Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti Tersaneleri Ziyaret Etti

AK Parti Yalova milletvekili adayları Temel Coşkun ve Mustafa Pehlivan seçime sayılı günler kala çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ak Parti Tersaneleri Ziyaret Etti

Her gittikleri ilçe, belde, köy ve mahallede vatandaşların sevgi seli ile karşılanan milletvekili adaylarına Yalova halkının ilgisi her geçen gün daha da artıyor. Evlerinden, apartmanlarından alkışlarla ve ‘iki sıfır’ sloganlarıyla karşılanan milletvekili adaylarını gören vatandaşlar apartmanlarının önlerine kadar inerek Temel Coşkun ve Mustafa Pehlivan’a sarılarak destek ve dualarını ifade ediyorlar. Vatandaşların ilgisinden memnun olarak seçim çalışmalarına devam eden milletvekili adayları ve AK Partililer, bu sevginin ve ilginin sandığa yansımasıyla ‘Yalova’nın makûs talihini değiştirecek yatırım ve projelerin’ AK Parti’nin iki milletvekili çıkarması ile uygulamaya, yürürlüğe hızlıca konacağını ifade ettiler. Mahalleleri, cadde ve sokakları kapı kapı dolaşan milletvekili adayları, vatandaşlara karanfil dağıtıyorlar. Seçim beyannamelerini, tanıtım broşürlerini ve 8,5 yıllık iktidarı döneminde AK Parti’nin yapmış olduğu icraatları anlatan broşür ve gazeteleri de vatandaşlara dağıtan, anlatan milletvekili adayları, "Yalova’da ne yapıldı ki, Türkiye’de ne yapıldı ki diyenlere cevabını 12 Haziran’da sandıklarda verin. Sizin sözünüzün üstüne söz söyletmeyen, vatandaşın sözünü ezdirmeyen, kararına sahip çıkan, saygı duyan bir partinin mensupları olarak diyoruz ki; son sözü Yalova söylesin, son sözü Türkiye söylesin” dediler.

Cemre ve Sefine Tersane şirketleri ve çalışanları ile de bir araya gelen milletvekili adayları, tersane işçileri ile yemek arasında sohbet etti, destek istediler. Tersane işçilerinin desteği ve ilgisi ile karşılanan milletvekili adayları, “biz, bu bölgeye tersanelerin kurulması için çalışmalar yaparken, projelendirme ve bürokrasi işlemleri ile uğraşırken, muhalefet koşa koşa bu yatırım planını, bölgemizin önemli istihdam girişimini, her zaman yaptıkları gibi engellemek adına yargıya taşımıştı, hatırlayalım. Sizlerin, Yalovalı vatandaşlarımızın buradan ekmek yemesini, para kazanmasını bile hiçe sayan zihniyet kurbanlarına 12 Haziran’da cevabınızı sandıkta verin. Yalova’nın gelişimini kişisel hesapları uğruna göz ardı edenlere hak ettikleri yerden yani sandıktan, hak ettikleri ellerden yani sizlerin mühründen en iyi cevabı vereceğinizi biliyoruz. Bunların konusu ve sınırı yok, bunların milletimizin kararına tahammülleri yok. AK Parti’yi milletimizin teveccühünün var ettiğini anlayamıyorlar, daha da ötesini açıkça ifade etmek gerekirse hazmedemiyorlar. Ama bizim milletimiz her şeyin en iyisine ve en güzeline layıktır, 2002’nin öncesini de iyi bilir, son 8,5 yılı da çok iyi bilir. Büyük Usta Başbakan’ımız Recep Tayyip Erdoğan’la yeni dönemlerde 2023’e doğru giderken Türkiye’yi aydınlık yarınlarına en iyi taşıyacak Dünya Lideri’ni de iyi bilirler. Ama kulakları var duymaz, gözleri var görmez zihniyete ne deseniz, ne gösterseniz nafile. Yine zamanı geldi, yine sandıklara gideceğimiz şu son günlerde bir panik havası, bir kıskançlık ortada, milletimizin takdirindedir. Ne kadar telaş etseler de ne kadar kıskansalar da ne bu millet AK Parti’den vazgeçecektir, ne de AK Parti milletimizden vazgeçecektir” dediler.

Akkent Gazetesi’nin kuruluş yıl dönümüne katılan milletvekili adayları, diğer siyasiler, Yalova üniversitesi Rektörü, Yalova Belediye Başkanı ve kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri ile pasta kestiler. Gazete adına Yalova Belediye Başkanı’na plaketini veren AK Parti milletvekili adayı Temel Coşkun, gazete sahibine ve çalışanlarına başarılar diledi, tebrik etti.

