Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Coşkun Başbakan'a Yalova Hakkında Bilgi Verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) Yalova Milletvekili Temel Coşkun, 1-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşen AKP Milletvekilleri 21. İstişare Toplantısına katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Coşkun Başbakan'a Yalova Hakkında Bilgi Verdi

İstişare toplantısına eşi Neriman Coşkun ile birlikte katılan Milletvekili Coşkun Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da görüşerek Yalova ile ilgili bilgi verdi.
AKP Yalova Milletvekili Temel Coşkun AKP'nin Kızılcahamam kampına katıldı. Burada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'la da bir süre görüşen Coşkun Yalova'da ki yatırımlar ile istek ve talepleri de iletti. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Yalovalılara selamlarını ilettiğini dile getiren Coşkun, " Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile AK Parti Milletvekilleri Geleneksel Kızılcahamam İstişare Toplantısının 21.sini gerçekleştirdik. Genel Başkanımız ve Başbakanımızın açılış konuşması ile başlayan istişare toplantısının ilk günü AK Parti Genel Başkan yardımcılarımızın Yerel Yönetimlerden sorumlu Başkan yardımcısı, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan yardımcısı, Siyasi ve Hukuk İşleri Genel Başkan yardımcısının Milletvekillerini bilgilendirmeleri, Milletvekilleri ile karşılıklı soru cevap görüşmeleri yapılarak bir şekilde gerçekleşti.

İkinci gününde Sayın Başbakanımız tekrar oturumu yönetti. Tüm Milletvekilleri ile basına kapalı toplantı gerçekleşti. İkinci günde Başbakanımız Milletvekillerini dinledi ve Milletvekillerinin taleplerini aldı. Bende bu meyanda Yalova ile alakalı ve seçimlerle alakalı hem görüşmeleri ifade ettim hem de taleplerimizi bildirdim. Çok faydalı ve verimli geçen görüşmede Başbakanımız sorularımızı cevaplandırdı, taleplerimizle özel olarak ilgilendi.

Başbakanımızın kapanış konuşması ile toplantımız gerçekleşmiş bulunmaktadır, partimize ve ülkemize hayırlı olsun diliyorum. Toplantıya Milletvekilleri ve eşleri, Bakanlarımız ve eşleri, partimizin kurucuları ve MKYK üyeleri tam kadro katıldı. Oldukça güncel meseleler ve yaklaşan yerel seçimlerle alakalı kriterler, değerlendirmeler konusunda aydınlatıcı bilgiler verildi. Karşılıklı istişare ile değerlendirme toplantısı tamamlanmış oldu. Biz de Yalova’mızla ilgili ve genel siyasetle ilgili genel kanaatlerimizi paylaşma fırsatı ve imkânı bulmuş olduk.
İstişare toplantısının son günü, 3 Kasım tarihi AK Parti’nin iktidara gelişinin 12. yılı, milletimize hizmet etmeye başladığı tarihin sene-i devriyesiydi. Bu vesileyle milletimizin desteği ile partimize gönül veren bütün yöneticilerimiz ve üyelerimizle hizmet yolunda daha nice yıllar diliyorum. 2023 ve 2071 hedeflerine koşar adımlarla ilerleyecek, demokrasiyi hep birlikte güçlendireceğiz” dedi.

Kadın Milletvekillerinin başörtüsü ile yasama faaliyetlerini gerçekleştirmesini değerlendiren Yalova Milletvekili Temel Coşkun, “31 Ekim 2013 tarihi ile Türkiye yeni bir demokrasi adına sevindirici hak ve özgürlükler adına önemli bir mesafeyi daha kat etti. Kadın Milletvekillerimiz T.B.M.M.’ne Genel Kurula başörtüleri ile geldiler. Karşılıklı bir anlayış içerisinde beklenenden öteye bir olgunluk ve olumlu bir hava içerisinde gerçekleşti. İktidar ve Muhalefet partileri arasında tatsız bir olay söz konusu olmadı, yaşanmadı. Türkiye her geçen gün normalleşme ve sivilleşme sürecini hızlı bir biçimde kat etmektedir. Demokraside taşlar yerine oturuyor. Bu herkesi mutlu eden bir hadisedir. Nitekim Muhalefet Partisi MHP de aynı şekilde bunu ifade etmiştir. Ana Muhalefet partisi CHP Genel Başkanı da mutlu olduğunu söylemiştir. Ama arada bazı Milletvekilleri münferit tepkiler ve farklı yorumlar söylemiş, göstermiş olabilirler. Ama bunlar sonucu değiştirecek şeyler değildir. Nihayet normalleşme ve sivilleşme süreci bundan sonra da devam edecektir. Bu bir tarafında kazanması diğer bir tarafın kaybetmesi, bir tarafın galip diğer bir tarafın mağlup olması asla değildir. Nihayet bu ülkede hep beraber yaşamanın sevinci ve mutluluğudur. Ortak noktala arayışı ve fikir ayrılıkları bir tarafa bu güne kadar verilmeyen haklar konusunda ve özgürlükler noktasında gelinen önemli bir noktadır. Bundan herkes mutlu olmalı, kaygılanmamalıdır.

4 kadın Milletvekilimizden sonra, Bursa Milletvekilimiz canan Candemir Çelik kapandığını ifade etmiştir. Bundan sonra da bu devam edebilecektir. Tahmin ediyorum Muhalefet Partileri Milletvekillerinden de kapanan bu dönemde de olabilir, bundan sonraki dönemde de olabilecektir. Ve nihayet bu artık Türkiye’nin problemi olmaktan çıkmıştır” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.