Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“2 Milletvekilliğini de Alacağız”

İYİ Parti’de 07 Ocak 2023 tarihinde yapılacak olan Yalova İl Kongresi öncesinde Osman Kendir İl Başkanlığı adaylığını partide yoğun bir katılım ve destekle açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.12.2022 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“2 Milletvekilliğini de Alacağız”

Burada konuşan Kendir, “Önce iktidar olacağız. Ardından da Yalova’da 2 milletvekilliği hemen sonrasında da tüm belediyeleri alacağız” dedi.

İlçe kongrelerinin tamamlandığı İYİ Parti Yalova İl Teşkilatında İl Kongresi heyecanı yaşanıyor. 2023 yılında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimlerinde milletvekili aday adayı olacağı için il başkanlığına aday olmayacağını açıklayan Ersin Akyüz’den boşalacak olan makama 07 Ocak 2023 tarihinde yapılacak kongrede Osman Kendir aday oldu. Kendir adaylık açıklamasını partide il merkezi ve ilçelerden yoğun bir katılım ve destekle yaptı. Burada adaylık gerekçesini açıklayan Kendir, “Bizler, milletimizin umutsuzluğa mahkum edilmeye, geleceğinin karartılmaya çalışıldığı bir ortamda milletimize umut olmak adına mücadele ederek başladığımız bu yola Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde hep birlikte çıktık. Bu mimvalde, bugün İl Başkanlığı binasında iyilik ateşini yakmak üzere bizimle birlikte olan, kuruluşundan bugüne görev yapmış taşın altına elini değil gövdesini koymuş cesur yürekli İl Başkanlarım, İlçe Başkanlarım ve İYİ Partinin fedakar üyeleri, buraya gelerek bize vermiş olduğunuz destek için öncelikle hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. 5. Yılını geride bıraktığımız cesurlar hareketinin bugün büyük bir aile olduğunu, iktidar yolunda yürüdüğünü görmek, milletimizin sevgisine ve teveccühüne mashar olmak en büyük mutluluğumuzdur. Yaklaşan 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimleri erken mi olacak? Zamanında mı olacak? Ne zaman olur? 6’lı masanın adayı kim olur? Kazanacak aday kim? tartışmaları içerisinde, 81 İlde kongre kararı alan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener partimize çok önemli bir mesaj vermiştir. Kişisel menfaatler yerine ülke menfaatlerini önde tutmamız gerektiği açıkça vurgulanmıştır. Genel Başkanımızın esnaf ziyaretlerinin miting alanına dönüşmesi ile halka sesleniş konuşmalarında defalarca ‘seçmen velinimet olacak’ dediği gibi kongre sürecinde de Ankara’da abi aramayın ‘yüzünüzü üyeye dönün’ mesajı vermiş ve üyenin velinimet olduğu bir ortam oluşmuştur. Bugün geldiğimiz noktada ise, önce delege seçimleri ile başlayan ve her bir üyenin iradesinin sandığa yansıdığı, oradan seçilen delegelerin ise sonrasında da İlçe Başkanlığı seçimlerinde İlçe Başkanlarımızı seçmesiyle devam eden kongre sürecinin sonuncusu olan ve 7 Ocak 2023 tarihinde gerçekleşecek olan İl Başkanlığı seçimlerine doğru ilerlemekteyiz.  Kurucu üyesi olduğum ve Merkez İlçe Başkanlığını da yaptığım partimizde, kurucu iradenin temellerini oluşturduğunu biliyor, çalışan ve hak edenin zamanı geldiğinde liyakatınca her göreve geleceğinden de hiçbir şüphemizin olmadığını söylüyoruz. Birlik ve beraberlik anlayışı ile bütünleşmiş, liyakat sahibi, işinin ehli, vizyoner ve halkta karşılığı olan kadroların kurulması için, İYİ Parti Yalova İl Başkanlığı adaylığına ilk adımı atıyor ve sizlerin desteklerini her an yanımda hissediyorum” dedi.

“Önce iktidar olacağız”
Burada genel seçimde İYİ Parti’nin hedeflerinin sorulması üzerine Kendir, “Delegelerimiz eğer beni kongrede başkan seçerlerse 2023 seçimlerine partiyi ben ve yönetim kurulundaki arkadaşların taşıyacaklar. Elbette bizim hedefimiz önce iktidar olmak. Yalova’da ise 2 milletvekilliğini alacak, sonrasında da tüm belediyeleri alacağız. Bunu yapacak güce de, ekibe de sahibiz” dedi.

“Tek aday tavsiyesi var”
İYİ Parti Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz ise genel merkezden tek adayla kongreye gidilmesi yönünde bir istek olup olunmadığının sorulması üzerine, “Genel Merkezimiz üye sayısı 400’ün üzerinde olan teşkilatlarda tek aday tavsiyesi var. Birden fazla aday çıksa bile adayları yan yana getirerek aday sayısını bire düşürün diye bir tavsiye var. Ama kesinlikle bir sınırlama, ya da kısıtlama yok. İsteyenler demokratik hakları gereği aday olabilirler” diye konuştu.

“Osman Başkanımızın yanındayız”
İYİ Parti Yalova Merkez İlçe Başkanı Halil İbrahim Oktay da adaylık açıklaması sonrasında kısa bir konuşma yaparak Osman Kendir’e destek verdi. Oktay açıklamasında, “Bizler ilçe başkanları olarak Osman başkanımızın yanındayız. Bu bir bayrak yarışı. Bizim partimizde bu bayrağa talip olanlar hiçbir zaman rakip olarak algılanmaz. Herkes ortaya bir irade koyar ve delegelerimizde o iradeye oy verir. Bayrağı başkan ve yönetim kuruluna teslim ederler. Bizler de o saatten sonra birlik ve beraberlik içerisinde yol yürürüz. Bir kar tanesi olarak başladığımız bu yolculukta bir cığa dönüştük. Bugün gelinen noktada ise salonlara sığmıyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.