Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Belediye Başkanlığı İçin Doğal Adayım”

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Belediye Başkanlığı için yerel seçimde doğal aday olduğunu söyledi. Tutuk, adaylığının açıklanması sonrasında Yalova’nın ihtiyaç duyduğu yeni dönem projelerini de kamuoyu ile paylaşmaya başlayacağını ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2023 08:56
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Belediye Başkanlığı İçin Doğal Adayım”

Yerel seçime az bir süre kala AK Parti’de aday adaylık başvuru süreci bugün sona erecek. Bu çerçevede Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk da adaylık konusunda kamuoyunun merak ettiği soruların cevaplarını verdi. Kendisinin doğal aday olduğunu dile getiren Tutuk, “Biz belediye başkanları adaylık başvurusu yapmıyor. Mevcut belediye başkanı olarak ben doğal belediye başkanı adayıdır. Ben de doğal olarak adayıyım. Aday adayı olmak isteyen tüm arkadaşlar başvuru yapabilirler. Mevcut belediye başkanlarının devam edip etmeyeceğine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan karar verir. Eğer ki Sayın gelen başkanımız ve Cumhurbaşkanımız bana, ‘Devam et’ derlerse devam edeceğim. Başvuruyu da buna göre yapacağım. Cumhurbaşkanımız, ‘Devam etme’ derse de devam etmeyeceğim. İl Belediye Başkalığına AK Partiden teveccüh gösterip belediye başkan aday adayı olan tüm arkadaşlarımızı da destekliyorum. Cumhurbaşkanımız ne yönde takdir buyururlarsa biz de o yönde gideriz. Sonuna kadar da Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızı desteklemeye devam ederiz. Yakın bir süreçte de Yalova’nın da aralarında olacağı bir açıklama bekliyoruz.” dedi.

“Yeni dönem projelerimiz hazır”
Aday gösterilmesi sonrasında seçimi kazanacağında şüphesinin olmadığını dile getiren Tutuk yeni dönem projelerinin de hazır olduğunu ifade etti. Bu projeleri adaylığının açıklanması sonrasında kamuoyu ile paylaşmaya başlayacağını dile getiren Tutuk, “Eğer biz aday gösteriliriz ve seçimi kazanırsak ki, aday gösterildiğimizde seçimi kazanacağımızdan hiçbir şüphemiz yok. Vekaleten başlayan ve sonrasında asaleten devam eden görev sürecimde yıllardır Yalova’da yapılmayanları yapıyoruz biz. Bunlar bittikten sonra da başka projelerimizi hayata geçirerek devam ettireceğiz. İsmimiz açıklanırsa bir proje kitapçığı ile halkımızın önüne çıkacak ve yeni dönemde ilimize neler yapacağımızı anlatacağız. Yalova’nın ihtiyacı olan, ilimizin hak ettiği noktalara gelmesini sağlayacak çok önemli projeler olacak mutlaka. Herkes baktığında çok iyi düşünülmüş olduğuna ve bu projelere Yalova’nın ihtiyacı olduğuna herkes kanaat getirecektir. Ama projelerimiz arasında Ambulans Helikopter, Atakule gibi projeler olmayacak. Bizim projelerimizin ayağı yere basacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.