Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Ergün Yalova-Bursa-Kocaeli ve Sakarya’yı övdü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Taşıt Araçları Yan Sanayicileri Derneği (TAYSAD) Yönetim Kurulu üyelerini kabulü esnasında, “Bursa-Yalova-Kocaeli-Sakarya ekseni Türk Otomotiv Sektörü’nün kalbi olmaya başladı” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 28.07.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bakan Ergün Yalova-Bursa-Kocaeli ve Sakarya’yı övdü

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün TAYSAD yönetim kurulu üyelerini kabulünde Bursa-Yalova-Kocaeli-Sakarya illerinden övgüyle bahsederek bu havzanın Türk Otomobil sektörünün kalbi olduğuna vurgu yaptı Ergün konuşmasında, “Türkiye'deki tüketicinin taleplerine cevap verecek yeni üretimler ortaya konulması lazım. Hem ihracat açısından hem iç pazar açısından. Bunun yollarından birisi Türkiye'de çok pazar payına sahip olan firmaların, marka ve modellerin Türkiye'de üretim yapmasına teşvik edilmesi. Bunu yapıyoruz" dedi.

Türkiye'nin markalaşması gerektiğini ve bunu yapabilecek gücü olduğunu dile getiren Ergün, otomotiv sektöründe Marmara Bölgesi'nin kümelenmenin olduğu bir bölge olduğunu belirtti.

Artık iller bazında değil de havza bazında konuların ele alınması gerektiğini söyleyen Bakan Ergün, otomotiv sektörü için de havza bazında konunun ele alınması gerektiğini belirtti.

Bakan Nihat Ergün, Bursa-Yalova-Kocaeli-Sakarya eksenini bir havza olarak düşünüldüğünde otomotiv sektörü için adeta bir kümelenmenin olduğu bir havza olduğunu dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.