Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çandır’dan Mal Varlığı Çağrısı

Gelecek Partisi Yalova Belediye Başkan adayı Kürşat Emre Çandır, Yalova’yı 5 yıl yönetmeye aday olan adayların 1 dereceden akrabaları dahil tüm mal varlıklarını açıklamalarını istedi.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2023 11:48
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2023 11:48
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çandır’dan Mal Varlığı Çağrısı

Çandır, kendisinin de önümüzdeki günlerde mal varlığını açıklayacağını duyurdu.

Gelecek Partisi Yalova Belediye Başkan adayı Kürşat Emre Çandır, yaptığı açıklamada, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin Yalova’nın vizyon tercihi olacağını belirtti. Her vatandaşın sandığa gitmesi gerektiğini vurgulayan Çandır, “Sandığa gitmemek demek, ortaya çıkacak sonucu peşinen kabullenmek demektir. Ötesinde, sandığa gitmeyip de, sonrasında pişmanlık ve hayıflanmak da cabası.” dedi.

“Baraj sorunu olmayan bir seçime giriyoruz”

Seçimlerde hiçbir partinin baraj sorunu bulunmadığını, ipi en önde göğüsleyen adayın seçimi kazanacağını hatırlatan Çandır, “Birçok vatandaşımız Genel Seçimlerde, acaba oy verdiğim parti seçimlerde barajı geçebilir mi sorusunu kendi kendine sormuştur. Bu endişeyle, oyum boşa gider kaygısıyla, başka başka partilere, başka başka adaylara oy verilebiliyor. Ancak Yerel Seçimlerde, hiçbir partinin baraj sorunu bulunmuyor. İpi en önde göğüsleyen aday, seçimi kazanacaktır.” diye konuştu.

“Muhalefet hizmet getirebilir mi?”

Bir başka endişenin de iktidara oy verilmediği takdirde hizmet alınıp alınamayacağı olduğunu ifade eden Çandır Bugün birçok muhalif belediyenin gıpta ile gösterildiğini, ancak hizmetten mahrum kalmış birçok iktidar belediyesinin de kolaylıkla gösterilebildiğini kaydederek, “iktidara oy vermezsem acaba hizmet alabilir miyim" sorusudur. Bugün önümüzde birçok muhalif  belediye örneği vardır ki; gıpta ile gösterilmeye. Ancak hizmetten mahrum kalmış birçok iktidar belediyesini de kolaylıkla gösterebiliriz.” şeklinde konuştu.

“En kritik soru, güvenilirlik ve projeler”

Çandır, sandığa gitmeden önce adayların verdiği mesajların dikkatle incelenmesi gerektiğini belirtti. Yalova için hayal satmadan, ihtimal dahilinde olmayan projeleri yapmayı vaad eden isimlere mesafeli yaklaşılması gerektiğini söyleyen Çandır, “Sandığa gitmeden önce, 3 ay boyunca adayların verdiği mesajlar dikkatle incelenmelidir. Yalova için hayal satmadan, ihtimal dahilinde olmayan projeleri yapmayı vaad eden isimlere mesafeli yaklaşılmalıdır. Ancak Yalova'da uygulanabilecek, ekonomik anlamda şehri sıkıntıya sokmayacak, şehrin dinamiklerini harekete geçirecek projeleri desteklemek, bir vatandaşlık görevidir.” diye konuştu.

“Belediye bir işyeri olmaktan çıkmalıdır”

Belediyenin işleyişi için personel ihtiyacının olduğunu ancak ihtiyacın fazlasını istihdam etmenin hem kul hakkı ihlali hem de israf olduğunu vurgulayan Çandır, “Yıllardır ne yazık ki; iş varsa oy var düşüncesiyle belediye zora sokulmuştur. Elbette belediyenin işleyişi için personel şarttır. Ancak, ihtiyacın fazlasını istihdam etmek de hem kul hakkı ihlalidir, hem de israftır. Ancak, projeleriyle birlikte istihdamı vaad eden adaylar için durum farklı değerlendirilmelidir.” dedi.

Önceki dönemler düşünülmeli, ona göre oy verilmelidir

Yaptıklarının, yapacaklarının teminatı olduğunu belirten Çandır Yalova halkının, aday adaylarının önceki performanslarını mutlaka değerlendirmesi gerektiğini belirterek, “Hani derler ya, yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır.. Aynen öyle.. Yalova Halkı, aday adaylarının önceki performanslarını mutlaka değerlendirmeli, oyunu ona göre vermelidir. Bu durum bizim için önemli bir referanstır. Buna göre de verecek oyumuzu şekillendirmek gerekir.” şeklinde konuştu.

Mal varlıkları açıklansın

Yalova Belediye Başkanlığı’na aday olacak tüm isimleri, mal varlıklarını açıklamaya davet etti. 5 yıl görevde kalacak adayların, 5 yılın sonunda tekrar mal varlıklarını açıklaması ve arada ortaya çıkacak tablonun da kamuoyu tarafından değerlendirilmesi gerektiğini söyleyen Çandır, “Son tahlilde, tüm adaylara açık bir çağrı yapıyorum. Yalova Belediye Başkanlığı'na aday olacak tüm isimleri, Mal varlıklarını açıklamaya davet ediyorum. 5 yıl görevde kalacak adayların, 5 yılın sonunda tekrar Mal varlıklarını açıklaması ve arada ortaya çıkacak tablonun da kamuoyu tarafından değerlendirilmesi elzemdir. Bu duruma, 1. Dereceden aile mensupları da dahildir. Önümüzdeki günlerde, diğer adaylar açıklar veya açıklamaz bilemiyorum, ben mal varlığımı açıklayacağım. Bunun gerçekleşmesi için, Gelecek Partisi Genel Merkezi'nden, adaylığımla ilgili resmi açıklamanın yapılmasını bekliyorum.” Diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.