Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Adaylarımız Ocak Ayında Netleşir”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, Yalova merkez, ilçe ve belde belediye başkan adaylarının Ocak ayı ortası ya da en geç Şubat ayını ilk haftasında açıklanmasını beklediklerini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 12:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Adaylarımız Ocak Ayında Netleşir”

AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, kamuoyunda merakla beklenen AK Parti’nin adaylarının ne zaman açıklanacağı sorusuna tarihle cevap verdi. Aday adaylık başvuru sürecinin uzatılmasının adayların adlarının açıklanması sürecini de bir miktar ötelediğini ifade eden Güçlü, “Yalova Belediye Başkanlığı için 5 adayımız var. İlçelerle birlikte 38 belediye başkan aday adayı var. Belediye meclisleri ve İl Genel Meclisi için başvurular ise devam ediyor. 05 Ocak tarihine kadar da meclis aday adaylık başvuruları devam edecek. Ben bu sürecin tamamlanması sonrasında genel merkezimizin Ocak ayının başında bazı belediyelerin aday adaylarını açıklayacağını, Ocak ayı sonu ya da en geç Şubat ayının başında tüm illerin adaylarını açıklayacağını düşünüyorum.” dedi.

“Biz her zaman sahadaydık”
Yerel seçimde adayların açıklanması sonrasında propaganda için az bir süre kalıp kalmayacağı yönündeki bir soruya da cevap veren Güçlü AK Parti’nin seçimden seçime sahaya inen bir parti olmadığını söyledi. AK Parti olarak her gün seçim varmışçasına sahada olduklarını dile getiren Güçlü, “Adaylar açıklandıktan sonra 31 Mart tarihine çok fazla bir süre kalmayacak ancak bizim böyle bir sorunumuz yok. Zira biz seçimden seçime sahada olan bir teşkilat hiçbir zaman olmadık. Biz seçim olmadığı dönemlerde de seçim varmışçasına sahadayız. AK Parti hariç hiçbir partinin her mahallede ve köyde teşkilatının olduğunu zannetmiyorum. Biz de her mahallede 15 kişilik mahalle yönetimleri, her köyde ise 10 kişilik köy yönetimlerimiz var. Bu ekipler sürekli olarak çalışıyorlar. SKM’miz mahallelerle koordineli çalışmalara başladı. Biz şu an aktif olarak seçim çalışmamızın içerisindeyiz.” diye konuştu.

“Çiftlikköy ve Çınarcık’ta çok önemli yatırımlar yapıldı”
AK Parti ilin en büyük iki ilçesinde çok önemli yatırımlar ve hizmetler üretildiğine de değinan AK Parti Yalova İl Başkanı Umut Güçlü, “Çınarcık ilçemizde yıllardır kronikleşen kayan bir bölge var. Milletvekillerimiz Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol geçtiğimiz hafta Çınarcık ilçemizdeydiler. Orada incelemelerde bulundular. Süreci Karayolları devraldı. 350 milyon TL gibi bir ödenek çıkartıldı buradaki sorunun ortadan kaldırılması için. Burada yapılacak çalışma ile sorun lokal olarak değil kökünden çözüme kavuşturulacak. Yine ilçeye çok önemli bir stadyum yatırımı kazandırılıyor. İlçede çok önemli yatırımlar yapıldı. Çınarcık ilçesinde Numan Soyer’in yeniden seçimi açık farkla kazanacağına eminim.
Çiftlikköy ilçemizde ciddi düzenlemeler ve yatırımlara ev sahipliği yaptı. Sahili bilenler bilir. Eskiden yürüyemediniz orada. Her sitenin ayrı iskelesi vardı. Ama şimdi boydan boya bir yürüyüş yolu var ve Yalova’ya bağlanıyor. İlçede içme suyu alt yapısı tamamen yenilendi. Şu anda net söyleyebilirim ki Yalova’nın en temiz suyunu Çiftlikköy ilçemiz içiyor. Çiftlikköy sokakları tertemiz ve bakımlı. Çiftlikköy ilçemiz 2 OSB’ye de ev sahipliği yapmaya ve hızla gelişmeye başladı. Bu ilçenin AK Parti döneminde neler kazandığının örneklerinden sadece bir kaçıdır. Biz Çiftlikköy’de seçimi hiçbir sorun yaşamadan kazanırız” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.