Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“5 Yıldan Sonra Yalova’nın Tanınmaz Hale Geleceği Doğru”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanı Temel Coşkun’un, “Yapılacak yatırımlarla Yalova’yı 5 yılda tanıyamayacaksınız” sözlerine tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 02.02.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Topçular, “Bugüne kadar Yalova’yı getirdiğiniz hale bakınca 5 yıl sonra Yalova’nın daha da tanınmaz hale geleceğinin doğruluğuna inanmamak mümkün değil” dedi.

MHP İl Başkanı Hasan Topçular AKP Yalova İl Başkanı Temel Coşkun ve Devlet Bakanı Faruk Çelik’in konuşmalarına tepki gösterdi. AKP’nin Türkiye’de 8 yıldır iktidar olduğunu ve iktidar partisinin il teşkilatının da Yalova’da bu süre içerisinde üretime ve yatırıma yönelik bir çalışma yapmadığını dile getiren Topçular, “AKP İl Başkanı çıkıp 5 yıl sonra Yalova’yı tanıyamayacaksınız diyor. 8 yıldır iktidarsınız il’e hangi yatırımı getirdiniz. Yalova için ne yaptınız. Sadece her ile açılma kararı alınan üniversite Yalova’da da açıldı. Sadece bu. Bunun dışında ne var. Kalkıp TİGEM arazisini üniversiteye kazandırdıklarını söylüyorlar. Buna tüm siyasi partilerde destek verdi. Diğer partileri TİGEM arazisinin üniversiteye verilmesine karşıymış gibi göstermek ayıptır. Yine sağlıkta sorun kalktı diyorlar. Yalova Devlet Hastanesi’ne gitsinler. Kalp servisinde kardiyolog doktor yok. Buraya bir doktor getiremediniz. Köydes projeleri ile köyleri şehir yaptık diyorsunuz. Biz köyleri karış karış geziyoruz. Ya bunlar köy gezmemiş, ya da bizim gezdiğimiz köyler başka yerler. 3 parke taş koyarak köyler şehir olmaz. Tutup bu kadar olumsuzluğun karşısında çıkıp birde milletvekilliğini 2-0 alacaklarını söylüyorlar. 1 milletvekili çıkartamamam korkusu yaşayan AKP psikolojik baskı ile 2-0 yapacakmış gibi bir hava oluşturmaya çalışıyor. Milletin sizin gerçek yüzünüzü görmediğini zannetmek bu milleti küçümsemektir” dedi.

Devlet Bakanı Faruk Çelik’e de yüklenen MHP Yalova İl Başkanı Hasan Topçular, “Bakan gelip Yalova’da ülkeye demokrasi getirdiklerini, özgürlük getirdiklerini söylüyor. Siz Hakimi, Savcıyı susturdunuz. Köylüye ananı da al git dediniz. Size karşı olan herkesi Ergenekoncu deyip hapse tıktınız. Türkiye’de korku imparatorluğu kurdunuz. Çıkıp Demokrasiden, özgürlüklerden bahsedecek en son kişiler sizlersiniz. Ayrıca MHP’yi başka partilerin uzantısı gibi göstermek kimsenin haddine değildir. Biz Başbuğ Türkeş’in uzantıları Türk Milliyetçileriyiz. Ama AKP PKK’lıların ve DTP’nin uzantısıdır” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.