Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Cesur:” Gelin Birlikte Dogruyol’da Yürüyelim”

Doğruyol Partisi 4. Olağan il kongresi 25 kasım Cumartesi günü Ergun Düğün Salonun da yapılacak. Kongre öncesinde tüm eski DYP’lilere ve Yalovalılara seslenen DYP İl Başkanı Mesut Cesur “Gelin hep ber

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Doğruyol Partisi 4. Olağan il kongresi 25 kasım Cumartesi günü Ergun Düğün Salonun da yapılacak. Kongre öncesinde tüm eski DYP’lilere ve Yalovalılara seslenen DYP İl Başkanı Mesut Cesur “Gelin hep beraber partimizi büyütelim. Partimizin gelişmesi için sahip çıkalım birlik ve beraberliğimizi bozmayalım ve il yaptığımız Yalova’ya hizmetlerimizi kaldığımız yerden devam ettirelim” dedi.

3 Kasım 2002 seçimlerinden sonra partisinin barajın altında kalması üzerine moral çöküntüsü içersinde zor günler yaşadıklarını belirten Cesur “O günkü zor şartlarda güçlü bir AKP hükümeti karşısında kimsenin siyasete sıcak bakmadığı taşın altına elini sokmadığı dönemde, 24 ekim 2003 tarihinde yapılan il kongresi ile il başkanlığı görevini yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte devraldık. Maddi manevi partimizi sırtlayarak çalışmalarımızı sürdürdük genel seçimde %7.5 oy oranımızı 2004 yılında yapılan yerel seçimlerde il genel oyları sonucunda %19.5 lik yükselişte partimizi il genelinde 2. Parti konumuna getirdik. Doğru Yol Partisi genel merkezinde olduğu gibi ilimizde de yükselişe geçmiş , iktidara doğru adım adım yürümektedir.Sayın Genel Başkanımız Mehmet Ağar ülke gerçeklerini bile devletin yapısını ve çözüm yollarını bilen bir devlet adamıdır.Son dönemdeki çıkışları bunu teyit etmektedir” dedi.

Bir çok siyasi liderin ve siyasetçilerin söylemekten çekindiği konularla ilgili olarak DYP’nin yürekli çıkışlar yaptığını vurgulayan Mesut Cesur “Yalova’da partimiz iyi bir noktaya gelmiştir.Partimiz tabanı güçlü bir partidir Yalova İl olduktan sonra siyasi alanı genişlediği için geçmiş dönemlerde bir takım yanlışlıklar ve siyasi ikballer ön plana çıktığından birlik beraberliğini kaybetmiş ve hep kaybetmeye mahkum edilmiştir. Göreve geldiğimizde bu tespitle yola çıkarak partimizin kapılarını herkese açtık partimizin kırgınlıkları ve küskünlükleri bir yana bırakarak herkesi kucaklamaya çalıştık ve bundan sonrada kucaklamaya devam edeceğiz.ancak buradan tüm üyelerimize ve partimize gönül vermiş halkımıza sesleniyorum.Gelin hep beraber partimizi büyütelim partimizin gelişmesi için sahip çıkalım birlik ve beraberliğimizi bozmayalım ve il yaptığımız Yalova’ya hizmetlerimizi kaldığımız yerden devam ettirelim” dedi.

Doğru Yol Partisinin lideriyle ve kadrolarıyla iktidara hazır olduğunu sözlerine ekleyen Cesur, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ekibimle beraber hizmet etmeyi bir görev kabul ettiğimden, 25 kasım 2006 Cumartesi günü saat 12.00’de Ergun Düğün Salonunda Sayın Genel Başkanımız Mehmet Ağar’ın da katılımı ile yapılacak 4. Olağan il kongresinde yeniden il başkanlığı görevine adayım.Kongremiz ilimizde iktidara yürüyüş kongresi olacaktır. Tüm partililerimizi delegelerimizi ve halkımızı kongremize davet ediyor saygılar sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.