Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’ü 2023’lere Taşıyacak Geleceğine Talibiz

AK Partiden Çiftlikköy İl Genel Meclis Üyeliğine aday adayı olan İdris Durmuş, Çiftlikköy’ü 2023’lere taşıyacak geleceğine talip olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 10.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy’ü 2023’lere Taşıyacak Geleceğine Talibiz

AK Parti iktidarıyla yerel yönetimlerde hizmet ve yatırım standardının arttığını ve taleplerin farklılaştığını söyleyen İl Genel Meclis Üyesi aday adayı İdris Durmuş “Bu kadro işi, ekip işi. Belediye başkanlarımızın, belediye meclis üyelerimizin ve il genel meclisi üyelerimizin koordineli olarak AK Parti iktidarında devam eden başarılı çalışmaları artırarak sürdüreceğiz.Bu bir takım oyunu. Herkes kendine düşen görev ve sorumluluğu en iyi şekilde yaparsa zaten problem kalmıyor.” dedi.
Pek çok sivil toplum örgütünde faal olan aynı zamanda Çiftlikköy ve Manşet gazetelerimizde köşe yazarlığını sürdüren İdris Durmuş “ Siyaset bir ekip işi, takım işi. Ekip olmanın, takım oyunu oynamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Tek başına hiçbir şey olmayacağının, birbirini bütünleyen ve tamamlayanların başarıya ulaşacağına inanıyorum. Çiftlikköy için şimdiye kadar taş üstüne taş koymuş herkese teşekkür ediyorum” diyerek aday adaylığı konusunda şu sözlerle açıklamalarını sürdürdü.

“Gerek Yalova gerek Çiftlikköy ilçemizin kamuoyu ile güncel, toplumsal ve sosyal konuları yakından takip ediyor ve içerisindeyim. İyiyi, olması gerekeni, belki bazen acılı günleri, bazen mutluluğu paylaşıp siz değerli kamuoyu ile ile etkileşim içerisindeyim. Gerek internetten, gerekse gazete sayfalarında sizinle olan bu buluşmalarımda hep toplumsal, sosyal konuları paylaşmaya, aklımın, bilgimin ve tecrübemin bana verdiği ilhamla sizlerle bir arada olmaya çalıştım. Kendisi için değil, toplum için istemek, toplumun ilerlemesi ve iyiliğinin sonuçta yine bize döneceğini yazılarımda dile getirdim. Kişisel bilgi ve tecrübe birikimimi topluma sunabilmemin, yaşadığım ve çocuklarımla birlikte yine yaşamaya devam edeceğim ilçeme olan borcumu, siyasetin ileri adımı Çiftlikköy ilçesinden AK Parti’den İl Genel Meclisi Üyeliği aday adayı süreci devam ediyor. 1987 yılında, on dokuz yaşında bir delikanlı iken, kendimle özdeşleştirdiğim idealler ile siyaset çizgisinde eğilmeden, kırılmadan bu günlere sizlerle geldim. Siyasetin çeşitli kademelerinde görev almak insanın tecrübe kazanmasında gerçekten kısa zamanda uzun yılların görüşünü veriyor. Hayata daha kapsamlı ve detaylı olarak bakıyorsunuz. Hangi mesleği yaparsanız yapınız siyasetin tecrübe olarak verdiklerini topluma yansıtma ihtiyacını hissediyorsunuz. Gençlik kolları,Belde, İlçe ve il Yönetim kurullarında görev yaptığım süre zarfında yaklaşımım hep , topluma olan borcumuzu siyaset yelpazesinde ödeyebilmek olmuştu. Yakın çalışma arkadaşlarımla ekip ruhu içerisinde başarılı çalışmalara imza attık.İçerisinde görev aldığım tüm organizasyonlarda önceliğimiz daha iyi hizmet ve yatırımın nasıl olabilirliği olmuştu.Mesleki birikim ve tecrübe size bu çalışmalarda yol göstermede elbette etkin rol oynuyor. Çünkü toplumun her kesimi ile iç içesiniz. Üniversite yıllarımda sosyal organizasyonlarda edindiğim tecrübe ve hayata yaklaşımımdaki ufuk çizgisi hep iyi yönüyle tercihlerimde etkili oldu. Bardağın dolu yanını görebilmeniz gerekiyor. Ama boş olan yanını da nasıl doldurabileceğinizin çabasını gösterebilmeliyiz.

