Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tıp Fakültesi Akademik Kadrosunu Güçlendirdi

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi akademik kadrosunu güçlendirmeyi sürdürüyor. Bu çerçevede Nöroloji Anabilim Dalı Uzmanı Prof. Dr. Sibel Güler, Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesinde göreve başladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.12.2022 08:21
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Tıp Fakültesi Akademik Kadrosunu Güçlendirdi

Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında kendi kampüsünde eğitimlerine devam etmeyi planlıyor. Bu çerçevede morfoloji binasının inşa çalışmasını hızla sürdüren Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesi diğer yandan da akademik kadrosunu güçlendiriyor. Bir çok üniversitede başarılı çalışmalara imza atan Nöroloji Anabilim Dalı Uzmanı Prof. Dr. Sibel Güler de Yalova Üniversitesi kadrosuna dahil oldu. Yalova Tıp Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Vefik Arıca tarafından makamında kabul edilen Prof. Dr. Sibel Güler Yalova Üniversitesi’nde olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Güler’le istişarelerde bulunan Dekan Arıca ise Yalova Üniversitesi ve Yalova hakkında da bilgiler paylaştı.

Prof. Dr. Sibel Güler Kimdir?

Bursa doğumlu Prof. Dr. Sibel Güler, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi 2001 yılı mezunu olup, 2009 yılında Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesinde Nöroloji İhtisasını tamamlamıştır.

İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2011 yılında Trakya Üniversitesinde Yardımcı Doçent olarak göreve başlamış, 2016 yılında Doçent ünvanını, 2021 yılında Profesör unvanını almıştır. Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı ve öğretim üyesi olarak görev yapmıştır.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalında Transkranial ve Esktrakranial Doppler Eğitimi, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi / Nöroloji Anabilim Dalı’nda Hareket Bozuklukları, Davranış Nörolojisi ve Multiple Skleroz alanında eğitim almıştır.

Prof. Dr. Sibel Güler 2017-2018 yıllarında Londra’da University Collage London Hospital NHS /National Hospital for Neurology and Neurosurgery merkezinde aktif olarak görev yapmıştır.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.