Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti Vekil Adaylarından Siirtlilere Ziyaret

Ak Parti Milletvekili adayları 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kala Yalova’daki hemşeri derneklerini ziyaret etmeyi de ihmal etmiyorlar.

Haber Giriş Tarihi: 19.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ak Parti Vekil Adaylarından Siirtlilere Ziyaret

Birçok derneği ziyaret eden Ak Partililerin bir sonraki durağı Yalova Siirtliler Derneği oldu. Ak Parti İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak, Ak Parti Milletvekili adayları Fikri Demirel ve Dr. İlker Karbuz’un yanı sıra birçok partili de dernek ziyaretinde hazır bulundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından karşılıklı sohbet tarzında konuşmalar yapıldı. Yalova Siirtliler Derneği yönetimi ve üyelerinin tam teşekküllü katıldığı ziyarette bir konuşma gerçekleştiren Yalova SİDER Derneği Başkanı Vedat Babaoğlu Yalova’da yaklaşık 6 bin Siirtli vatandaşın yaşadığına değinerek, “Ülkemizin refah ve huzuru için her vatandaşın elini taşın altına koyması gerekiyor. Biz Siirtliler olarak kilometrelerce uzaktan gelerek Yalova’yı ikinci memleketimiz olarak gördük. Kendi kültürümüz, örf ve adetlerimizi mümkün mertebe burada yaşatma amacındayız. Siirtlilerin ülke genelinde nüfusa orantılı olarak en çok yaşadığı ve göç yaptığı il Yalova'dır. Ak Parti teşkilatının derneğimize yapmış olduğu ziyaret bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Yalova'da yaşayan Siirtlileri bir araya getirmenin gayretindeyiz. Bunu gerek sosyal, gerekse kültürel etkinliklerle bunu pekiştiriyoruz. Bu şehrin bir parçası olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizler bu memleketin sorunlarını benimsemiş ve çözüm noktası doğrultusunda üzerimize düşen görevi yerine getirmeye hazır olduğumuzu söylemek istiyoruz" dedi.

Daha sonra bir konuşma yapan Ak Parti Yalova Milletvekili Fikri Demirel, Yalova Siirtliler Derneği’nin dernekçiliği en iyi yapan STK’ların arasında olduğunu ifade ederek, "Bizler siyasetçiler olarak gelişmişliği hızlı bir şekilde gerçekleştirmek istiyoruz. Siyaset makamı bir nevi takip makamıdır. Esas olarak bunu yönlendirecek olanlar STK'lardır. Hangi anlamda olursa olsun düşünce ve projelerin bizlere sunulması gerekiyor. Herkes üzerine düşen sorumluluğunu yerine getirirse daha yaşanabilir bir şehir ortaya çıkacaktır. Önümüzde bir seçim var. Seçim sonrada ziyaretlerimiz devam edecek. Sürekli bir araya gelmenin gayreti içerisinde olacağız. Ülkeyi kaos ortamından çıkaracak tek parti AK Partidir. Türkiye'nin Ak Partiye ihtiyacı var. Bu dönem Ak Parti'ye tam destek verilmeli en azından Yalova'da 2-0 yapmamız gerektiğini düşünüyorum. İki milletvekili adayı çıkarırsak hem vatandaşlara daha çok vakit ayıracağız hem de daha iyi iş takibi yapacağız. Böyle olursa Yalova'mızda istenilen daha yaşanabilir bir şehir halini alacak" şeklinde konuştu.

Ak Parti 2. Sıra Milletvekili Adayı Dr. İlker Karbuz ise Yalova'nın bir mozaik şehir olduğuna vurgu yaparak Doğu ve Güneydoğu'nun insanının Yalova'da aktif olarak birçok görevde bulunduğunu ifade ederek “Siirtli birçok dostunun bulunduğunu ve bu anlamda kendilerinin ne kadar hoş görülü misafirperver ve vatansever olduklarını da burada görmekteyiz. Yalova’da 2 milletvekili çıkarabilmek için Siirtlilerin büyük desteğine ihtiyacımız var. Sizlerden gelecek oylar Yalova’yı daha ileri bir noktaya taşıyacaktır” dedi.
Ak Parti Yalova İl Başkanı Yusuf ziya Öztabak, "Yalova'da daha güzel hizmetler için 2-0 yapılmasını istiyoruz. Siirtli vatandaşlarımızın da bu konuda tam desteğine ihtiyacımız var. Teşkilatlarımız ile uyumlu iki adayımız var. Ülkenin gidişatı çok iyi gidiyor. Hedeflerimize siz değerli vatandaşlarımızla ulaşacağız. Hepinizden Allah razı olsun" ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.