Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yalova Devlet Hastanesi Türkiye'de Öncü Oldu

Yalova Devlet Hastanesi'nde devreye sokulan sistem sayesinde hastalar hastaneye gitmeden tüm raporlanmış sonuçları cep telefonları ve tabletlerinden görebilecekler.

Haber Giriş Tarihi: 27.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Yalova Devlet Hastanesi Türkiye'de Öncü Oldu

Doktorlar ise 24 saat boyunca hastalarını bu sistemden takip ederek gerekli müdahaleleri yapabilecek.

Yalova Devlet Hastanesi Türkiye'de ilk kez bu denli kapsamlı olarak oluşturulan Android uygulamayı devreye soktu. Akıllı Telefon ve Tabletlere ücretsiz olarak indirilecek olan uygulama hastalara ve doktorlara bir çok kolaylık sağlıyor. Hastalar artık yaptırdıkları tüm tahlil ve çektirdikleri tüm röntgen sonuçlarını hastaneye gelmeksizin telefon ya da tabletlerine indirdikleri uygulamadan TC Kimlik numaralarını girerek görebilecekler. Böylece hem hastanelerde ki gereksiz yığılmaların hem de hastalar için zaman kaybının önüne geçilmiş olacak.

Uygulama ile ilgili olarak öncelikle hastalara ardından da basın mensuplarına bilgi veren Yalova Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Faruk Çavdar, "Yalova devlet Hastanesi Android Uygulaması hastalarımıza ve hekimlerimize kolaylık sağlayacaktır. Bu uygulama ile isteyen tüm hastalarımız Dünya'nın her yerinden Akıllı Telefon ve Tabletlerle tüm röntgen ve laboratuar sonuçları da dahil raporlanmış her sonucu görebilecekler. Yine hastanemizin hekim ve poliklinik bilgilerine de buradan ulaşıp istedikleri hekime randevu alabilirler. Hastalarımız her türlü istek ve şikayetlerini de bu sitem üzerinden hastanemize bildirebilecekler.

Hekimlerimizde mevcut hekim giriş modülü ile hastane otomasyon sonucuna bağlanarak isterseler hastane içinde isterseler de hastane dışarısında günün her saatinde hastalarını takip edebilirler. Yani artık doktorlarımız hastane içinde yaptıkları ortalama her şeyi dışarıda da bu sistem üzerinden yapabilecekler. Kısa bir süre içerisinde Yalova'da ki diğer kamu hastanelerinde de bu sistemi devreye sokacağız. Bu uygulama Türkiye'de bu denli kapsamlı olan ilk uygulama" dedi.

Yalova devlet Hastanesinde teknolojiyi son noktasına kadar kullanma amacı içerisinde olduklarını dile getiren Yalova Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ahmet Altıner ise, "7 aydır Yalova devlet Hastanesi ve Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı diğer hastanelerde bir takım değişiklikler yapmaya çalışıyoruz. Fiziki şartların iyileştirilmesinin yanı sıra işlevsel şartları da geliştirmeye çalışıyoruz. Bu konuda teknolojiyi son noktasına kadar kullanmak istiyoruz. Halkımız arasında mobil telefonlar son derece yaygınlaştı. Özellikle genç nesil arasında bu uygulamanın daha aktif kullanılacağına inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.