Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Ak Parti Adaylarını Kucakladı

AK Parti Yalova Milletvekili adaylarını Cumhuriyet Meydanında coşkulu bir kalabalıkla karşıladı. Burada konuşan adaylar Yalova’ya hizmet sözü verdiler.

Haber Giriş Tarihi: 23.05.2018 09:14
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Ak Parti Adaylarını Kucakladı

AK Parti Yalova Milletvekili aday adaylarını 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda karşıladı. Burada yapılan konuşmalarda AK Parti’nin 24 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşecek olan seçimde 3-0 gibi bir skor elde edeceği üzerinde görüş birliğine varıldı. Toplanan coşkulu kalabalığa ilk hitap eden isim AK Parti Yalova İl Başkanı Yusuf Ziya Öztabak oldu. Öztabak konuşmasında, “Bugün partimiz, teşkilatımız ve Yalova için güzel bir gün. Bir başlangıç yapıyoruz. 25 Haziran’da Yalova’ya yeni bir güneş doğacak.  Bugün burada bir birinden değerli 3 vekil adayımızı sizlere emanet etmek için bir aradayız. Bu 3 kardeşimizi de Ankara’ya göndereceğiz. 24 Hazirandan sonra hizmetin sınırı olmayacak. İlimize daha fazla hizmet gelecek. Türkiye gelişirken Yalova’da ülkenin cazibe merkezi olacak ve bu ülkenin huzurlu bir kenti olacak. 30 Mart 2019 tarihinde de Yerel Seçimde Yalova Belediyesini alacak ve Yalova’yı şahlandıracağız. Süreç elbette kolay değil. Yoğun bir çaba ortaya koymak zorundayız. Adaylarımızı Yalova’ya iyi anlatacak ve halkımızın desteğini alacağız” dedi.

“Hakkınızı helal edin”
Öztabak’ın ardından sahneye gelen Yalova Milletvekili Fikri Demirel ise Yalovalılarla helalleşti. Demirel konuşmasında, “Bugün başlattığımız bu yolculuk Yalova’mız ve ülkemiz için hayırlara vesile olacak. Ben bu partinin kurucularındanım. Milletvekilliğinizi de yaptık ve ilimize hizmet ettik. Bu esnada TBMM’de yapılan çalışmalara katıldı kalan zamanlarda da Yalova için durmaksızın çalıştık. Bu süreçte kimin bende hakkı varsa helal etsin. Bende hakkımı helal ediyorum. Adaylarımızın 3’ü de pırıl pırıl insanlar. Onlarla birlikte Yalova’da en iyi sonucu alacağımıza inanıyorum. Bu seçim çok önemli bir seçim. Biz de bu anlayışla çalışacağız” dedi.

“Tecrübelerimi Yalova için ortaya koyacağım”
AK Parti Yalova 3. Sıra Milletvekili adayı Hasan Özçelik de vatandaşlara hitap etti. Özçelik konuşmasında, “Ben Sugörenli bir kardeşinizin. İlk ve Ortaokulu Yalova’da okudum. 1995 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde çalıştım. Belediyenin her kademesinde görev aldım. Son olarak İETT Genel Müdürlüğü’nü yürütürken istifa edip Yalova milletvekili adayı oldum. Görev süremde ulusal ve uluslararası tecrübeler edindim. Şimdi bu tecrübeleri Yalova’ya sunmak için hizmetinizdeyim” diye konuştu.

“Ana şefkati ve kadın zarafeti”

Yalova’nın bir ana şefkati ve kadın zarafetine ihtiyacı olduğunu vurgulayan AK Parti 2. Sıra Yalova Milletvekili adayı Meliha Akyol ise,  “2001 yılında depremden çıkmış her yeri yıkık dökük bir il binasında, genel başkanı için muhtar dahi olamayacak denilen bir partinin bir kadın kolu başkanı olarak başladığım yolculuğumda Allah’ım bugün milletvekili adaylığını bana nasip etti. Allah’ın 99 ismi vardır. Bunlardan 2’si Rahman ve Rahim’dir. Kadında Allah’ın bu 2 sıfatı da vardır. Yalova açlıkla, susuzlukla bir kadın adayı bekliyordu. Bende Yalova’ya bir kadın bakış açısı kazandırmak, bir ana merhameti, kadın zarafeti kazandırmak için elimden geleni yapacağım” dedi.

“3 vekili meclise taşıyacağız”
Kürsüye son gelen isim ise AK Parti Yalova 1. Sıra Milletvekili adayı Ahmet Büyükgümüş oldu. Büyükgümüş konuşmasında 3-0 vurgusu yaparak, “Ne kadar şanslıyız ki Yalova’yı tanıyan, Yalova’nın sorunlarını bilen bir liderimiz var. Recep Tayyip Erdoğan’ın sizlere selamlarını getirdim. Son derece kritik bir sürecin arifesindeyiz. Bu süreç sadece ülkemiz için değil bölgemiz için de önemli. Elbette Yalova açısından da son derece önemlidir.  Öncelikle Cumhurbaşkanımıza en güçlü desteği çıkartacak ve sonra da 3 milletvekilini meclise taşıyacağız. Muharrem İnce Yalovalı bir adayın burada patlama yaşatacağını sanıyor. 24 Haziran’da görecek ki sandıktan Recep Tayyip Erdoğan çıkacak” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.