Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP’den Belediye Yönetimine Tepki

Ak Parti Yalova Merkez İlçe Başkan Yardımcısı Alpan Solmaz yazılı bir açıklama yaparak Yalova Belediyesi yönetimine yüklendi.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Solmaz açıklamasında, “04.08.2009 tarihinde yapılan Yalova Belediyesi meclis toplantısında, partimize mensup belediye meclis üyelerinin toplantı salonunu terk etmesini siyasi istismar konusu yapan birtakım kişilerin açıklamalarını hayret ve ibretle izliyoruz.

Ağustos Dönemi Meclis Toplantıları’ndaki hadiseler, kamuoyunun ve basının önünde gerçekleşmiş, tabiatı gereği de tutanaklara yansımıştır. Hadise çok açık ve anlaşılabilir niteliktedir.

Ak Parti’li belediye meclis üyelerinin vermiş olduğu 3 adet önerge, belediye başkanı tarafından hukuksuz olarak işleme konmamış, Belediye Meclisi’nin karar alma ve denetleme görevleri belediye başkanı tarafından engellenmiştir. Birinci derecede önemli olan, önergelerin içeriği değil belediye başkanının görevini kötüye kullanarak meclisin görevini yapmasını engellemiş olmasıdır.

Ayrıca, verilen önergeleri engellemek için, belediye başkanı, iki adet imar konusu ile ilgili madde ile, gündemde yer alan “Dilek ve temenniler” ve “Bir sonraki meclis toplantı tarihinin kararlaştırılması” maddeleri görüşülmeden, Ağustos Ayı Meclis Toplantısı dönemini sona erdirmiş, ayrıca bir hukuk ihlali daha yaşanmıştır.
Konu ile ilgili gerekli yasal takip, belediye meclisi üyeleri tarafından, valilik aracılığı ile başlatılmıştır.

Bu süreçte, gerek vereceğimiz önergeler, gerekse valiliğe müracaatımız esnasında, basına konu ile ilgili herhangi bir duyuru yapmaya gerek görmedik. Önergelerin içeriği ve arka planındaki olaylarla ilgili daha sonra detaylı açıklama yapacağız.

Biz bir siyasi partiyiz, yapacağımız işler ile ilgili basına haber verip vermemek bizim inisiyatifimizdedir. Haber verseydik bile, kamuoyunu bilgilendirmek için yapmış olacağımız bir duyurunun, üçüncü şahıslar tarafından şov olarak değerlendirilmesi “yavuz hırsızın ev sahibini bastırması”ndan başka bir şey değildir.

Eğer Belediye yönetimi, önergelere konu olan kararlarda bir ayıbı gizleme gayreti içerisinde olmasaydı, bu önergeleri engelleme yolunu seçmezdi.
Hukuka ve ahlaka aykırı bir işiniz yoksa korkmanıza da gerek yoktur” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.