Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’nin Gövde Gösterisi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova Milletvekili adayları Muharrem İnce ve Alaattin Fitoz Cumhuriyet Meydanında düzenlenen “666-C Mitingi” ile kelimenin tam anlamı ile gövde gösterisi yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 07.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP’nin Gövde Gösterisi

Coşkulu bir kalabalığa hitap eden İnce ve Fitoz 2-0 için halktan destek istedi. Yalova Cumhuriyet Alanı CHP tarafından düzenlenen 666-C Mitingi’ne ev sahipliği yaptı. Miting öncesi sahneye gelen Burçin Tangürek seslendirdiği parçalarla Cumhuriyet Alanını dolduran binlerce kişiyi coşturdu. Ardından vatandaşların alkışları ve tezahüratları arasında sahneye gelen CHP Yalova 2.sıra Milletvekili adayı Alaattin Fitoz sözlerine, “Bu kalabalığı görünce 2-0 yapacağımızın garanti olduğuna inandım” diyerek başladı. Yalova’nın bugüne kadar iyi yönetilmediğini dile getiren Fitoz, “Yalova, Türkiye’nin aynasıdır. Türkiye’de nasıl durum içler acısıysa Yalova’da da durum aynı derece de kötü. Ama Başbakan’a göre her şey güllük gülistanlık. Ülke kim ne derse desin yangın yeri. İyi giden bir şey yok. Siyaseti halkı birleştirmek için değil ayrıştırmak için yapan bir iktidar Türkiye’de görevde. Bu ülkede bölünme tartışmaları yapılıyorsa vay halimize. İşsizlik içinden çıkılmaz bir halde. Esnaf borç batağında. Yalova’da önceden 1 icra dairesi varken şimdi 2 icra dairesi var. 29 bin vatandaşımız icralık. İktidarsa bu haldeki Yalova’da 6’dan 16’ya yükselttiği ambulans sayısı ile övünüyor. Kurmadığı OSB’lerle övünüyor. Siz Japonların yaptığı rehabilitasyon merkezini açamayacak kadar beceriksizsiniz. Başbakan’da çıkıp Yalova 1995 yılında il olduktan sonra herkes çekip gitmiş diyor. Sen 9 senedir Yalova için ne yaptın” dedi.