İdealleriniz için varsınız ve yaşamın anlamı da burada saklı. Gelinen noktada yakın çevrem ve birlikte bu idealleri paylaştığım çevremden, özellikle de istişare içerisinde olduğum dostlarımın samimi desteklerini hep görüyorum.

Kırk yıldır yollarını aşındırdığım, köy halinden evre evre tüm acı tatlı günlerini birlikte paylaştığım ilçe halkımla bu yolda eski tabiri ile “aynı suyu içtiğimiz aynı havayı birlikte soluduğumuz” ilçem için farklı bir kulvarda hizmet etmeye talipli olarak bu yola çıktık. Biliyorum bu yol ateşten gömlek. İlçenin derdini kendi derdim olarak göreceğim, tüm köylerin, Taşköprü beldesinin İl Genel Meclisi sahasına giren konularının yanında vatandaşımızın derdini kendi derdi olarak görüp algılayacak anlayış sergilemenin ne denli zor olduğunu biliyorum. Hele hele şimdiye kadar yapılan yatırım ve hizmetlerdeki kalite standardının, Köydes ve Beldes süreci ile artması doğal olarak beklenti seviyesini vatandaşımız nezdinde artırdı. Ama zora talibim. Niyet böyle iken yüce Rabbimiz bizlere kolaylık gösterecektir.

Ülke yönetimindeki AK Parti iktidarını ilçemizdeki yerel iktidarında da devam ettirmek için bilgi ve deneyimim ile halkımızla birlikte, şeffaf ve katılımcı bir yaklaşımla sizlerle birlikte sizin için göreve talibim. Elbette aday adaylığı süreci sonucu partimin yetkili kurullarından çıkacak kararla adaylar belirlenecek ve seçim süreci devam edecektir. Bu bir ekip işi, takım işi. Ekip olmanın, takım oyunu oynamanın ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Tek başına hiçbir şey olmayacağının, birbirini bütünleyen ve tamamlayanların başarıya ulaşacağına inanıyorum. Çiftlikköy için şimdiye kadar taş üstüne taş koymuş herkese teşekkür ediyorum. Çünkü hepsinin hakkı hukuku var. Üç günlük dünyada kimsenin hakkının üzerimde kalmasını istemem. Ben değil, biz diyerek, halkına hizmet etmenin aracı olarak emaneti en iyi şekilde yerine getirmeye talipliyim.” Dedi.


İdris Durmuş Kimdir?

İlkokulu Çiftlikköy Mustafa Kemal İlkokulunda, Ortaöğrenimini Yalova İmam Hatip Lisesinde, Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirerek tamamladı. Aynı Üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü, İşletme Fakültesi, Organizasyon ve İşletme Politikaları Bilim dalında " Belediyelerin Yönetim Sorunları” konulu yüksek lisans tezini verdi. Ayrıca İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsünde “İşletmecilik İhtisas “ eğitimini almıştır. Birçok mesleki ve Siyaset Bilimi Eğitim programına iştirak etti. Askerlik görevini Malatya’da 2.Orduda Ulaştırma Asteğmen olarak yaptı. Siyasi yaşamına Refah Partisi Çiftlikköy Gençlik Kollarında (1987) başladıktan sonra, Refah Partisi Çiftlikköy İlçe Başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu. AK Parti Çiftlikköy Tanıtım Medyadan sorumlu İlçe Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. İki dönem AK Parti Çiftlikköy İlçe Seçim Kurulu Üyeliği ve bir dönem Çiftlikköy Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığını yaptı. Genel Merkez Ar-Ge Başkanlığı tarafından düzenlenen Siyaset Akademisine üç dönem iştirak etti. Son görevi AK Parti Yalova Tanıtım ve Medya’dan sorumlu İl Başkan yardımcılığı olmuştur. Haftalık yayınlanan yerel gazetelerde ve internet haberciliği yapan web sitesinde 200’e yakın makalesi yayımlanmıştır. Ayrıca Yalova’da aylık olarak yayımlanan bir derginin 10 sayısının editörlüğü yaptı. Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyeliği, Yalova Mahalle Afet Gönüllüleri Derneği (MAGDER) Yönetim Kurulu Üyeliği ve Çiftlikköy Çevre Eğitim Kültür Derneği yönetim kurulu üyeliğini yürütmektedir. Birçok sivil toplum kuruluşunda üyeliği bulunmaktadır. Evli ve iki çocuk sahibi olan Durmuş Çiftlikköy’de Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik yapmaktadır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.