Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Çiftlikköy’de Kentsel Dönüşümün Önünü Açacağız”

CHP’den Çiftlikköy Belediye Başkan aday adayı olan Adil Yele ilçede deprem öncesi binaların kentsel dönüşüme girmelerini sağlamak adına 5-6 kat imar vereceklerini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 06.12.2023 09:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Çiftlikköy’de Kentsel Dönüşümün Önünü Açacağız”

Yele, “İnsanlarımızın deprem güvenli binalara kavuşmasını ve can güvenliklerinin sağlanmasını önemsiyoruz” dedi.

CHP’den Çiftlikköy Belediye Başkan aday adayı olan Adil Yele düzenlediği basın toplantısında belediye başkan adayı gösterilip belediye başkanı seçilmesi durumunda ilçe açısından yapacağı çalışmalara değindi. Burada özellikle ilin depremselliği üzerinde duran Yele, önceliğinin Çiftlikköy’ün deprem güvenli bir ilçeye dönüştürülmesi olduğunu ifade etti. Bu anlamda kentsel dönüşümün önünü açacak bir uygulamayı hayata geçirmek istediğinin altını çizen Yele, “Çiftlikköy’de bana göre tüm Marmara Bölgesi ile paralel olarak öncelikli konu depremde güvenli bir ile olmak olmalıdır. Bu anlamda da göreve gelmem durumunda kalıcı ve ciddi adımlar atacağım. İnsan hayatından daha önemli hiçbir şey olamaz. Biz de bu yaklaşımla yaşanacak bir depremde halkımızın güvenli binalarda yaşamasının önünü açmak ve kentsel dönüşümü daha hızlandırmak adına adımlar atacağız. Yani kısacası insanlarımızın depremde ölmesinin önüne geçmek için çalışacağız.” dedi.

“Her zemine her bina yapılır”
İnşaat teknolojilerinin ilerlediğini ifade eden Yele, “İnsanlar deprem psikolojisi ile yüksek binalardan korkuyor.  Ama günümüz inşaat teknolojisi ile her türlü zemine her türlü bina yapılabiliyor. Her zemine her bina yapılabildiği için Çiftlikköy ilçesinde de her türlü zemine bilime uygun olarak 5 katlı binalara yapılabilir. Kaldı ki ilçemizde depremden önce yapılan çok sayıda 5 katlı bina var. Bu binalar deprem gördü. Yani aslında hiç birisi artık depremde ne olacağı bilinmeyen binalar. Ancak ilçede 4 kat imar var. Dolayısıyla da insanlar bu binalarını kentsel dönüşüme sokmuyorlar. Biz bunun önünü açacak ve kentsel dönüşüme girecek binalara 5 ve daha fazla katta imar izni vereceğiz. Bunun temelinde de bir an önce bu binaların kentsel dönüşüme girmelerini sağlamak yatıyor. Bizim önceliğimiz insanımız ve onların depremde zarar görmesinin önüne geçmek de göreve geldiğimizde önceliğimiz olacak” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.