Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP’li İnce’ye, “Brütüs” Benzetmesi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova İl Teşkilatından istifa eden CHP Yalova Merkez İlçe Yönetim Kurulu üyeleri yaptıkları açıklama ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi Brütüs’e benzettiler.

Haber Giriş Tarihi: 21.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP’li İnce’ye, “Brütüs” Benzetmesi

Cumhuriyet Halk Partisi Yalova İl Teşkilatında yaşanan olaylar sonrasında CHP Yalova Merkez İlçe Yönetim Kurulu istifa etmişti. Seçimlere kadar sessiz kalma kararı alan eski yöneticiler yaptıkları ortak açıklama ile CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce’yi topa tuttular. Açıklamada, İnce için, “Brütüs” benzetmesi yapan eski merkez ilçe yöneticileri açıklamanın devamında, “Yalova CHP örgütünü AKP deki biat anlayışıyla yönetmeye ve ele geçirmeye çalışan milletvekili Muharrem İnce’nin bunu başaramaması ve kongrelerde kaybetmesiyle başlayan kini, hırçınlığı, hazımsızlığı, ”Yalova örgütünden İrlandalıları temizleyeceğim” sözleriyle yeni bir aşamaya gelmiştir.
Bizler eski parti yöneticileri olarak Muharrem İnce’yi çok iyi tanıyoruz ve diyoruz ki, “Brütüs olmaktansa İrlandalı olmak ehven-i Şer’dir” Muharrem İnce’nin siyasal geçmişine baktığımızda, onu önce Ertuğrul Günay, daha sonra Zülfü Livaneli ve son olarak da Önder Sav’ın yanında görüyoruz. Kendisinin 13 Hazirandan sonra Genel Başkan olacağım dediğini de biliyoruz. Genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu’ nu kamu oyu önünde zor durumda bırakmak için yaptığı Cumhuriyet Bayramı resepsiyonu kumpasını, gizli tutulması gereken görüşmeleri bir gazeteciye servis etmesini de unutmadık. Bu örgütte, İrlandalı kim? Brütüs kim? Bunun takdirini saygıdeğer kamuoyuna bırakıyoruz.
Seçime 50 gün kala yönetimden istifa etmemize neden olan olayların sorumlusu da Muharrem ince’dir. 21nisan 2011 tarihinde parti binasında merkez ilçe yöneticilerine yönelik kardeşi ile birlikte fiziksel saldırı, hakaret, küfür ve tehdidi gerçekleştiren, partide ikiliğe ve gerginliğe neden olan da kendisidir. CHP Yalova merkez ilçe yönetim kurulu, partimiz zarar görmesin diye sessiz sedasız istifa etmiştir. Kendisi bunu bile anlamayacak kadar basiretsizdir.
Örgüt içinde birleştirici, kaynaştırıcı, uzlaştırıcı olması gereken bir milletvekilinin ayrıştırıcı, bölücü, kavgacı davranış ve uygulamalar içine girmesi partimizde ikiliğe ve gerginliğe neden olmaktadır. Muharrem İnce’ye göre Yalova CHP’de yandaşlar (biat edenler)ve ötekiler vardır. Oysa genel başkanımız sayın Kemal Kılıçdaroğlu her konuşmasında hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz demektedir. Bir milletvekilinin parti örgütüne zarar vermesi kabul edilebilir normal bir durum değildir.
CHP il örgütü zor şartlarda yoğun bir şekilde çalışarak, 12 Eylül 2010 halk oylamasında Yalova ‘da %49 Hayır oyu çıkmasını sağlamış, seçim sonuçları analizi çalışmalarında, 12 Haziran seçimleri için %40 hedefini koymuştu. Muharrem İnce hiçbir ilçe ve beldede partimizi birinci çıkaramamıştır. Kendi köyünde bile birinci olamamanın hıncı ile kendi başarısızlığına kılıf aramaktadır. Sanal dünya ile gerçek dünyanın bağdaşmadığını bir gün kendiside anlayacaktır.
Kendisini parti örgütüne verdiği zararlar nedeniyle özeleştiri yapmaya ve kamuoyu önünde özür dilemeye davet ediyoruz.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.