Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Böyle Beceriksizlik Olmaz“

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, il merkezinde süren yol çalışmaları üzerinden Yalova Belediyesi ve AK Parti’ye yüklendi. Gürel olayı, “Beceriksizlik” olarak değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 25.09.2021 13:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Böyle Beceriksizlik Olmaz“

Yalova Belediyesi tarafından Yakup Acar Caddesi üzerinde dürdürülen yol yapım çalışmaları devam ediyor. Ancak CHP kanadı bu çalışmanın da içerisinde olduğu birçok yol yapım çalışmasına uzadığı gerekçesi ile tepki gösterdi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Aylardır uzunluğu yaklaşık 1 km olan Yakup Acar Caddesi genişletme çalışması yapılıyor. Yalova Belediyesi Başkan vekili, AKP İl Başkanı, milletvekilleri hemen hemen her 15 günde bir bu yolun üzerinde fotoğraflar çektirip gazetelerde ve sosyal medyada yayınlıyorlar. Sanırsınız şehirleri birbirine bağlayan otoban inşaatı yapıyorlar” sözleri ile ver yansın etti.

Tamamı 1 kilometre olan yolun bitirilememesini beceriksizlik olarak da niteleyen Gürel açıklamasında şu sözlere yer verdi, “Alt tarafı uzunluğu 1 km olan yolun genişletme çalışmasını aylardır bitiremiyorlar. Beceriksiz ilgili Karayolları Müdürlüğü 2-3 haftada bitirilebilecek bir çalışmayı 6-7 aydır bitiremiyor. Müteahhit firmanın başka bir yerdeki işinin bitmesinin beklenildiği söyleniyor. Yani kaderimiz o firmanın iş planına ve keyfine kalmış durumda ne yazık ki. Türkiye’nin her tarafına yol yaptık diye sabah akşam övünen ve bunun reklamını yapan AKP zihniyeti alt tarafı bir yolun genişletilmesini aylardır sadece beceriksizlikten ve plansızlıktan yapamıyor. Bunların beceriksizliğinden dolayı Yalova trafiği felç olmuş, tüm yoğunluk Şehit Ömer Faydalı Bulvarı’na sıkıştırılmış durumda. Tabi oradan da merkezdeki ana caddelere yayılıyor. Ne zaman sorsanız, ‘yakında bitiyor’ diye cevap verilen yol genişletme işi, AKP’li yöneticilerin haftalık havalı fotoğraflar çektirme alanı haline getirilmiş durumda. Tabi bir de Çevre Yolu komedimiz var. Asrın liderinin Ankara ve Yalova’daki kadroları bu konuda da aylardır sadece havalı fotoğraflar çektirip, havalı açıklamalar yapıyorlar. Geçen sene hesapta bu yolun kamulaştırma bedelini kaldırmak amacıyla hem Yalova hem Kadıköy belediyeleri imar planlarını ve imar uygulamalarını yaptırdı. Bu yolun maliyeti az olsun diye, yapılan imar planları sonucunda yeni alanlar imara bile açıldı. Sonra ne oldu? Koskocaman bir hiç! Bu yola da daha başlanmadı. Ama efsanesi yıllardır konuşuluyor. ‘Çevre yolu tamam’ , ‘Çok yakında başlıyor’ cümleleri basında sürekli yayınlanıyor. Ama ortada başlayan bir yol çalışması yok. Ayrıca başlansa da 1 km yolun sadece genişletilmesini bile aylardır beceremeyen AKP’li yetkililer bu yolu muhtemelen 10 yılda bitiremezler. Allah’tan en geç 23 Haziran 2023’te seçim yapılacak da iktidar değişecek. O zaman bizler, iş yapıyormuş gibi gözükmek için bitirilemeyen işlerin yanında havalı fotoğraflar çektirmek yerine, gerçekten iş yapacağız”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.