Seçim çalışmalarına aralıksız devam eden milletvekili adayları mahalle buluşmaları adı altında Yalova halkı ile buluşmaya devam ediyorlar. Aralıksız devam eden Seçim Koordinasyon Merkezi (SKM) çalışmalarına neredeyse mola vermeden sürdüren AK Parti milletvekili adayları Temel Coşkun ve Mustafa Pehlivan, beraberindeki AK Partililere 24 saat yetmiyor. Erdeğer Fort Otosan çalışanlarını ziyaret eden milletvekili adayları, AK Parti il başkanlığı binasında SASBÜD yöneticileri ile bir araya geldiler. Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi ve Taşıt Araçları Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi alış-verişi yapan, çalışmalar hakkında bilgi veren milletvekili adayları her fırsatta iş dünyası ve STK’larla da bir araya geliyorlar.

SASBÜD Yöneticileri ile sohbeti esnasında çiçekçiliğin Yalova’daki önemine değinen milletvekili adayları, “AK Parti Hükümetleri döneminde tarıma en yüksek oranda destek verilmiş ve tarımsal faaliyetlerin modernizasyonuna yönelik yatırımlar teşvik edilmiştir. 2002 buyana Tarımsal Destek, Kooperatif Desteği, Proje Desteği olmak üzere toplam 14.141.961 TL destek sağlanmıştır. Yeni dönemde ilimizde tarımsal katma değerin artırılmasına destek verilecek; anaç sığır, makine-ekipman, süt, mazot, gübre, yem bitkileri ve tarımsal danışmanlık destekleri artırılacaktır. Arıcılık, balıkçılık ve gıda ormancılığı teşvik edilecektir. Süs bitkileri ve çiçekçilik sektörünün önünün açılmasına yönelik tedbirler uygulamaya geçirilecek ve 2006 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Çiçekçilik Organize Sanayi Bölgesi’nin işletmeye alınması sağlanacaktır” dediler.

Gazi Paşa Caddesi Deprem Anıtı Parkındaki Morgül Cafe’de Rüstem Paşa Mahalle sakinlerinin oluşturduğu yüzlerce vatandaşla bir araya gelen milletvekili adayları burada da yoğun bir ilgi ve sevgi seli ile karşılandılar. Yemekte mahalle sakinlerine seslenen AK Parti Yalova milletvekili adayı Temel Coşkun, “Turizm Yalova’nın ana ve sektörlerinden biri olarak il ekonomisi içerisinde çok önemli bir yere sahiptir. AK Parti iktidarında Yalova’nın sahip olduğu yüksek turizm potansiyelini harekete geçirmek amacıyla 16 Aralık 2006 tarihinde Termal ve Armutlu İlçeleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından “Turizm Merkezi” ilan edilmiştir.

Yeni dönemde, Turizm Teşvik Kanunu’ndan yararlanmak üzere planlanmış olan 1.700 dönümlük arazi üzerinde 30 adet beş yıldız ve üstü turistik tesis yapılması sağlanacaktır. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Termal Belediyesi’nin ortak koordinasyonuyla İlimize Kongre, Sağlık, Spor ve Doğa Turizmine yönelik toplam 30.000 yatak kapasiteli yeni tesis kazandırılacak ve yaklaşık 5.000 kişiye istihdam sağlanacaktır. Halen atıl durumda olan ETİBANK Tesisleri, Çiftlikköy Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı ile görüşülerek kısa vadede İlimiz ekonomisine kazandırılacaktır.

Türkiye ile Avrupa Birliği arasındaki Üyelik Müzakereleri AK Parti iktidarı döneminde başlamış ve ülkemiz üyelik sürecinde bir birinden önemli reformları hayata geçirmiştir. Üyelik sürecinin en somut sonuçlarından biri de Avrupa Birliği Fonları olmuştur. Yalova bugüne kadar Ülkemizde verilen Avrupa Birliği hibe fonlarından aldığı %0,15’lik payla 63. sırada yer almakta ve bu fonlardan yeteri kadar yararlanamamaktadır. Yeni dönemde, ilimizin AB fonlarından daha fazla yararlanmasına yönelik girişimlerde bulunulacak ve bu çerçevedeki proje girişimleri desteklenecektir” dedi.

Çalışmalarına Çiftlikköy ilçesi kadın kollarının düzenlediği toplantı ile devam eden milletvekili adayları Temel Coşkun ve Mustafa Pehlivan, daha önce başka partilere oy veren Çiftlikköy merkezi ve köyleri ile Taşköprü’de ikamet eden onlarca bayanla bir aradaydı.

Ziyaretlerin gece boyu devam ettiği yoğun günde, gecenin ilerleyen saatlerinde Yalova merkez köyleri vatandaşları ve kahvehanelerine de uğrandı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.