Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye Meclisi'nde "Sessiz Protesto"

Yalova Belediye Meclisi, meclisin AKP'li üyesi Fahrettin Yıldız'ın, "Sessiz Protesto"suna sahne oldu. Yıldız Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı protesto için meclisi terk etti.

Haber Giriş Tarihi: 08.08.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye Meclisi'nde "Sessiz Protesto"

Yalova Belediye Meclisi Ağustos ayının en hareketli gününü yaşadı. Meclisin 2. oturumunun hemen başında ayağa kalkan AKP'li meclis üyesi Fahrettin Yıldız, "Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'ı protesto etmek amacıyla meclisi terk ediyorum. O bunun nedenini çok iyi biliyor. Bu seferki sessiz bir protesto ama bundan sonrakiler böyle olmayacak. Bu protestonun sebebini herkese açıklayacaksın başkan" dedikten sonra meclis salonundan çıktı.

Kısa süreli bir sessizliğin ardından söz alan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal ise, "Protesto herkesin demokratik hakkıdır. Herkes istediğini kanunlar çerçevesinde protesto edebilir. Fahrettin bey de yasal hakkını kullandı" dedi.Suwon'a Maket, Karasupazar'a Park

Ardından gündem maddelerini görüşmeye devam eden Yalova Belediye Meclisi Yalova'nın kardeş şehirlerinden birisi olan Kore'nin Suwon kentinde oluşturulacak sokakta Yalova'yı neyin temsil edeceğini kararlaştırdı. Bu sokakta Suwon'un tüm kardeş şehirlerinden o kenti anlatan bir obje yer alacak. Belediye Meclisi bu sokakta Yalova'yı Yürüyen Köşk maketinin temsil etmesine sıcak baksa da oluşturulacak bir heyet Suwon'da incelemede bulunduktan sonra net karar verilecek.

Yine Kırım'da ki kardeş şehir Karasupazar'dan gelen talepte mecliste görüşüldü. Karasupazar Belediyesi Yalova Belediyesi'nden bir park ve spor aletleri yapılmasını talep etti. Ancak bunun Yalova belediyesi tarafından doğrudan yapılması mümkün değil. O nedenle Yalova Belediye Meclisi Dışişleri Bakanlığından onay alarak söz konusu parkın yapılabilmesi için gerekli girişimleri yapmak adına Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal'a yetki verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.