Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Sağlıkta Türkiye’nin En İyi İlleri Arasındayız”

Yalova İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ünal Küçükyılmaz, kentteki sağlık hizmetlerinde Türkiye’nin önde gelen illeri arasında olduklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.06.2016 11:31
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
“Sağlıkta Türkiye’nin En İyi İlleri Arasındayız”

Gazetecilerin sorunlarını yanıtlayan Küçükyılmaz, kentteki sağlık hizmetleri konusunda gelinen nokta hakkında değerlendirmede bulundu. Yalova’daki hastane kapasiteni yüzde 50 artırdıklarına dikkati çeken Küçükyılmaz, “Biz bunu 2,5 yıl içerisinde başardık. 206 yatak sayısını 310’a çıkardık. 21 bin metrekare hastane alanımız vardı. Şimdi 31 bin metrekareye çıktı. 10 bin metrekarelik bir alanımız daha oldu” diye konuştu.

Hastanelerde bir çok yeniliklerin hayata geçirildiğini ve verilmeyen bir çok hizmetin artık Yalova’da verildiğini belirten Küçükyılmaz, şöyle konuştu:

“Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’miz en iyi şekilde hizmet vermeye başladı. Fizik tedavi birimlerimizi müstakil olarak hizmet verebileceği alana verdik. Toplum Ruh Sağlığı Merkezi de buna dahil.  Çiftlikköy’deki ek binamızla fizik tedavi birimlerimizi 10 daha büyük yere kavuşturduk.

Yalova Devlet Hastanesi’nde daha önceden olmayan kemoterapi hizmeti verilmeye başladı. Artık kanserli hastalarımız il dışına gitmek zorunda değil. Taş kırma cihazımız yoktu. Bu hizmeti de vermeye başladık.Onun dışında şu anda aklıma gelmeyen bir çok yeniliği hastanemize kattık.”

Yalova ilinde 30 aydır görevi sürdürdüğü dile getiren Küçükyılmaz,  şunları kaydetti:

“Sağlık alanında vatandaşlarımızdan çok olumlu geri bildirimler alıyoruz. Bunlar bizi çok memnun ediyor. Biz çalışanlarımızı da motive etmek için elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımız da çalışlarımıza ne kadar hoşgörülü davranırsa onlar da vatandaşımıza hoşgörülü davranacaktır.  Bu trafikte de hastanede de her yerde böyle. Anlayışlı davranarak işler daha iyi ileri gidecektir. Sağlıkta Türkiye’nin en iyi illeri arasındayız. Bunu rahatlıkla söyleyebiliriz. O konuda vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Çok ön planda olduğumuz konularımız var. Hemen hemen her branşta yeniliklerimiz var.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.