkü yapacağımız her açıklama, -yaptığımız her çalışmanın aynı çalışmaların tekrarlanmasına sebep olduğu gibi – yeni bir açıklamayı beraberinde getirip gereksiz yere gündemi meşgul edecektir. Milletimize duyduğumuz saygıdan dolayı bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hiç kimseye ve hiçbir kesime yönelik hakaret içeren açıklamalarımız olmayacaktır. Bu duygular eşliğinde Osmanlı’nın kurulduğu başkent olan Yalovamızda yaşayan bireyler olarak, Yalova’ya gönül vermiş bireyler olarak –kendimize rehber edindiğimiz- Osmanlı Devleti kurucusu Osman Gazi’ye Şeyh Edebali’nin nasihati ile sözlerimi noktalamak istiyorum:
Ey Oğul!

Bundan sonra öfke bize; uysallık sana... Güceniklik bize; gönül almak sana… Suçlamak bize; katlanmak sana… Acizlik bize, yanılgı bize; hoş görmek sana… Geçimsizlikler, çatışmalar, uyumsuzluklar, anlaşmazlıklar bize; adalet sana… Kötü göz, şom ağız, haksız yorum bize; bağışlama sana... Bundan sonra bölmek bize; bütünlemek sana… Üşengeçlik bize; uyarmak, gayretlendirmek, şekillendirmek sana…”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.