Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AKP’de Yeni Başkan Melek Dedecan

AKP Yalova İl Teşkilatı Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi yapıldı. Kongrede 143 oyun 141’ini alan Melek Dedecan İl Kadın Kolları Başkanlığı’na seçildi.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
AKP’de Yeni Başkan Melek Dedecan

AKP İl Teşkilatı Kadın Kolları 3. Olağan Kongresi Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Kongrede başkanlığa Melek Dedecan tek liste aday oldu. Divanın teşkili, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin ile Kadın Kolları Genel Başkanı Güldal Akşit’in tebrik mesajları okundu. Faaliyet raporunun okunması ve oylanmasından sonra ise protokol konuşmalarına geçildi.

10 yıl boyunca AKP İl Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığını yürüten Meliha Akyol, bu görev esnasında yaşadıklarını ve duygularını anlattı. “Görev sürem içerisinde hep partim için uğraştım” diyen Akyol, “Hayatımın en güzel zamanlarını bu çalışmalarım esnasında geçirdim. Bu kutlu yürüyüşte karınca kararınca bir katkım olduysa bunu ebediyete kadar kalbimde saklayacağım. Her zaman partim için ne gerekirse yapmaya devam edeceğim” dedi.

Akyol’un ardından söz alan Yalova Milletvekili Temel Coşkun ise Akyol’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek yeni kadın kollarına da bayrağı daha yükseklere taşıma talimatı verdi. Siyasetin zorluklarını bilerek bu göreve talip olunduğunun altını çizen Coşkun, “ Siyasetin zorluklarını biliyoruz. Ama bir göreve talip olmak o zorlukları aşmayı da gerektiriyor. Şimdi yeni bir ekiple kadın kollarımız Yalova sokaklarına düşecek. Ev ev, hane hane kapı çalacağız. Eğer bu niyetle siyaset yapmazsak inanın vebal altında kalırız. Bugüne kadar hizmet eden arkadaşlarımızı bir kez daha tebrik ediyorum. Meliha Hanım 2002 yılında aldığı bu bayrağı yere düşürmeden bugüne kadar taşımıştır. Şimdi Melek Hanım ve ekibi de daha yükseklere taşımak zorundadır. Yeni ekibimizin çok daha heyecanlı çok daha dinamik bir yapıyla Yalova’ya artılar kazandıracağına inanıyorum. Aktif, sosyal programlarla bizleri de zorlamalarını ve daha çok çalıştırmalarını arzu ediyorum” şeklinde konuştu.

Coşkun’un ardından kürsüye gelen AKP İl Başkanı Mazhar Aydın ise kadın kollarından üye sayısını arttırmalarını istediği konuşmasında, “Bugün Cumhuriyet tarihinin en fazla kadını ile partimiz mecliste halkımızı temsil ediyor. Yine teşkilatlarında en fazla kadına yer veren parti de biziz. Bunun devamı için yeni dönemde inşallah bayrağı devralacak olan Melek Hanım ve ekibinin üye sayısını arttırmasını istiyoruz. Şu anda 16 bin üyemiz var, 6 bin tanesi bayanlardan oluşuyor. Madem yükü birlikte paylaşacağız yeni hedefimiz olan 25 binin 12 binini Melek Hanım ve ekibinden istiyoruz. 6 bin yeni üye daha bekliyoruz. Biz kadın kollarımıza güveniyoruz. 10 yıldır Yalova’da yaşanan bütün başarıların altında da onların eşsiz bir katkısı olduğunu biliyoruz” diye konuştu.

Konuşmalardan sonra 10 yıldır partiye verdiği hizmetten dolayı Meliha Akyol’a Milletvekili Coşkun ve İl Başkanı Aydın tarafından çeşitli hediyeler ve çiçek verildi.

Konuşmalar sonrasında yapılan seçimde tek liste ile aday olan Melek Dedecan AKP İl Teşkilatı Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. Dedecan, kullanılan 143 oyun 141’ini alırken 2 oy ise geçersiz sayıldı.

Melek Dedecan başkanlığındaki Kadın Kolları Yönetim Kurulu Asil Listesi’nde şu isimler yer aldı;
Ayşenur Kurtuluş Peltek, Ayşe Önay, Amila Kendirli, Ayşe Sema Tüzel, Betül Değer, Canan Uçar, Emel Tekin, Esma Cuma, Fisun Okyay, Figen Serin, Firuzan Aslıyüksek, Gülay Çokküçük, Gülşen Köseoğlu, Hatice Sarıhan, Hanife Güven, Hilal Gülen, Hülya Yılmaz, Meryem Adıgüzel, Neslihan Türk, Nevin Başaran, Neriman Sarıcan, Nurten Sarbek, Nuray Çobankent, Nimet Kökerer, Nayife Demirten, Nurten Songül, Rukiye Çoruh, Reyhan Dumantepe, Semra Can, Sibel Bahçekapılı, Selma Özçağlayan, Seyfiye Önal, Semra Canay, Serap Ulukaya, Selcen Hiçdurmaz, Şeyda Yücesoy, Şeyda Karataş ve Ümmügülsüm Yaşar.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.