Alaattin Fitoz’un ardından yoğun bir tezahürat altına eşi Ülkü İnci ile birlikte sahneye gelen CHP Yalova Milletvekili adayı ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ise hükümeti ve AKP’nin il teşkilatını kelimenin tam anlamıyla topa tuttu. 12 Haziran tarihini, “Dünya Hesap Sorma Günü” ilan eden İnce, “Bugün bu meydanda dostlarımızın yüreğine su serptiniz, yüreğimizi ferahlattınız. Düşmanlarımızın yüreğine ise korku saldınız. 9 yıldır bu ülkeyi yönetiyorlar. Avrupa’nın 6. Dünyanın 16. büyük ekonomisiymişiz. Yalanlarla dolanlarla, dolaplarla bu memleketi yönetiyorlar. Peki ekonomik durumda bu kadar iyiyiz de insani gelişmişlikte neden 81. sıradayız. Milli gelir 3 kat artmış. Zenginleşmişiz. Pariteyi değiştirerek 1 gecede hepinize 2 bin 354 dolar para kazandırdılar. Yattığınız yerden zengin oldunuz hepiniz. Paradan 6 sıfırı attık diyorlar. Doğru paranın sonundan attıkları o 6 sıfırı, kendi hesaplarındaki paranın soluna eklediler. 9 yıldır iktidarsınız. Avrupa Birliğine mi girdiniz, talanı, yoksulluğumu bitirdiniz, Kıbrıs sorununu mu bitirdiniz. Ne yaptınız. Enflasyonda tek haneye düşmüşüz. Bununla guru duymalıymışız. TOKİ 20 bin derslik yaptı. Ama yapılan o dersliklerin parasını çatır çatır vatandaştan aldılar. Yaptıklarını biliyoruz Tayyip Erdoğan sen bize sattıklarını anlat. Bu ülkenin, Tekeli, Sekası, Petkimi, Şeker Fabrikaları vardı. Onlar bu fakir, fukara milletin 90 yılda yaptığı fabrikalardı. Hepsini yok pahasına sattılar. Bunlar yerin üstünü sattılar yetmedi, yerin altını da sattılar. Birde bunların ileri demokrasileri var. Bunların ileri demokrasisinden yani ileri Faşizmden size örnekler vereceğim. Cumhuriyet tarihinde ilk kez işçilere biber gazı sıka sıka poliste biber gazı kalmadı örtülü ödenekten biber gazı aldılar. Öğrenciye cop, işadamına tehtid, gazeteciye hakaret, muhalefete küfür, pankart açan öğrenciye 15 ay hapis. İşte bunların ileri demokrasiden anladıkları bu. Demokrasi liginde 89. sıradayız. Basın özgürlüğünde 112. sıradayız. Eğitime erişimde 110. sıradayız. Tutuklu gazeteci sayısı İran’ın 2 katına çıktı. AKP iş başına geldiğine geldiğinde kişi başına düşen borç 2 bin 249 dolardı, bugün kişi başına düşen borcumuz 4 bin 152 dolardır. Devletin borcu 148 milyar dolardı, bu gün 306 milyar dolar. Başbakan CHP’yi İsrail’in desteklediğini söylüyor.Bu başbakan’ın bir yakasında İsrail’den aldığı Yahudi cesaret ödülü var. Öbür yakasında Arabistan’dan aldığı Kral Faysal İslam’a Hizmet Ödülü var. Birde boynunda asılı Kaddafi’den aldığı İnsan Hakları Ödülü var. Ben 9 yıldır sizin milletvekilinizim. 1 Mart 2003 teskerelerinde o gizli oturumlara katıldım sizin adınıza. O tezkereyi getirmek, Amerikan Askerlerini doğuya, güneydoğuya getirmek için ben Büyük Ortadoğu Projesi (BOP)’nin Eşbaşkanıyım deyip hemen komşumuz Irak bombalanırken karagözlü Arap çocuklarının üzerine Amerikan bombaları yağarken Amerikan askerleri için dua eden Tayyip Erdoğan değimliydi” şeklinde konuştu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İsmet Paşa’ya sürekli hakaret ettiğini sözlerine ekleyen CHP Yalova Milletvekili adayı ve CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Gazi Mustafa Kemal, İsmet İnönü, Mareşal Fevzi Çakmak, Kazım Karabekir bizim kahramanlarımız. Siz hiçbir CHP’linin bu kahramanlara söz söylediğini duydunuz mu. Biz kahramanlarımıza ecdadımıza kötü söz söylemeyiz. Bizim terbiyemiz, ahlakımız budur. Bizim siyaset anlayışımız budur. Bu Başbakan ise sürekli İsmet Paşa’ya hakaret ediyor. Asıl hedefi Atatürk. Ona söz söyleyecek ama yemiyor” dedi.

Başbakan’ın sapla samanı karıştırdığını sözlerine ekleyen İnce, “Krizden kurtulmak için yerli malı kullanın demiş. Başbakanı tebrik etmek için bir arayayım dedim. Türkcell’i Ruslara satmış. Telsim’i İngilizlere satmış. Avea’yı, Türk Telekomu Lübnanlılara satmış” şeklinde konuştu.

Kendisine Bursa 1nci sıra Milletvekili adaylığının önerildiğini, İzmir ve İstanbul gibi büyük şehirlerden adaylık teklif edildiğini dile getiren İnce, “Ama ben hayır Yalova’dan aday olacağım dedim. 2002 yılında beni bir fizik öğretmeni iken vekil yapan bu halk, 2011’de herkesin tanıdığı bir vekilken seçer, ben onlara güveniyorum dedim. Yalova’da rakiplerimin tüm planlarına, kumpaslarına, ayak oyunlarına rağmen ben rekor bir oyla vekil seçileceğim. Sadece ben seçilmeyeceğim. Alaattin Fitoz abimle birlikte 2-0 yapacağız” dedi.

Konuşmanın ardından Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara eşi Ülkü İnce ve CHP 2.Sıra Milletvekili adayı Alaattin Fitoz’la birlikte karanfil atan Muharrem İnce ardından sokaklarda yürüdü. Burada vatandaşları selamlayan İnce Yalova’lılardan ilgi gördü. Apartmanlardan atılan karanfillere teşekkür eden İnce 2-0 iddiasını da yineledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.