Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP Kuruluşunu Kutladı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kuruluşunun 90'ncı Yıldönümünü Cumhuriyet Anıtında Atatürk Anıtına çelenk bırakarak kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 10.09.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP Kuruluşunu Kutladı

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel burada yaptığı konuşmada, "Cumhuriyet Halk Partisi, ayrıcalıkları olan bir partidir. Ulusal mücadele içinde doğmanın Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan Cumhuriyetin kurucusu, devrimlerin sahibi ve uygulayıcısı, Türkiye’nin ek köklü partisidir" dedi.

CHP'nin kuruluşunun 90'ncı yıldönümü dolayısı ile CHP İl Binasından Cumhuriyet Alanına kadar yürüyen CHP'liler burada Atatürk Anıtına çelenk sundular. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması sonrasında bir konuşma yapan CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel CHP'nin Cumhuriyetin kuruluş felsefesine bağlı ülkenin en köklü partisi olduğunu söyledi. CHP'nin direnişin ve devrimin partisi olduğuna dikkat çeken Özel, "CHP'nin kuruluşunun 90'ncı yıldönümünde birlikte olmaktan çok mutluyuz. Kuruluşuna Sivas Kongresi ile başlanan Cumhuriyet Halk Partisi, dünya siyasetinde ender rastlanan, özellikli tarihi olan bir partidir. Anadolu ve Rumeli Müdafa-i Hukuk Cemiyeti’nin, Kuvay-ı Milliye’nin devamı CHP, Kurtuluş Savaşı yönetmiş, devlet kurmuş bir partidir.

CHP, siyaset dünyamızda geçmişte var olmuş ve şu anda var olan diğer siyasal partiler gibi İçişleri Bakanlığı’na verilen dilekçe ile kurulmamıştır.

Cumhuriyet Halk Partisi, ayrıcalıkları olan bir partidir. Ulusal mücadele içinde doğmanın Atatürk tarafından kurulmanın onurunu taşıyan Cumhuriyetin kurucusu, devrimlerin sahibi ve uygulayıcısı, Türkiye’nin ek köklü partisidir.

CHP, Anadolu Aydınlanmasının, demokrasinin, sosyal demokrasinin, laikliğin, çağdaşlığın, Türkiye’nin bağımsızlığının ve bölünmez bütünlüğünün, direnişin ve devrimin partisidir.

Cumhuriyeti kuran partimiz, İkinci Dünya Savaşı sonrasında çok partili siyasal yaşamın ve dolayısıyla demokrasinin de lokomotifi olmuştur. 12 Eylül askeri darbesi ile kapatılmış, Genel Başkanı ve yöneticilerine siyaset yasağı konulmuş olmasına rağmen, 1992’de yeniden açılmış ve Türkiye’de hukukun, çoğulcu demokrasinin ve özgürlüklerin kurumsallaşması, kökleşmesi, ülkemizin zenginleşmesi, yurttaşlarımızın refahı ve mutluluğu için yoluna devam etmektedir.

Biz Cumhuriyet Halk Partililer olarak, sahiplendiğimiz mirasın ve bu mirasın bize yüklediği sorumlulukların bilincindeyiz" dedi.

Konuşmanın ardından toplu halde CHP Yalova İl Binası'na giden CHP'liler kutlamaları burada sürdürdüler.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.