Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP'de Danışma Kurulu Toplantıları Sürüyor

CHP Yalova İl Teşkilatı Termal, Çınarcık ve Çiftlikköy İlçelerinde kongreler öncesi danışma kurulu toplantılarını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.05.2017 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP'de Danışma Kurulu Toplantıları Sürüyor

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel danışma kurulu toplantılarına katılarak kongre sürecine girildiğini ve teşkilatların bu sürece hazırlanmaları gerektiğini dile getiriyor. Bu kapsamda Termal ilçesinde gerçekleşen danışma toplantısında üyelerle buluşan CHP İl Başkanı Özcan Özel ve yönetim kurulu üyelerini CHP Termal İlçe Başkanı Ahmet Görür karşıladı. Burada konuşan Görür referandumda alınan sonucun Atatürk'ün bu denli önem verdiği Termal'e yakışmadığını söyledi. Görür, "Termal Atatürk'ün büyük önem verdiği bir yöremiz idi. Cumhuriyetin hayati konuları burada can buldu. Son dönemde ne yazık ki burada Cumhuriyetimize yakışmayan sonuçları almak bizleri fazlasıyla üzmektedir. Termal Kaplıcaları Atamızın buraya büyük destek vermesi sayesinde gelişti ve büyüdü. İnsanlarımız bu sayede iş ve ekonomik gelişme yaşadı. Bunun Yalova'ya getirisi de büyük oldu. Ama son nesil bütün bu gelişmeleri okumaktan aciz durumdadır. Üzüntümüz burada Evet'in fazlasıyla çıkması ve tesellimiz ise de Yalova'da Hayır'ın çıkması olmuştur. Bu da yeterli olmamıştır. Ülkede Rejim ve sistem tartışılır noktalara gelmiştir" dedi.

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ise, "Kongreler dönemine geçiş yapılmıştır. 8 ay sonrasına yapılacak olağan kongre için çalışmalara başlanılacaktır. Yine buradan yinelemek istiyorum. Partinin heyecanı ve enerjisi %49 u nasıl %51 yapıp 2019 da yapılacak seçimlere en iyi sonucu almaya harcanmalıdır. Yol haritası Olağanüstü kurultay toplatılmak suretiyle çizilmesi , tüzük de değişiklik yapılması gerekliyken tüm bunları 8 ay sonrasına ötelemek talihsizliktir. AKP Referandumu kazandığı halde olağanüstü kongreye gidiyor ve gerekli tüzük değişikliklerini yaparak şimdiki Cumhurbaşkanını partisine önce üye yapıyor sonra seçim yaparak genel başkanlığa getiriyor. Yani Başkanlık yarışına 21 Mayıstan itibaren başlamış oluyor. Vakit kaçmış değil. Umarım düşündüğümüz bir an önce gerçekleştirilir" dedi
Çınarcık teşkilatını kutladı
Buradan Çınarcık İlçesine geçen Özel ve Yönetim Kurulu üyeleri CHP Çınarcık İlçe Binasında partililerle bir araya geldiler. İl Başkanı Özel ve yönetim kurulunu ilçede ağırlamaktan mutluluk duyduklarını belirten CHP Çınarcık İlçe Başkanı Erkan Birgin, "16 Nisan akşamı AKP Çınarcık'ta referandumu kaybetmesine rağmen kutlamalar yaptı. Biz kazanmamıza rağmen bunu içimize sindiremedik. Ülke genelinde sonuç Evet le neticelenmişti. Burada tüm gücümüzle çalıştık. Ve Avni Başkanımızın da gayretleriyle ilçemizde önemli bir sonuç çıkarttık. Ve bunun Yalova geneline de yansıması olumlu oldu. İlçe Başkanlığım adına buruk bir mutluluk yaşadık diyebilirim. Çınarcık'ta bir çalışma bir program veya bir organizasyon gerçekleştireceğimiz an tüm üyelerimize çağrımızı yapıyoruz fakat gelen , katılan yok gibi. Ama eleştiri yapmaya gelince herkes var nedense. Sonuç olarak daha çok çalışmamız gerekiyor" dedi.

CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ise referandumda elde edilen sonuçla ilgili olarak Çınarcık Teşkilatını kutlayarak, "Çınarcık'ta Hayır'ın çıkması Yalova geneline katkısı çok büyük olmuştur. Emek veren tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Başarıda üzerine basa basa söylüyorum büyük olmuştur. Ülke genelinde 33 ilde Hayır çıkmıştır. Bunların oranı %48.6 olması bizleri daha da çok çalışmaya itelemiştir. Başarmak mümkün mü? Mümkün tabi. Eğer süreci iyi yürüte bilirseniz. İl Başkanları toplantısında bunu dile getirdim. Vakit olağanüstü kurultay toplamak ve yol haritamızı bir an önce çizmemiz yolundaydı. 21 Mayıs'ta Olağanüstü Kongresini seçimi kazandıkları halde AKP yapabiliyorken bizim 8 ay sürecek bir Olağan Kurultay dönemine sokulmamız talihsizliktir. Olağanüstü ile Olağan Kurultay arasında ki farkı hala anlamak istemeyenler var. Partinin tüm heyecanını il, ilçe, belde seçimlerine kilitlemek haksızlıktır. Partiye yeni bir dinamizm yüklemek, kazandırmak pozitif etki yapmaz mı? Hayır bloku içinde Demokrasi, Cumhuriyet,Parlamenter Sistemi isteyen tüm unsurlara yaklaşım politikalarımızı belirleyecek Partimizin en üst kurulu olan Kongremizin yön vermesi daha şık olmaz mıydı? Umarın vakit geçmiş değildir. En iyi yolun bir an önce bulunması tek isteğimizdir. Tekrar İl Başkanlığım adına Çınarcık'ta başarılı bir sonuç çıkaran arkadaşlarımı kutluyorum" diye konuştu.

"Yerel seçimlerden güçlü çıkmak zorundayız"
Çiftlikköy ilçe teşkilatında gerçekleşen toplantıda söz alan CHP Çiftlikköy İlçe Başkanı Nedim Güler ise yerel seçimlerin önemine değindi. Güler konuşmasında, "Önümüzde 2 yıl gibi çok kısa bir zaman dilimi kaldı. Özellikle ilk yapılacak seçimler yerel yönetimler üzerinden olacak. Bu seçim çok önemli. Yerel seçimlerde güçlü çıkmak zorundayız. Zorundayız çünkü sonrasında yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde daha başarılı sonuçlar almak için oylarımızı arttırmak durumundayız. Bunun için de kendimizi şartlandırmak ve öz güvenimizi pekiştirmek durumundayız. Para gibi kaynak kolaydır. Bulunur ama insan kazanmak çok önemlidir. Bunun için insanları kazanmak için çok çalışmamız gerekiyor. Kadın Kollarımızın çok emek verdiklerini biliyoruz. Onlara tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Devlet imkanlarını kullanan bir yapıyla mücadele ettik. İmkanlarımız kısıtlıydı. Ama Demokrasi ve Cumhuriyet sevgisinin bedeli büyüktür. İşte bu insanların sayesinde bu ülke tüm imkansızlıklara rağmen direndi ve çok az sayıyla ve YSK'nın kendi kanununu çiğneyen tavrıyla bu seçimleri kazandılar. Bitmedi ve asıl gücümüzü 2019 seçimlerinde göstereceğiz. Demokrasiyi ve Cumhuriyeti sevenlerin zaferi er geç gelecektir" dedi.
CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ise, "Söz alan çok sayıda ki İl başkanı arkadaşlarımızın %48.6 lık sonucu çok başarılı buldukları şeklinde konuşmalarını manidar buldum. Genel Merkez yönetimine yakın oluşunun işaretlerini sundular. Bu nasıl başarıdır ki, rejim ve sistem değişim noktasına gelmiş. Başarıdan bahsedip durdular. Nasıl bir başarı bu anlamakta zorluk çekiyorum.Arkadaşlarımız adeta zafer sarhoşluğu içerisine girmişler. Şu an da ben ve tüm il başkanları CB adayımızın nasıl belirleneceğini bilmiyoruz. Olağanüstü kurultay talebini dile getirenlere ise adeta linç kampanyası sürdürülür olmuş.Referandumdan kazanarak çıkan AKP ne yapıyor? Olağanüstü kongresini topluyor gerekli tüzük değişikliklerini yapıyor ve Genel Başkanlık seçimini gündemine koyuyor. Biz neden yapamıyoruz? Kimden çekiniyoruz? Delegelerimize neden güvenemiyoruz? Biz de enerjimizi 8 ay sonra yapacağımız Olağan Kongreye kadar uzatıyoruz. Ve AKP Genel Başkan adayını ve akabinde Cumhurbaşkanı adayını da ilan etmiş olmayacak mı? Yarışa 8 ay önce başlamayacak mı? Fırsatın heba olmadığını söylüyorum. Artık kendimize güvenmek durumundayız. CHP artık %25-26'nın partisi değildir.  Bu oranın bu ülkenin Demokrasisine,Cumhuriyetine ve Parlamenter sistemine saygı duyan insanların sayesinde arttığını görüyorum. Onlarında görüşlerine değer vermek durumundayız. İşte bu yüzden kendi içimizde vakit geçirmeksizin tutarlı olmak birlikteliğimizi sağlamlaştırmak , kurallarımızı ve yolumuzu çizmek durumundayız. Tüm bunları 8 ay sonrasına ötelemek, ilerisini görememektir" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.