Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP 98. Yaşını Kutladı

CHP Yalova İl Teşkilatı partinin kuruluşunun 98. Yıldönümünü Atatürk Anıtı’nda düzenlenen mütevazi bir törenle kutladılar.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2021 11:54
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
CHP 98. Yaşını Kutladı

Törene geçtiğimiz gün tahliye edilen Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Halit Güleç de, Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman ile birlikte katıldı.

CHP Kuruluşunun 98. Yıldönümünü 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen bir törenle kutladı. CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel tarafından Atatürk anıtına çelenk konuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması sonrasında söz alan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Türkiye Cumhuriyeti’ni kurma ve ülkemizin en köklü partisi olma gibi sahip olduğu ayrıcalıklı tarihsel mirasıyla, geleneğini ve temellerini en iyi şekilde temsil eden ilkelerin yanı sıra, sosyal demokrasinin evrensel değerleri olan “özgürlük, eşitlik, dayanışma, emeğin üstünlüğü, gelişmenin bütünlüğü, kapsayıcılığı ve sürdürülebilirliği Cumhuriyet Halk Partisi‘nin Türkiye’de kurumsallaştırmaya çalıştığı ve programlarında önemle vurguladığı başlıca ilkeler arasında yer almaktadır. Türkiye’nin aydınlık yarınlarında Cumhuriyet Halk Partisi vardır. Demokrasinin kağıt üzerinde kaldığı, ekonomisinin bağımsızlığının tehlike altında olduğu, dış politikada egemen güçlerin taleplerine boyun eğen, yanlış eğitim politikalarıyla bilgi çağından kopartılmış, kuvvetler ayrılığı ve yargı bağımsızlığı yaralanmış ülkemizi bu buhrandan kurtaracak parti CHP’dir. Türkiye’yi ‘tek kişilik saray hükümetinden’ kurtaracak parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türkiye’yi ‘cemaat ve tarikatlardan’ kurtaracak parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Türkiye’yi ‘yoksulluktan ve işsizlikten’ kurtaracak parti Cumhuriyet Halk Partisi’dir. Yapılacak ilk seçimde ‘iktidar olacak parti’ Cumhuriyet Halk Partisi’dir” dedi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.