Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Aslıyüksek Siyasetten Çekildiğini Açıkladı

Anavatan Partisi Yalova İl eski başkanı Mehmet Aslıyüksek yazılı bir açıklama yaparak siyasetten çekildiğini açıkladı. Aslıyüksek siyaseti bırakmasına en büyük etken olarak partisinin genel merkez yönetimini gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 24.11.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Mehmet Aslıyüksek açıklamasında; “Bir çeyrek asırdır Anavatan partiliyim. Bu süre içerisinde Yalova teşkilatının değişik kademelerde görev aldım. Son olarak da çok değerli teşkilat mensubu arkadaşlarımla beraber İl Başkanlığı görevini yürüttüm. 2007 Temmuz genel seçimlerde ise Milletvekili adaylığım dolayısıyla yasal olarak il Başkanlığı görevimi bıraktım. Ancak Partimiz kamuoyunun de bildiği nedenlerden dolayı seçimlere katılamadı. Be vesile ile de benim adaylığım da başladığı gibi bitmişti. Esasen bizim aday olmamız veya olamamamız önemli değildir. Önemli olan Partimizin bugün içine düşürüldüğü noktadır. Bana göre de partimizi bugünkü arzu edilmeyen noktalara gelmesinin tek sorumlusu sadece ve sadece basiretsiz Genel Merkez yönetimidir.

Bu durundan Partimizin tüm Türkiye’deki teşkilatlarının ve dolayısıyla Yalova Teşkilatının hiçbir günahı ve vebali yoktur. Yalova Teşkilatının tüm mensupları ile son dönemde çok uyumlu, verimli ve düzeyli bir siyaset anlayışı ortaya koyarak çalışmalar yaptığımıza inanıyorum. Kamuoyu buna şahit olmuştur. Fakat ne yazık ki ülkemizde siyasetin belirleyicisi olan unsurlar alt kademelerde oluşmamaktadır. Partilerin idaresinde İnsiyatif her zaman tepedeki az sayıdaki yöneticilerin elinde olmuştur. Ve halen de aynı anlayışa dayalı siyaset devam etmektedir.

Kuşkusuz bu anlayış içerisinde gerçek anlamda halka dayanan siyaset yapmanın olanaklı olamayacağı açıktır. Bu zihniyet içerisinde siyaset sürmesi halinde ülkemizin ve insanlarımızın sorunlarına köklü çözümler getirtilmesi de çok zor olacaktır.

Bugün maalesef siyasete dair büyük bir düş kırıklığı içerisindeyim. Çok değer verdiğim ekip arkadaşlarımla beraber emeklerimizin Genel Merkezin başarısız yönetiminden dolayı boşa çıkarılmasından dolayı üzüntü duymaktayım. Ama bizim başkaca yapabileceğimiz pek fazla bir şeyin olmadığı kanaatine de varmış bulunuyorum. Bu nedenle Anavatan Patisini hiç hak etmediği halde bu noktalara getiren ve hal böyle iken hala teşkilatlarının sorunlarından ve dolayısıyla toplumun ihtiyaçlarından kopmuş bir sürece sürükleyen Genel Merkez yönetimi kınıyorum. Aslıda geçtiğimiz günlerde bu husustaki düşüncelerimi ve tepkilerimi yazılı olarak da Sayın Erkan Mumcu ‘ya illettim. Fakat bugüne kadar ilettiğim hususlar hakkında da bir cevap alamadım. Sonuçta mevcut Genel Merkez yönetimi ile yola devam etmenin partimize ve siyasete bir yarar getirmeyeceği kanaatine varmış bulunuyorum. Bu başkaca özel nedenlerimden dolayı siyasi çalışmalardan çekiliyorum.

Bu vesile ile bugüne kadar beraber çalıştığım tüm yönetici, parti üyesi ve sempatizan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Onlar cefakar bir şekilde partilerine sahip çıkmışlardır. Yalova da örnek bir parti çalışması sergilemişlerdir. Bu nedenle onları yürekten kutluyorum.

Keza görev yaptığım dönemde şahsıma ve teşkilat mensubu arkadaşlarıma yakın ilgi ve alakalarını esirgemeyen tüm kamu ve sivil kişi ve kuruluşlara da ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Ülkemiz siyasetinin ve insanının yarınlarının daha aydınlık olmasını canı gönülden diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.