Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun’dan Teşekkür Mesajı

Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Temel Coşkun 12 Haziran seçimlerinin ardından yazılı bir açıklama yaparak Yalovalılara gösterdikleri destek için teşekkür etti.

Haber Giriş Tarihi: 24.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Coşkun’dan Teşekkür Mesajı

Ak Parti Yalova Milletvekili Temel Coşkun’un açıklaması şöyle; “12 Haziran 2011’da milletimiz tarihi günlerinden birini daha yaşadı. Demokrasinin olmazsa olmaz koşulu olan bu seçimde, halkımız AK Parti’yi üçüncü döneminde yine tek başına iktidara taşıdı. 12 Haziran 2011 günü bir kez daha milli irade, bir kez daha demokrasi kazanmıştır. 12 Haziran 2011 günü milletimiz elindeki mührü kullanmış, son sözü söylemiş ve bir kez daha Türkiye kazanmıştır.

12 Haziran 2011 seçim sonuçları Yalova’mıza, ülkemize, bütün coğrafyamıza, tüm dünyaya hayırlı olsun. Bu sonuçlar inşallah Yalova’mızda, ülkemizde ve dünyada, barışa, adalete, huzur ve istikrara katkı sağlasın.

Yalova’mızda 60 bin civarında oy alarak, neredeyse her iki seçmenin birinin oyunu almış olmanın heyecanını ve gururunu yaşıyoruz. Altınova’sından Armutlu’suna, Çiftlikköyü’nden Çınarcık’ına, Termal’inden Merkez ilçesine kadar tüm Yalova’da halkımızın büyük bir teveccühüne mazhar olduk. Siyasette hedef ve başarı çıtasını yükselttik; hizmetin de çıtasını bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yükselterek Yalova’ya ve Yalovalılara hizmet etmeye devam edeceğiz.

Öncelikle tüm dünyaya örnek olan bir katılım oranıyla sandıklara koşan, 12 Haziran’ı bir demokrasi bayramına çeviren tüm seçmenlerimize, bize oy vermiş ya da vermemiş olsun tüm Yalovalılara teşekkür ediyorum. Hangi partiye oy vermiş olursa olsun tüm Yalovalılar, huzur, güven, barış ve adalet içinde yaşamını idame ettireceğini tekrar ifade ediyoruz. Herkesin yaşam tarzına, inançlarına ve değerlerine saygı duyduk ve bundan sonra da milletimizin her türlü düşünce ve yaşam biçimini korumak onurumuz ve namusumuz olacaktır.

AK Parti kurulduğu günden bu yana, bu millet için, bu ülke için mücadele eden, kendini hizmete adamış tüm AK kadrolara teşekkür ediyorum. Bu başarıda büyük pay sahibi il başkanımıza ve yöneticilerine, ilçe başkanlarımız ve yöneticilerine, il ve ilçe SKM başkanlarımıza ve çalışanlarına, il ve ilçe kademelerinde çalışan tüm kardeşlerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, belediye başkanlarımız ve kadrolarına, mahalle başkanlarımıza ve temsilcilerimize teşekkür ediyorum. Seçimlerde görev alan tüm güvenlik güçlerine ve sandık görevlilerine ayrıca şükranlarımı sunuyorum. Aynı zamanda bizlere ilgi ve alakasını hiç esirgemeyen, misafirperverliği ile çalışmalarımıza hız katan, bizlere moral veren değerli Yalova halkımıza, tüm esnaflarımıza, muhtarlarımıza, sivil toplum örgütleri temsilcileri ve üyelerine, kamu görevlilerine, iş adamları ve özel sermaye grupları çalışanlarına, tüm ilçe, belde, köy ve mahalle sakinlerimize teşekkürlerimi sunuyorum. Hem seçim öncesi çalışmalarımızda hem seçimde sandıklarda Yalova duyarlılığı, demokrasi duyarlılığı gösteren tüm Yalovalı hemşerilerimi bu vesile ile de saygı ve sevgi ile selamlıyor, ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum.

Şimdi üstümüzdeki sorumluluğun daha büyük olduğunun farkındayız. Millete efendilik için değil, millet hizmetkârlık için her zamankinden daha fazla çalışacağız. Güzel Yalova’mızı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde layıkıyla temsil etmek, necip milletimize hizmet etmek tek gayemiz olacaktır. Tüm milletimizin sabırsızlıkla beklediği, 2023 Büyük Türkiye vizyonunun önünü açacak olan sivil, katılımcı ve özgürlükçü bir anayasayı hep birlikte yapacağız. Demokrasi mücadelesi, özgürlük mücadelesi, zenginlik mücadelesi, medeniyet mücadelesi AK Parti ile milat olmuştur. Bundan sonra da ufku Cumhuriyetimizin 100. Kuruluş yıldönümü: 2023 yılı olan AK Parti, daha dinamik, daha etkili ve daha büyük bir Türkiye için, milletten aldığı gücü yine sadece milletimizin hizmetine sunmaya devam edecektir.

AK Parti’nin siyasi stratejilerinin tümünde halk iradesi öncelikli ve birincil olarak belirlenmiş ve korunmuştur. Milletimiz, AK Parti’yi kendi partisi olarak görerek bu seçimde de kendi iradesine, demokrasiye, Dünya Lideri Büyük Usta’ya yeniden yetki vermiştir. Milletin kararına saygı göstermek ve sahip çıkmak da biz siyasilerin en asli görevlerindendir. Bu yüzden TBMM çatısı altında konuşulup, uzlaşma sağlanamayacak hiçbir konu, durum ve vaziyet yoktur. Milletin verdiği iradeyi, halkın beklentileri, huzuru ve barışı içerisinde temsil etmek TBMM’yi oluşturan 550 milletvekiline yakışır, yaraşır bir sorumluluktur. Milleti temsil edenlerin göstereceği ve işaret edeceği yegâne çözüm yolu ise barış ve huzur içerisinde, yasal hak ve özgürlükler çerçevesinde düzenlenecek bir asgari fikir birliğinden geçmektedir. Demokrasiye inananların yapacağı, meşru zeminlerde, hukuk içinde, demokrasi içinde kalarak mücadele etmektir. Çare demokrasidedir, demokrasinin ise en yüce makamı hizmettir.

Bugünden itibaren tüm Yalovalı hemşerilerimiz bilsin ki Ankara’da bir ağabeyleri, kardeşleri, hocaları, dostları ve yarenleri var. Her daim sizlere kapımız ve gönlümüz açık olacaktır. Yalova’nın, üçüncü dönem AK Parti iktidarında alnı ak, başı dik olması için yine hep birlikte çalışacağız.
Yolumuz, bahtımız açık olsun."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.